Риболов около Шумен

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

pike90
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 8:07 am

Риболов около Шумен

Мнение от pike90 »

Здравейте, колеги. Някой който е от този край или има информация може ли да каже акк стоят тази година нещата в региона. Онзи големия язовир дето му викат шуменското езеро размразил ли се е и има ли някаква промяна относно събираната такса. До него имаше още един частен язовир- дибичкия. За него един познат каза, че като минава лот там май бил оставен. Ако знаете нещо за Бели лом и Тича също може да споделите.
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Риболов около Шумен

Мнение от Fishing_Fan »

Има си тема за Шумен и региона,редно е да пишеш там viewtopic.php?f=136&t=40953&start=375
Аватар
kami.59
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Яну 08, 2015 10:45 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов около Шумен

Мнение от kami.59 »

Колеги някой да ми даде инфо. кьде се намира яз.Вьрбица.
Невероятно, но факт хванах я с ръце!
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Риболов около Шумен

Мнение от Мъро »

На картата, до Върбица има една локва. Явно тя се води яз. Върбица.
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Риболов около Шумен

Мнение от Мъро »

Някой ходил ли е скоро на р. Камчия, след моста към циментови. Аз вчера ходих и жаби не видях, май нещо се случва с реката.
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Риболов около Шумен

Мнение от Fishing_Fan »

Има много видри ,даже и костенурките са намалели ,иначе вчера там на циментовите 40=50 уклея наскубахме с бащата :) , Имам и запитване за тези които ловят по реката,някой от началото на тази година хванал ли е каракуда по реката ??? нещо става с каракудите ,от началото на годината никой не е хващал каракуда, а допреди миналата година си бяха доволно и излизаха чат пат , а сега никакъв помен от тях.
Ivoto92
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 2:49 pm
Местоположение: Шумен

Re: Риболов около Шумен

Мнение от Ivoto92 »

Здравейте , аз ходя предимно по р.Камчия и моя съвет е избягвайте местата , който често се посещават.Риба излиза всякаква: уклей , морунаж, кефал, мренки, каракуда а последните 2 излета имаше и 2 малки шарковци.Ловя само на бял червей и с него подхранвам през 10-15 мин .
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов около Шумен

Мнение от Doncho69 »

Колеги здравейте!
Някой да има някаква информация каквато и да е за един водоем от вашият регион ще му бъда много благодарен.За яз.Дервиша става въпрос.
Благодаря предварително и само големи риби.
Аватар
виктор вичев
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 10:53 am

Re: Риболов около Шумен

Мнение от виктор вичев »

Здравей колега,яз.Дервиша е под аренда и последно като бях преди месец беше една локва.изпускат го постоянно но не знам с каква цел.иначе е стахотен язовир с много чиста вода.
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов около Шумен

Мнение от Doncho69 »

Благодаря колега!
santos13
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Апр 14, 2010 12:03 pm

Re: Риболов около Шумен

Мнение от santos13 »

Здравейте!
В събота 27.08.2022г. бях на язовир Кюлефча. Има доста риба (шаранчета между 1 и 3 кг.). Много риболовци и трудно се намират мяста за риболов през почивните дни. Основно се взема на вкиснала царевица. Условията са 20 лева две пръчки и за трета пръчка доплащане 5 лева.
Пожелавам наслука на всички колеги!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”