40-ТЕ ИЗВОРИ

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

kiri
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 1:55 pm
Местоположение: Златоград

40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от kiri »

Здравейте колеги! Искам да Ви помоля за малко инфо каква риба се лови на на язовир 40-те извори край Асеновград. Мислим да направим 2-3 нощувки на вила до Козаново и видях, че има язовир на близо. Има и други по-малки гьолчета... дайте инфо за каква риба да се подготвим. Благодаря предварително !
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от isavkov »

По това време - никаква.
Аз съм родом от там и малко преди НГ (края на Октомври, началото на Ноември), бяхме с баща ми - нищо не се обади. Цял ден. Дали защото го изпускаха или поради друга причина - не знам, но цял ден си клечахме и нищо не хванахме. Ако все пак ще ходиш, отивай от към стената. Там е най-добре по принцип, има и дълбочина и брега е удобен, за риболов.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от dobrin_dinev »

Водоемът е с много ниско ниво и продължава мощно да пада!От една седмица няма никакъв риболов там!Другото,което е много важно за язовира,че на него се лови с карта от ЛРД Сокол-Асеновград!
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от isavkov »

dobrin_dinev написа:Водоемът е с много ниско ниво и продължава мощно да пада!От една седмица няма никакъв риболов там!Другото,което е много важно за язовира,че на него се лови с карта от ЛРД Сокол-Асеновград!
Да, точно така. Те почти постоянно го изпускат, нямам идея с каква цел, но последната година риболова там стана невъзможен.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
kiri
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 1:55 pm
Местоположение: Златоград

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от kiri »

Посещението ни ще е март или април. Исках да знам за каква риба да се подготвим. Що се отнася до билета... колко струва и може ли да ми го изкара приятел, който е в Асеновград. Има ли опция да е за половин год. защото ще сме само 2 дена?
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от prokop4o »

kiri написа:Посещението ни ще е март или април. Исках да знам за каква риба да се подготвим. Що се отнася до билета... колко струва и може ли да ми го изкара приятел, който е в Асеновград. Има ли опция да е за половин год. защото ще сме само 2 дена?
около 10 лв за половин година.прати само снимка на твоя човек.
kiri
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 1:55 pm
Местоположение: Златоград

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от kiri »

А с каква рибо ЕВЕНТУАЛНО ще имаме възможност да се снимаме? :)
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от isavkov »

kiri написа:А с каква рибо ЕВЕНТУАЛНО ще имаме възможност да се снимаме? :)
Kаракуди и червеноперки предимно, не много големи. Носят се легенди и митове за щуки и шарани, ноо... ако хванеш, отивай и да пуснеш тото, че може и там да клъвне :D
prokop4o написа:
kiri написа:Посещението ни ще е март или април. Исках да знам за каква риба да се подготвим. Що се отнася до билета... колко струва и може ли да ми го изкара приятел, който е в Асеновград. Има ли опция да е за половин год. защото ще сме само 2 дена?
около 10 лв за половин година.прати само снимка на твоя човек.
Отивате при бате Ненчо и ви изкарва без проблеми. Аз си бях изкарал при него билет, но само за един месец - 10лв мисля че беше.
Едногодишния ти е 25лв, което мисля че е по далавера, щото ще можеш да ходиш и другаде където поискаш. За да ти я изкарат трябва лична карта и снимка. Все пак предпочитам платените язовири.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
kiri
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 1:55 pm
Местоположение: Златоград

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от kiri »

На какъв метод ги ловите каракудите? А що се отнася до легендите... ще направим един епизод на "Ловци на митове" ;)
kiri
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 1:55 pm
Местоположение: Златоград

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от kiri »

Този билет от ЛРД-то само язовирите в Асеновгр. област ли покрива? Благодаря!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от Павел Иванов »

Само за конкретният язовир . Което от своя страна си е напълно незаконно щото самият язовир си е под егидата на СЛРБ , съответно по закон не би трябвало да се изисква членска карта от ЛРДто а да си се лови със синята на СЛРБ . Демек ЛРДто го стопанисва между другото , без законово основание а само с притваряне на очи .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
bat_boiko_nikolov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1658
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 11:06 am
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от bat_boiko_nikolov »

Много неясноти има тук та :
Язовир 40-те извора и този в село Избегли са дадени от общината на ЛРД Сокол .
За да лови човек там е нужна карта от него .
Струва 20 лв., важи само за календарна година и се вади от канцеларията на Сокол, а не при
Ненчо - там само билети от ИАРА.
Нужна е снимка и адрес .
По това време / март, април / , демек преди забраната, основно се лови каракуда, перка, улей, костур, основно на устието.
По- рядко шаран, кефал .
Според мен за 2 дни няма смисъл от тази галимация !
Има много платени язовири с добър ресурс :
- яз. Конуш- 6 лв. такса / много шаран, дребна каракуда, а има сомчета и сулки /
- язовирите около с. Стоево - пак с такса / шаран, каракуда, някъде и толстолоб/
- яз.Мечка - 10 лв. / толстолоб, шаран, кефал,каракуда/
-яз. Сушица / има всякаква риба, но сега е забранен /
- вила Артемис - зарибен микроязовир, но нямам прясна информация .
- Руенско езеро- 10 лв. , трофейни шарани и каракуда .
И още много гьолчета и реки .
Като дойде време, звъниш на познат местен и решаваш .
Ако искаш едър шаран - на Руенското с фидер или мач.... :fishing6:
За да победи злото е нужно само едно - добрите хора да не правят нищо !
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от Павел Иванов »

За да изясним някои неясноти :wink:
Яз. "40те извора" е от категорията държавни язовири не подлежащи на аренда . В случаят може да бъде стопанисван от сдружение със съответният ресурс така и не уточнен законно от 2007г. до сега . Въпреки това единственият отговарящ с куп условности бенефициент се явява НЛРС - СЛРБ който съответно си се възползва от това - http://www.slrb.org/vodoemi/ . Съответно СЛРБ има все още законно не регламентираното право да възложи на свой член , в случаят ЛРД "Сокол" да стопанисва и охранява водоема като за това изисква евентуална такса от не членове на СЛРБ заплатили годишният си стикер за синята карта . Демек ако човек с карта от СЛРБ , със заплатен годишен стикер отиде да лови на упоменатият водоем и му бъде поискана каквато и да е било такса , под какъвто и да е предлог , има право да съди СЛРБ и ЛРД "Сокол" за неимуществени и свързаните към тях имуществени вреди . ЛРД "Сокол" пък от своя страна няма абсолютно никакво право да принуждава който и да е да закупи членска карта с която автоматично става фигуративен член на ЛРДто , нещо търпящо съответните санкции по съдебен път ако на някой му се занимава . Верно , че сме свидетели на подобно законо своеволие от страна на СЛРБ и в други области , примерно бургаска , но това е щото нашего брата риболовеца не му се занимава със съдебната система за разлика от брадчеда бракониер . Това е и една от причините нашият клуб да напусне редовете на НЛРС - СЛРБ .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от isavkov »

ъъ....... това не го знаех. о_О
Добре, тогава билета към ИАРА който Ненчо издава важи ли или не? Щото ся като изчетох това, се замислих аз в нарушение ли съм бил или не?
P.S: за тва обичам платените водоеми - плащаш си, ловиш. so simple.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: 40-ТЕ ИЗВОРИ

Мнение от Павел Иванов »

Билета към ИАРА си е задължителен , вкл. за платените водоеми освен ако не са частни такива , другото е просто допълнение за да се лови на конкретният водоем .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”