Дунав-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от freako »

Видинските комари са станали по-стръвни. Иначе некви толстолоби рекордьори чувам са хванали тия дни (нощи)
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от d.stoyanov »

и около Русе "пръскаха" без никакъв резултат. Толкова са много, че докато дишаш ги гълташ :D
Иначе.. риби няма, някое и друго заблудено сомче и това е
Аватар
mladenov_78
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 7:04 pm
Местоположение: София

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от mladenov_78 »

Комарите вече не са проблем,лично проверено.Риби се ловят доволно почти навсякъде,но всички мишкуват и две думи не се пишат.Амура е тръгнал и тепърва ще набира сила според мен.
20190726_150803.jpg
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от d.stoyanov »

къде не са проблем? ;) в Русе все още са повече от водата
Аватар
mladenov_78
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 7:04 pm
Местоположение: София

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от mladenov_78 »

d.stoyanov написа:къде не са проблем? ;) в Русе все още са повече от водата
Ломско
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от Fishh »

Здравейте колеги , скоро ще имам път към Русе доколко знам има някой забранени места за риболов. Някакво инфо къде не може да се лови около града да не обикалям излижно и без това малкото време за риболов и кои са по дълбоките участъци на реката във района ще пробвам със спининга. Благодаря !!!
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от Ivak »

Някаква информация за Гиген-Байкал. По скоро ме интересуват мрени, платики и т.н
Petar Naydenov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2017 9:26 am

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от Petar Naydenov »

Здравейте Колеги ,
тъй като съм от София и не познавам реката , но имам желание да направя един 3-4 дневен излет през другата седмица ще съм много благодарен ако някой сподели място подходящо за лагер някъде в района м/у Лом и Белене да кажем и евентуално какви риби могат да се ловят в този период на годината . Имам идея да ловя основно на дънни въдици и фидери , ще нося и спининг . Знам че никой не обича да споделя места за риболов , но все пак се надявам на жокер от колега:) Пък аз винаги мога да върна услугата с информация за водоемите и реките около София , Перник , Радомир , Благоевград .
-
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от emo vasilev »

Здрасти колега , от 2 до 5 бях на Байкал - никакъв риболов .Реката качваше , носеше водорасли , после почна да спада , но положението си остана същото.На тежко - пиявици и дебели червеи за сом и качамак и царевица за шарана - нищо , на фидерите - бял , торен , сладка царевица - пак същото .Единствените риби бяха няколко уклея и попчета на плувка на бял.
Доста тегава река , но това е и предизвикателството - да направиш успешен риболов!
Сега нивото е доста ниско в сравнение с минали години по същото време , така че се намират места , но култовите такива вече са заети !
За Лом не мога да кажа , но за района - Байкал , Загражден ,Дъбован и Гулянци няма промяна , т.е. зле , но както се казва ден с ден няма !
Все пак ако се насочиш към таи част мога да помогна с място .
Petar Naydenov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2017 9:26 am

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от Petar Naydenov »

Колега ,
мерси за информацията , ще изчакам да видя дали ще се включи още някой колега и ще преценя , но най-вероятно ще е някъде там .
Насочих се към реката защото днес попаднах на едно клипче в интернет в което едни момчета от Плевен бяха извадили няколко хубави шарана в местност Долни Ватин или нещо подобно което според картата не е много далече от Байкал .
В клипа който е от 03.06 също видях че реката носи доста водорасли . Ако те интересува клипа е на CARP MOJO , като го напишеш в you tube ще ти излезне - диво откриване на шаранджийския сезон - река Дунав .
PeacemakeR85
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Ное 10, 2018 3:02 pm

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от PeacemakeR85 »

Здравейте колеги,
В Събота ще имам свободно време и мисля да пробвам новата си придобивка за Дунав (един хеви фидер). Избрал съм си като дестинация Никопол, но никога не съм ходил за риба в този регион.
Един колега ме посъветва да пробвам над ферибота на камъните (алтернатива ми беше под ферибота на плажа, но ми казаха, че над е по-добрия избор).
Въпроса ми е, ходил ли е някой на това място и ще съм благодарен за съвети (монтаж, дебелина на повод, кука, стръв, захранка и т.н.)
За начало мисля да заложа на асиметричен монтаж, повод 0.16 с дължина около 80 см.,кука номер 12, кошница 80-100 гр. и бял червей за стръв... Захранката мисля да е VDE River Ace.
Как ви се струва?
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от къца - кълве »

Къца - кълве на Дунав
YouTube · Blagovest Georgiev
24.10.2020 г.
https://youtu.be/SkkSE9GOM9o
Percho
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2020 3:10 pm

Re: Дунав-всичко за и по реката

Мнение от Percho »

Здравейте колеги,
Моля за информация може ли да се стигне до устието на Тимок дет се влива в Дунав... Има ли условия за риболов там или малко след устието по течението надолу?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”