КАЛКАНСКИТЕ ТАКЪМИ

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
mitkkko
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:11 am

КАЛКАНСКИТЕ ТАКЪМИ

Мнение от mitkkko »

жоро , повече инфо за калканските такъми ,осжен снимките ,мовеш ли да дадеш :prayer: ?
Жоро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 10:26 am
Местоположение: Добрич

Мнение от Жоро »

Този монтаж го видях това лято в Немско.дава добри резултати на Северно море .калканите които се хваштат са от 3 кг. нагоре. идеата е да не се хващат дребосъците. значи долна кука 5-ца с35-40 см. повод завършващ с вирбел.този червена прежда се вързва слид това за куката.калканите били агресивни кам този цвят.на повода се слага корк които вдига стравта на 10-12 см. от даното. това спестява закачките,а и онез малки раци с раковините не ти ръфат рибката оттам нататък под вижно олово. втората кука вързана по същия начин се монтира на 1.5 метра от първата, като вече използваш и травичка против оплитане,която аз неможах да намеря в цял Добрич. това е. другата седмица го дават кофти време. надявам се и калкана да се раздвижи.
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Колега,ти тея калкани къде ги хвана и на този монтаж ли?
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
FiSheRMaN_
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 7:33 pm

Мнение от FiSheRMaN_ »

кое пречи на дребосаците да се хванат и кука 5-ти номер не е ли прекалено малка за калкан ?
Жоро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 10:26 am
Местоположение: Добрич

Мнение от Жоро »

не съм хащал. Във под форума такъми за калкан показах какво съм видял,и казах че ще го тествам в нашето море.видях го в едно списание.хората са го измислили,тествали .има и статистика.кука 5-ца, т.е.5нули. а и стръфта на голямата кука съответно е по голяма
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Може другата неделя и аз да го пробвам. :lol:
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Жоро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 10:26 am
Местоположение: Добрич

Мнение от Жоро »

при теста ми ,за 4 часа не се наложи да презареждам. при другия ми монтаж,за половин час рибката е парцал или я няма.
mitkkko
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:11 am

Мнение от mitkkko »

благодаря за инфото. ще го тествам със сигурност!
Жоро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 10:26 am
Местоположение: Добрич

Мнение от Жоро »

за мен тези конци, тапи и дълги поводи също са нещо ново и интересно ,и се надявам да проработи в Черно море.па нали знаете за първия път?
Аватар
Боро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Мнение от Боро »

Нищо ново, това си е класика при улова на щука на дъно. Дето тука никой не я използваше, но в интерес на истината имаше много добри резултати на Шабла.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Мнение от rap66 »

Как се хвърля това чудо :shock: То би трябвало да виси 2 м. под върха на пръчката ! И какво ще накара долната кука да стои на 10-12 см. от дъното, а не 35-40 см. (колкото е повода) или пък 0 см (да легне на дъното).

Изображение
georgi_bs_81
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 8:16 pm
Местоположение: Бургас

Re: КАЛКАНСКИТЕ ТАКЪМИ

Мнение от georgi_bs_81 »

Доста интересен монтаж е показан който държи тежеста и стръвта в една права и опъната линия, спомагайки за постигането на по-голяма дистанция.Не е споменато за каква риба точно иде реч, но мисля че е интересен начин за по-далечно поднасяне на стръвта от брега и мисля че може да се прилага и при калкансият риболов. За пълния мнонтаж може да потърсите и part1 и part2. Също и техниката за изхвърляне на големи тежести е жестока,особенно тази "Pendulum" техника.
PART3

[youtube]<object width="480" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/qj-o1MyHbkk?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/qj-o1MyHbkk?fs ... g_BG&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="390"></embed></object>[/youtube]

PART4

[youtube]<object width="480" height="390"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0e0BiFAc6Uo?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0e0BiFAc6Uo?fs ... g_BG&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="390"></embed></object>[/youtube]
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”