Язовир Тополница

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Re: Язовир Тополница

Мнение от oldman »

Благодаря - точна и пълна информация. Питах за времето и мястото, щото ден с ден не си приличат. В събота, когато ходихме, навсякъде не кълвяха интензивно нито бабушките, нито уклейките. Водата беше студена.
Последно промяна от oldman на Чет Мар 23, 2017 3:33 pm, променено общо 1 път.
Сомът обича смелите!
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Язовир Тополница

Мнение от tonkatabg »

То и когато бях аз водата също беше ледена , докато се пълни с такива темпове язовира едва ли ще се стопли
Trobata
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 11:45 am

Re: Язовир Тополница

Мнение от Trobata »

В петък и вчера бях на язовира под бунгалата. Времето беше топло, но имаше вятър и чак късния следобяд отихваше. Интензивно излизаше червеноперка (когато е по-спокойно) и много рядко уклей. Обаждаше се и по някое костурче. Нивото се дига за 1 ден с около метър по брега.
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Язовир Тополница

Мнение от tonkatabg »

Уклея и бабушките пак бяха на ниво,на новото ми место , макар и по-дребни , обаче половината от бабушките имаха ТЕНЯ в тях и направо ги изхвърлих всичките - Когато задухваше вятър беше интересно ,че уклея спираше на момента , а спре ли вятъра веднага почваше да кълве
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Язовир Тополница

Мнение от tonkatabg »

Върви ли риболова на уклей и червеноперки на язовира ?
Как е мътивир ? има ли вода ?
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Язовир Тополница

Мнение от firepd69 »

Тонка, събота едни познати са били под бетоноцентъра / къде е ебали го :roll: / - пълен валат ! Иначе са майстори и редовно ходят . Едва ли някой ще даде инфо !
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Язовир Тополница

Мнение от kozbi »

И аз дочувам разни истории , че на бунгалата се ловял уклей и бабушки , но също така , ден с ден нямало еднакви , което ме разубеждава да бия толкова път ... със същия резултат си ходя на Огняново :D , където уклея се е заинатил и неще да се появи в устието , както си трябва.
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Язовир Тополница

Мнение от kozbi »

В пристъп на безпомощност (нищо на Огняново , мренките по Буновската река се бяха скрили този път) стигнах до бунгалата. Понеже р.Мътивир ми е легнала на сърцето , застанах на мътивирския залив.
Изображение
Изображение

Разни малки уклейчета правеха кръгчета по водата из целия обозрим залив , успях да си умириша ръката с няколко. Но много тегави... не се събират в пасаж , епизодично някоя друга рибка мине и вземе , че прояви интерес към белия червей. Оставаше ми почти час и се преместих на плиткото под бунгалата.

Изображение
Изображение

Тук бях само зрител. Двама действащи със захранка , вадеха последните си уклейки , застанали в малкото заливче. Споменаха , че били хванали първия костур за годината. В ляво от мен бяха други двама , без захранка , с тежки линии и си мятаха на няма 10м. пред тях , на 1 бял и през 10тина минути - бабушка. И те имаха някой друг случаен уклей.

Риболов има някакъв , водата се покачва , почва да става по-бистра. Покрай брега подскачат малки уклейки , а явно по дъното на места обикалят бабушки почти педарки :D .
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Язовир Тополница

Мнение от tonkatabg »

НА устието дребен уклей и червеноперка , като кълванетата бяха броиш до 5 и се почва едно след друго. Лошото беше вятъра и морските вълни, които се появиха
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Язовир Тополница

Мнение от tonkatabg »

Стръвта бяха пинки - явно белия червей му беше твърде голям и пипаше едвам едвам пинката... 1 грам плувка ми я топеше до половината най-много. Искаше и подхранка уклея.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”