Дунав-всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Дунав-всичко за и по реката

Мнение от sapuna »

Определено Дунав заслужава самостоятелен форум.Нямам права в админ панела и по тази причина добавям само тема,в която да споделяте умения,тактики,препоръки и впечатления.Колеги от поречието Вие сте.
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Мнение от ceno cenov »

Ще споделя че през тази година за мен риболова от брега е много слаб. Не мога да си обясна този карък. :(
За сметка на това имах приятни емоции и изживявания в риболова на сом с кльонк и то главно в региона преди Оряхово, които не се отличава с големи ями и дълбочини. Няколко попадения до 7кг. като за начинаещ кльонкаджия смятам за сериозен успех. :D :D :roll: Наи-хубавия период за кльонк все още предстои. Надявам се и за по - сериозни успехи. :wink:
Ето и няколко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение

Това са ни наи-добрите попадения :D Рибарите различни но кльонкаджията все един - Аз. :lol: :lol: :lol:
Аватар
daniel_g
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 8:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнение от daniel_g »

Браво бе CENO. Добри риби.

За мен Дунав си остава едно предизвикателство, като се надявам следващите години да стане редовно място за риболов от мен. Тъй като съм малко далечко от реката а и нямах нужното оборудване доскоро, все не се престрашавах да правя излети там с колеги. Но от 1 години все по-често правя излети там и заучавам местата сгодни за риболов, в рйона Свищов - Русе.

Надявам се повече хора да пишат тук , за да понауча и някои тънкости в тактиката на Дунавския риболов, стръв , захранки и др.
Аватар
Bai Xristo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 8:50 pm
Местоположение: Isperih
Обратна връзка:

Мнение от Bai Xristo »

Дунава ми е в кръвчицата.Тм съм изресъл като риболовец, там ми бяха първите успехи и неуспехи и годинките ме научиха на много неща.Сега като ми падне възможност, веднага бягам на Дунава.За съжаление, аз съм пенсионер по болест и заболяването ми е такова, че не ми позволява да бъда далеч от дома и особено сам.Моят град е на около50км. от Дунава и мога да кажа, че почти всички места от Русе до Силистра съм посещавал.Бих могъл да дам препоръки и съвет на всеки,който ме попита :wink:
Девиза ми по-доло го пише.
НАСЛУКА
БЪДИ ДОБЪР ДО СМЪРТ
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Тази година наистина е труден риболова от брега.

Един съвет от мен, хванете си 2-3 места гъдето сте сигурни че държат едри риби и упорствайте там, рано или чъсно успеха идва :wink:

Много станаха подфорумите, мисля че няма нужда от още един.
Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Мнение от ceno cenov »

И аз съм на 100км. от Дунав, но реката така ме привлича че съм готов на всичко. Хамалогия е като помъкна коесар, лодка, двигател, палатка и един куп други глупости, но всичките несгоди ги забравям като стъпя на брега. :wink: :D
kalcho
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 7:46 pm
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Мнение от kalcho »

:smt023 за темата.да попитам някой за впечатления откакто се е развалило времето,кълве ли ,има ли раздвижване на рибоците,(амури ,шарани)главно около Оряхово. :?:
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Stefko »

kalcho написа::smt023 за темата.да попитам някой за впечатления откакто се е развалило времето,кълве ли ,има ли раздвижване на рибоците,(амури ,шарани)главно около Оряхово. :?:
За амури и шарани не съм чувал незнам от колко време насам :roll: Какво им стана на тия мирни риби :?: :!:
Ако не виждаш изход от ситуацията... огледай се за вход!
Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Мнение от ceno cenov »

Като гледам на Калчо галерията е по добре тои да ни светне за амурите по Дунав :wink:
kalcho
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 7:46 pm
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Мнение от kalcho »

Stefko написа:
kalcho написа::smt023 за темата.да попитам някой за впечатления откакто се е развалило времето,кълве ли ,има ли раздвижване на рибоците,(амури ,шарани)главно около Оряхово. :?:
За амури и шарани не съм чувал незнам от колко време насам :roll: Какво им стана на тия мирни риби :?: :!:
ЖЕГА е потят се :smt119
kalcho
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 7:46 pm
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Мнение от kalcho »

ceno cenov написа:Като гледам на Калчо галерията е по добре тои да ни светне за амурите по Дунав :wink:
не случайно питам :wink: с колегата Mir4ev се пускаме след два-три дни на дълго турне,дано има резултат :partyman:
Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Мнение от ceno cenov »

Ние с колегата daniel_g (баджанака) :wink: също ще ги пробваме към края на седмицата.
За сега нищо не се чува но все си мисля че след захлаждането на времето и дъждовете рибата ще се размърда. Само че при Оряхово може би от водорасли няма да може да се лови :roll:
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Ivak написа:Много станаха подфорумите, мисля че няма нужда от още един.
Съгласен съм с теб,но просто уважих още едно мнение :wink: :arrow:
kalcho написа:предлагам да се направи един общ форум само за р.Дунав или в раздел сладководен риболов да се пусне като важна тема(Общи приказки) която да си стои най от горе.така ще се избегне спаменето ,създаването на няколко теми с една цел и всичко ще е събрано.Иначе инфото просто се разводнява. :roll:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
rados
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Юни 14, 2007 3:16 pm

Мнение от rados »

здравеите.аз сьм на 20километра от дунава но ме спасява това,че имам вила на сами брега на дунава.значи в момента положението е зле.тук там излиза по някои амур или шаран но като цяло нещата неса много розави,днес мисе обадиха.че сутринта са хванали 21килограмов сом но на припон за сьжаление.аз лично мисля дасе пробвам края на месеца за около 10дена здраво хранене пьк каквото излезе.
има ли воля-има и пьт
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

За мен при Русе си има сериозно размърдване на рибоците.
Те дребните шарани не са спирали да кълват де, че и от време на време има по някоя изправена кука и скъсан повод.

Хищника се раздвижи яко тези дни, преди вземаше само рано сутрин и късно вечер , сега кълве почти целодневно. Дребната щука също е активна :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”