яз.Доспат

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

ffishermann
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2017 2:58 am

яз.Доспат

Мнение от ffishermann »

Здравейте, колеги.Тази година бях на почивка край язовир Доспат за първи път и останах впечатлен от красотата на природата там.Веднага запланувах почивка за в бъдеще, но с по-продължетелн престой.И понеже риболова ми е хоби, за което рядко ми остава време това ще бъде идеална възможност да начеша крастата. :lol: Това, което искам да попитам е каква риба има в язовира,охранява ли се,дали има трофейни екземпляри и как се лови там.Фен съм на шаранджийският риболов така че ще се радвам ако споделите нещо за популацията на шараните в язовира, както и знаете ли някой да е хващал едри риби там.За сом съм чувал, че няма.От друга страна водоем с такива размери (впечетлих се, когато го посетих за пръв път) не може да не съдържа едри риби.
Поздрави за форума, който сте развили - личи си, че много от хората тук имат години опит зад гърба си.
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: яз.Доспат

Мнение от firepd69 »

Здравей и от мен колега. за охраната, когато Борката беше шериф в Доспат гаранция, имаше що годе някаква охрана ! Сега доколкото чуват ушите ми, пак се е развихрил един знаков спортист от близкото минало и ебава майката на всичко водоплаващо в язовира. А дали е така да кажат и други видни форумни интелектуалци и специалисти по въпросният язовир. И да не се правят на ощипани госпожици ( столични или селяндурски ) :!: :!: :!:
gogata1982
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Юли 13, 2010 3:34 am
Местоположение: София / изток

Re: яз.Доспат

Мнение от gogata1982 »

Имах удоволствието до скоро да работя в фирма която имахме 1 или 2 пъти седмично път до язовир Доспат и мога да кажа ,че не съм пропуснал възможност да помятам... На фидер на дистанция 15-25 метра е убиване направо още докато хвърлиш и върха почва да трепти от едрия уклей нападнал червея . За 2 часа направо можеш да си направиш голямо удоволствие ..червеноперки, костур , уклей и др риби включително и дребна пъстърва излиза . На спининг костура направо се убива като имам попадение на близо 1 килограм парче . Дано съм бил полезен .
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”