Хем риболов, хем почивка ?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от Diksata »

Здравейте.

Тъй като с моето семейство и компания обичаме супер много да пътуваме, искаме това лято да съчетаем почивката с риболова. Та за това питам тук, някой знае ли някое място в България, където можем да отседнем за няколко дена и да ловим риба ? Говоря за някое място, на което както се казва " Къщата се намира на брега " . Знам за "Романтиката" , освен нея ако някой предложи нещо, ще е страхотно. Ловим основно шарковци, така че ако някой има идеи, нека споделя...

Благодаря предварително.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от chirusa_bg »

Язовир Кастел е подходящ. Слаковци, край Перник, също.
На много от големите язовири има възможност, приберно на Батак.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от Мъро »

Това лято ще ходя на Доспат, вилно селище Ива било до брега на язовира. На Въча имало къщички във водата направо.
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от Diksata »

Чирус, говоря за вилно селище, къща за гости или нещо такова. На Слаковци по-скоро беседките . Занм , че на Батак има нещо, но сякаш не съм го срещал. На Въча мисля, че имаше на един остров, да .... Подсещате ме, ето... Благодаря ви.
Аватар
г.генков
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 22, 2015 6:20 pm

Re: Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от г.генков »

Яз.Сопот ! В селата Голяма Желязна и Лесидрен има достатъчно къщи за гости. Голяма Желязна е до самият язовир,а с.Лесидрен се намира на 5 километра от язовира. 110 км.от софия по Хемус.От ЦРО дежурим редовно в последните 6 месеца и смея да твърдя,че язовирът ще се превърне в страхотно място за почивка съчетано с любимпто хоби !
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от bobo_33333 »

г.генков написа:Яз.Сопот ! В селата Голяма Желязна и Лесидрен има достатъчно къщи за гости. Голяма Желязна е до самият язовир,а с.Лесидрен се намира на 5 километра от язовира. 110 км.от софия по Хемус.От ЦРО дежурим редовно в последните 6 месеца и смея да твърдя,че язовирът ще се превърне в страхотно място за почивка съчетано с любимпто хоби !
Тва за каляване на нерви на шаранджии
Пълно с бръмчалки с по над 20 коня матори ,да орът из гьола
Аз там съм пораснал...
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от stridata »

На Кастел бунгалата са до самата вода и е пълно с добичета над 7-8 кг!
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от chirusa_bg »

Diksata написа:Чирус, говоря за вилно селище, къща за гости или нещо такова. На Слаковци по-скоро беседките . Занм , че на Батак има нещо, но сякаш не съм го срещал. На Въча мисля, че имаше на един остров, да .... Подсещате ме, ето... Благодаря ви.
На Слаковци има бунгала.
На Батак има безкраен избор, препоръчвам ти Hotel La Casa.
На Въча може и в плуваща къщичка, не знам колко човека сте.
На Кърджали също има, на яз.Искър колкото искаш, на Лобош също.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от Diksata »

Благодаря момци. Идва лятото и веднага отварям тази тема и чета, и избирам ! Благодаря ви, помогнахте !
Аватар
г.генков
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 22, 2015 6:20 pm

Re: Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от г.генков »

bobo_33333 написа:
г.генков написа:Яз.Сопот ! В селата Голяма Желязна и Лесидрен има достатъчно къщи за гости. Голяма Желязна е до самият язовир,а с.Лесидрен се намира на 5 километра от язовира. 110 км.от софия по Хемус.От ЦРО дежурим редовно в последните 6 месеца и смея да твърдя,че язовирът ще се превърне в страхотно място за почивка съчетано с любимпто хоби !
Тва за каляване на нерви на шаранджии
Пълно с бръмчалки с по над 20 коня матори ,да орът из гьола
Колега писал съм за яз.Сопот,а не за яз. Искър! И в допълнение ще напиша,че язовирът е сред малкото,в които може да имаш късмета да уловиш балканска пъстърва и лин(джетовете нямат място на язовира!)
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от bobo_33333 »

г.генков написа:
bobo_33333 написа:
г.генков написа:Яз.Сопот ! В селата Голяма Желязна и Лесидрен има достатъчно къщи за гости. Голяма Желязна е до самият язовир,а с.Лесидрен се намира на 5 километра от язовира. 110 км.от софия по Хемус.От ЦРО дежурим редовно в последните 6 месеца и смея да твърдя,че язовирът ще се превърне в страхотно място за почивка съчетано с любимпто хоби !
Тва за каляване на нерви на шаранджии
Пълно с бръмчалки с по над 20 коня матори ,да орът из гьола
Колега писал съм за яз.Сопот,а не за яз. Искър! И в допълнение ще напиша,че язовирът е сред малкото,в които може да имаш късмета да уловиш балканска пъстърва и лин(джетовете нямат място на язовира!)
Колега знам за къде си писал,Искъро е голям,ама за Сопот ,към момента и ,,скимерите ,, не кълват -малките платички,камо ли други риби,а за пъстърви и лин,може само да сънуваш,няма риба ,за това и рибари няма ,ама чакай да се стопли и едни скутери с по 50 коня орът по плиткото и се кефят ,такива които не са за риба ,ами на почивка...
Аз там съм пораснал...
Аватар
г.генков
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 22, 2015 6:20 pm

Re: Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от г.генков »

За джетовете и яките мотори съм съгласен,но за твърдението,че няма риба не съм! Спирам да пиша,че темата е за друго ☺
taurisia
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Окт 24, 2015 3:47 pm

Re: Хем риболов, хем почивка ?

Мнение от taurisia »

Diksata написа:Чирус, говоря за вилно селище, къща за гости или нещо такова. На Слаковци по-скоро беседките . Занм , че на Батак има нещо, но сякаш не съм го срещал. На Въча мисля, че имаше на един остров, да .... Подсещате ме, ето... Благодаря ви.
Вила "Дива" на язовир Въча, но стопанина е голям артист. Нямаше изчистени места от където да се хвърля спокойно,стръмно ,клони.Иначе костури много. На Батак комплекс "Изгрев" много хубави и удобти къщи и за по голяма компания е подходяща
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”