яз. Кърджали

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
DEATHMETAL82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 5:33 pm

яз. Кърджали

Мнение от DEATHMETAL82 »

Привет, колеги! Ще бъда много благодарен, ако някой ме упъти къде можем да отидем с приятелката ми за ден-два на палатка на този прекрасен язовир. Знам, че около устието на Арда има удобни места за къмпингуване, но дали по това време на годината има резон да се търсят риби там.
Устройват ни и места с евтин хотел наблизо, важното е риби да има. Ще тръгваме от Рудозем. Благодаря предварително!
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: яз. Кърджали

Мнение от HAZART »

Ориентирай се за хижа или хотел защото времето не е от най-подходящото. Разгледай района на Енчец или Главатарци или http://hotelibg.eu/ID/0065/borovica.php.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: яз. Кърджали

Мнение от oneillbgm »

Сети се в краят на сезона. Вече е много студено за палатка, ще замръзнете до водоема.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
bacho acho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 3:22 pm

Re: яз. Кърджали

Мнение от bacho acho »

Ми той с приятелка бе,как ще замръзнат.
Аватар
DEATHMETAL82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 5:33 pm

Re: яз. Кърджали

Мнение от DEATHMETAL82 »

Благодаря!А как са местата за риболов в района на хижата?
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: яз. Кърджали

Мнение от Каба Тоньо »

oneillbgm написа:Сети се в краят на сезона. Вече е много студено за палатка, ще замръзнете до водоема.

Не подценявай колегата не се знае какъв Родопски змей ще се окаже :D От палатка до палатка има разлика но най важното е хъса. Спал съм на палатка на -10 на Доспат.Студ не усетих. С читава палатка и добър чувал се спи по боксерки и под нулата.

Колега, питай Веско1 той е местен и бивакува доволно. Дано те опъти до хубаво място.

Поздрав;

https://www.youtube.com/watch?v=NxU0C8XoLns

:fishing2:
Аватар
DEATHMETAL82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 5:33 pm

Re: яз. Кърджали

Мнение от DEATHMETAL82 »

Благодаря за поздрава, колега!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: яз. Кърджали

Мнение от Vesko1 »

DEATHMETAL82 написа:Привет, колеги! Ще бъда много благодарен, ако някой ме упъти къде можем да отидем с приятелката ми за ден-два на палатка на този прекрасен язовир. Знам, че около устието на Арда има удобни места за къмпингуване, но дали по това време на годината има резон да се търсят риби там.
Устройват ни и места с евтин хотел наблизо, важното е риби да има. Ще тръгваме от Рудозем. Благодаря предварително!
Язовира е паднал много,зависи каква риба ще търсиш.Ако не разполагаш с подходящо оборудване и лозка със сонар за шаран не се пробвай вообще.За хищник-горен монтаж с щукарска тапа....има много раци и свалят живата рибка за минути.Подходящи места за спане-хижа Боровица,Хотелите на Главатарци.На енчец само уклей излиза.На палатка ако не ти е двуслойна и нямаш зимни чували-забрави.Сутрешните температури са 4 градуса...
Наслука!
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
DEATHMETAL82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 5:33 pm

Re: яз. Кърджали

Мнение от DEATHMETAL82 »

Благодаря , Vesko1! Ние палатка и чували имаме, но за по-сигурно ще се настаним в хижата или хотел, по-важното е рибки да има.Аз по принцип ловя на спининг и много ще се радвам на някой костур или бяла риба, щука. А уклея на дистанция ли се лови или става от брега с 5-6 метрови директни, ще ловим само от брега. Наслука!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: яз. Кърджали

Мнение от Vesko1 »

DEATHMETAL82 написа:Аз по принцип ловя на спининг и много ще се радвам на някой костур или бяла риба, щука. А уклея на дистанция ли се лови или става от брега с 5-6 метрови директни, ще ловим само от брега. Наслука!
Ако си на хижа Боровица слизаш под нея на каменистия бряг в дясно...там става за спининг.
Изображение



Ако си на Енчец...слизаш в ляво на брега срещу тавирната моби дик...там уклея се групира есен и зима.
Изображение
На главатарци в близост до садките гледай да ловиш...там може бяла риба да излезе и костур на придърпване.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
DEATHMETAL82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 5:33 pm

Re: яз. Кърджали

Мнение от DEATHMETAL82 »

Още веднъж огромно Благодаря! Остава само и времето да е с нас и да се насладим на природата и риболова, пък ако е рекла съдбата да ни срещне по тези места, с удоволствие ще почерпя! Живи, здрави, и наслука!
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: яз. Кърджали

Мнение от alankulu1987 »

Дали уклея е тръгнал на понтоните на Енчец или му е рано още ? :)
stefanjor
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юни 11, 2019 8:21 am

Re: яз. Кърджали

Мнение от stefanjor »

Здравейте,
Първо се извинявам, че повдигам тази стара тема, но реших, че е по- добре от колкото да пускам нова.
От Кърджали съм, но не съм рибар.
В края на юни обаче ще ми идват на гости две приятелски семейства- едните от дунавския край, другите от Варна.
Всички са запалени рибари и пристигат с лодка, палатки, такъми... абе всичко както си му е реда.
Проблемът е, че искат да ги заведа някъде на яз. Кърджали където да се установят за 3-4 дни.
Мисля да им препоръчам района около хижа Боровица, че е достъпно с кола и не е стръмно.
Притеснявам се обаче да не ги подведа и за това ще съм благодарен ако ме насочите към някое подходящо място за бивакуване, палатки и пускане на лодка.
Благодаря.
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: яз. Кърджали

Мнение от Vesko1 »

stefanjor написа: пристигат с лодка, палатки, такъми... абе всичко както си му е реда.
Проблемът е, че искат да ги заведа някъде на яз. Кърджали където да се установят за 3-4 дни.
Мисля да им препоръчам района около хижа Боровица, че е достъпно с кола и не е стръмно.
Притеснявам се обаче да не ги подведа и за това ще съм благодарен ако ме насочите към някое подходящо място за бивакуване, палатки и пускане на лодка.
Благодаря.
1....за какъв риболов-тролинг ,джиг.шарански,кльонк,от платформа фидер,щека,ваглер и т..н..
2....На Боровица вода няма почти...язовира е паднал много
3...Където и да ги заведеш ако са капо ...ти ще си виновен...;)
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
g60_fan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 01, 2010 3:38 pm

Re: яз. Кърджали

Мнение от g60_fan »

Колеги някой, който познава добре язовира може ли да ми обясни накратко всички риболовни места, достъпни с лек автомобил ? И подходящи места за бивак и търсене на сом и шаран ?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”