Дунав-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от emo vasilev »

Малко за раздвижване на темата , щото народ бол по голямата река , ма явно не са фенове на форума !
Та във вторник се позиционирах под помпената на Загражден и бях там до четвъртък.Положението е следното - водата непрекъснато се вдигаше , но въпреки това си имаше риболов.На плувка на бял и торен излизаха дребни платички и морунажи както и досадния уклей.На фидер на същата стръв платиките и морунажа бяха значително по едри плюс каракуди шамарчета.На дъно на червеи само дребни сомчета , а сутрин рано и по някой хубав морунаж , на качамака - дребни шаранчета , те както и сомчетата бяха пускани веднага без щети .Единствените няколко по едри риби ни бяха морунажите и три платики .
Няколко неща ми направиха впечатление - попчета хващах много рядко , до място ли беше или пък тази гад е на изчезване не зная но е факт за три дни имам 4-5 бр.Другото нещо е распера - дребен , но в изобилие .Както захраня и почна дребосъка идва и риболова секва за известно време .Спинингистите да се вземат в ръце и да ми решат проблема ....ако могат ! :lol: Следващата изненада - комарите , малобройни и за кратко време ...даже на моменти се чудех дали съм на Дунав ! :D
Та с две думи шаран и сом в реката има много , има обаче много фактори от които зависи оцеляването им.....!
IMG_20180620_085921.jpg
IMG_20180619_194218.jpg
IMG_20180619_204714.jpg
IMG_20180621_122122.jpg
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от freako »

Някво инфо за Видин? Кажете къде да се позиционирам с болото.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
t&a
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 5:34 pm

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от t&a »

Речния човек написа:
i0909 написа:Здравейте и от мен,пожелавам на всички много успешен сезон ,и много приятни и незабравими мигове край реки и язовири,аз съм обещал на баща ми да го заведа на голямата река Дунав, но незнам на кое място, препоръчват ми нова черна или ряхово ,просто непознавам реката и местата,ще съм ви благодарен да ме насочите,ще тръгнем на шести юни понеже на четвърти и пети съм дежурен благодаря ви предварително

От тези двата варианта аз бих предпочел Ряхово, за Нова черна водата е ниска и няма изгледи да качи дотогава.
Може да помислиш и за трети вариант - при село Долно Ряхово (източно от Тутракан).
При тази вода първият дълбок праг е близо и можеш да разчиташ на добър риболов,непосредствено след забраната. Мисля,че и хората ще са по-малко,отколкото около Ряхово.
Колега здрасти!
Гледам, че преди 7 години добре си познавал дъното при Долно Ряхово.
Имаш ли сега по прясна информация?
Дъно, състав, флора, риби какви се въртят, течението как е. С какви кошници се лови?
Местата къде са ? От селото срещу или надолу по течението?
Мерси предварително!
Речния човек
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 6:41 pm

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от Речния човек »

Здравей,

Напоследък не посещавам този форум,затова отговарям със закъснение.

Грунтът е твърд, има разпилени камъни и мида,която вероятно качва на плиткото
нощем шарановите риби. Под 'флора' ,ако имаш предвид водорасли, тази година не
са много, тук-там по някой 'храст' в брега,като цяло брега е чистичък,но предполага
по-ниски коти.Тази година е атипична със сравнително високи летни нива и мътна вода.

Шаранът е капризен,лови се трудно и редки риби, за мрените още е раничко. Ако си
'майстор',можеш да събереш амур или толстолобик,но иска поне няколко дни.
Сомът е вероятен нощем,макар и рядко да са добри риби. Лови се предимно надолу
от селото, но и нагоре има хубави места.
Още веднъж обаче, обръщам внимание за нивото, да не се окаже,че ти е височко, по-добре
изчакай кота под 150 см при Тутракан/Силистра.
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от kutinchev »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
iliaka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 10:49 pm
Местоположение: Русе

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от iliaka »

Отлична работа!
Браво, Поздравления за добрата слука!
Може ли да споделиш местоположение - поне ориентировъчно!
iliaka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 10:49 pm
Местоположение: Русе

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от iliaka »

[/quote]
Добра вечер,
може ли да споделиш, ориентировъчно,
в кой район е хванат амура!
Бръшлен, Нова Черна !!
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от Ivak »

Байкал и Загражден тотал щета 8 човека за 3 дни обикаляне. Нито една риба на фидер освен попчета.
Единствено щуки активни и за малко бели риби. Това на спининг с клатушки.
Много ниска и бистра вода.
PeacemakeR85
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Ное 10, 2018 3:02 pm

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от PeacemakeR85 »

Здравейте,
Ето и първа публикация от мен. Предполагам, че ще е безполезна, но да раздвижим малко темата.
Края на Септември изкарахме 5 дни на Загражден. Излизаше доволно мряна и доста морунаж и платика + шаранчета по 1 - 1,5 кг.
Средата на Октомври обаче пак за няколко дни ПЪЛНО КАПО.
При първия излет сутринта на последния ден по брега изплуваха няколко умрели дребни платики и една мряна около 2 кг. :cry: на какво ли се дължи ?!?!?
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от Bigmarlin »

Кутинчев,видяхме те по новините ,хе хе,поздрави
Честита Коледа на всички ,които обичат голямата река
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от Ivak »

Видяхме го :)

Относно не кълването октомври ноември в района на Байкал/Загражден по опитите в този регион могат ли да споделят на какво може да се дължи.

Септември имаше риболов нормален, имаше кълванета, влияеха се от захранка рибите.
Октромври след средата пълно тотално мъртвило за 3 риболова по няколко дни с обикаляне по всички места в района няма извадена мирна риба от цялата група (6-7 човека).

Винаги ли като се избистри Дунава в този район и падне приключва риболова нацяло?
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от Bigmarlin »

Преди няколко години на Бурун сабя ,беше към края на Октомври,по същият начин,водата беше паднала,
помна че беше кучи студ,за цял ден имаше само само един удар на мряна около кило и то не при нас :?
Но за един ден само извод не мога да направя :|
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от N.Dimitrov »

Ivak написа:Видяхме го :)

Относно не кълването октомври ноември в района на Байкал/Загражден по опитите в този регион могат ли да споделят на какво може да се дължи.

Септември имаше риболов нормален, имаше кълванета, влияеха се от захранка рибите.
Октромври след средата пълно тотално мъртвило за 3 риболова по няколко дни с обикаляне по всички места в района няма извадена мирна риба от цялата група (6-7 човека).

Винаги ли като се избистри Дунава в този район и падне приключва риболова нацяло?
Аз започнах да ходя по тези места края на Октомври и до края на Ноември винаги се ловеше по някоя бяла мряна. За 5 излета имам над 30уловени мрени като много и се откачаха, в определен период се ловеше и морунаж и едра платика но всичко зависеше от места, 30метра в страни и роблов нямаше, нито мрени нито нищо друго. Най-добре даваше на Дъбован на траповете но пак на определени трапове, после риболов започна и на загражден на плажа.
Аватар
mladenov_78
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 7:04 pm
Местоположение: София

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от mladenov_78 »

За риби никой нищо не казва,аз да питам за комарите обаче.Има ли някакъв ефект от пръскането че преди 2 седмици ме ядяха на глутници посред бял ден.За десетината години откак ходя по Дунава не бях виждал толкова комар.
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от pano64 »

Днес пръскаха във Видинско,като че ли станаха още повече, комарите де. :D
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”