яз. Мандра Хасковско

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

яз. Мандра Хасковско

Мнение от Vid »

http://www.haskovo.net/news/433340/Izma ... ray-Mandra

Искам да попитам- някой знае ли какъв е статута на този водоем? Свободен ли е, арендован ли е? При какви условия и пр.?
Беше арендован, при това ИАРА написа маса актове на риболовци, а сега чета - имал пазач.....
Някой има ли актуално инфо?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: яз. Мандра Хасковско

Мнение от CarposGTA »

Vid написа:http://www.haskovo.net/news/433340/Izma ... ray-Mandra

Искам да попитам- някой знае ли какъв е статута на този водоем? Свободен ли е, арендован ли е? При какви условия и пр.?
Беше арендован, при това ИАРА написа маса актове на риболовци, а сега чета - имал пазач.....
Някой има ли актуално инфо?
Здравей колега ! В коментарите под новината се натъкнах на един , който гласи , че язовира е частен . Виждам , че си от Хасково и ако искаш можеш да се разходиш до водоема за повече информация за условията . Пътят е добър и за около 15 - 20 мин. ще си там . Не съм ловил на този язовир , но знам , че има доста плевелна риба , като дори състезатели по риболов на плувка го посещават за да тренират . Иначе са ми казвали ,че има също шаран,амур и бяла риба , а от новината става ясно , че се срещат и много добри сомове :D
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: яз. Мандра Хасковско

Мнение от М. Сталев »

5 лева е таксата ,но има само плевел ,друга риба голяма рядкост
spy
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Фев 06, 2008 2:17 pm

Re: яз. Мандра Хасковско

Мнение от spy »

Здравей колега :D Таксата е 5 лева,но преди 2 седмици въртях на силикони но нищо не пипна.Сменях варианти с 5 гр до 15 гр. глави,покрай брега и навътре.Силикони всякакви рацветки-не ще и не ще.Иначе язовира държи доста сом,бяла риба и костур и то доста едри екземпляри от раираните,но взема само на рибка или червей :fishing1: Надявам се да съм бил полезен :drinkers:
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: яз. Мандра Хасковско

Мнение от CarposGTA »

spy написа:Здравей колега :D Таксата е 5 лева,но преди 2 седмици въртях на силикони но нищо не пипна.Сменях варианти с 5 гр до 15 гр. глави,покрай брега и навътре.Силикони всякакви рацветки-не ще и не ще.Иначе язовира държи доста сом,бяла риба и костур и то доста едри екземпляри от раираните,но взема само на рибка или червей :fishing1: Надявам се да съм бил полезен :drinkers:
Колега следващия път пробвай с въртящи блесни и воблери ,и мисля , че ще хванеш няколко риби . Преди седмица направих 2 излета на един селски язовир отново в Хасковския регион , като първият път настоявах на дребни силикони и нямах докосване . На следващото ходене заложих на въртележки 1ви номер и малки воблери и резултата беше 15 - тина костура и 2 щучки по 20-25 см . Определено рибата се движи в по горните слоеве по това време на годината и налита повече на блесни и воблери .
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: яз. Мандра Хасковско

Мнение от ribarq »

Днес направихме риболов на яз. Мандра от 6 сутринта до 16:00 часа 9 каракуди между 800 грама и килограм и 8 шаранета между 500грама и килограм . Риболова беше на дъно, с малко по фин такъм и малки куки! Стръв царевица и топчета портокал 14мм. Дистанция 250 метра.
Дано да съм бил полезен :fishing3: :fishing3: :fishing3:
Аватар
kombat
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Пон Апр 14, 2008 7:29 am
Местоположение: Димитровград

Re: яз. Мандра Хасковско

Мнение от kombat »

Ангел сан
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 7:02 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: яз. Мандра Хасковско

Мнение от Ангел сан »

В това инфо, обаче не поясняват,че животинчето набързо е било разфасовано и продадено по 4лв. килото. Аман от гладни профаноиди.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: яз. Мандра Хасковско

Мнение от lozzy.68 »

И според ,,ИНФОТО,, след.....22 ч. ?!?! :shock: :drinkers: :fishing8:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: яз. Мандра Хасковско

Мнение от Vid »

Тъпо и тъпо....
Цитиран е тоя сом де някой го уловил, друг го купил и пр...., който съм то поместил в първоначалното си питане...

Питах за статуса на язовира, т.е. тоя де събира по 5 лв. законен арендатор ли е ? Или си ги събира ей така от баламите, щото си няма друга работа....
А, едно време събираше по 18 лв. на денонощие от те де ловяха с преспиване....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: яз. Мандра Хасковско

Мнение от ribarq »

Пазача събира по 5 лв. Когато е собственика там събира 10лв или 18 лв според това на колко питиета е.
Законно ще е когато ти издаде фискален бон. Всички други измислени билети които къса са измама. Просто се подава сигнал до компетентните органи и проблема се решава. ;-) Доста хора ходят там за риба и не плащат никакви такси.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”