Съвет за тежести?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Мнение от runner »

Как така от силикон? Оловото не се ли топи над 400 градуса?
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Мнение от Моряка »

Колега срещу Варненските гробища в блоковете има един бати Панчо много отдавна съм поръчвал калъп.Цената за 4 различни олова в един калъп беше 10лв.Телефона който пазя е 052 459215.Сигурно вече е сменен и първо звънни на 6677 459215 да ти продиктуват новия. :)
Аватар
Краси 7650
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:03 pm

Мнение от Краси 7650 »

Калъпа да си напрява от червен силикон
може и да се топи на 400 градуса - но бързо се ствърдява - а на силикона - тоест червения май му даваха по висока температура
- нали за това термоустойчив
- не съм пробвал но смятам да опитам :lol:
Красимир от Балчик
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Мнение от runner »

Морски, железен си! Утре ще го потърся, че вече е късно. Ще споделя резултата със всички - нали това е целта на този форум. Благодаря ти за информацията още веднъж.
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Мнение от runner »

Човека има доста неща - това което са му поръчвали, а което няма - прави го. Около 15 лв на калъп, за един ден е готов. 052 759215, 0889 488261 . Чичето е пич, още не се дава. Каже ли - прави го.
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Мнение от Моряка »

А такаааа ся кой ши черпи :D :D :D Или както вика един познат:
-Готово ве на някоя чужда свадба веднага :D
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от КИРО »

Иване,ще ти оправя оловата,Камбата го мързи да ми се обади,Солен,мерси за цъка,кат те видя,ще те напия до козерката.Или доколко можеш да държиш.
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Мнение от runner »

Първо да ви честитя празника, колеги! Живи и здрави, пък другото както си го направим. А сега в темата. Ами.... като се опитах да си пробвам новите придобивки се оказа, че това не са точно калъпи ами заготовки. Има доста работа по тях - първо да се напаснат двете плочи с претриване върху шнурка на много гладка повърхност или най-добре да се вземе лице на борверг. Напасване и поставяне на фиксатори - да не се криви едно към друго. После се поставят панти и дръжки, оправят се леяците - отвора се доразпробива с 4,5 мм, а конусите поне с 16мм до максимална дълбочина (канала да не остава по-дълъг от 1мм). И това е. Има играчка, но пък е забавно да си правиш някои от нещата сам. На мен, де- за вас не знам. Айде чао. И наздраве!!!
Аватар
MIhaYLOV
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:37 am
Местоположение: Голямата Река

Мнение от MIhaYLOV »

Колеги дайте мнения за форми за олово или по-точно от какво и как ги правите ако може и снимков материал сте перфектни
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re:

Мнение от dobria1 »

Камбата написа:Калъпи хубу,ама нямам олово достатъчно.Всеки ден събирам баланси за днанти на коли,изпопадали покрай бордюрите по улацата,като събера достатъчно за едно леене ще ти сеобадя. :lol:
ми колега ела ще ти подаря един акомулатор
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: Съвет за тежести?

Мнение от runner »

Акумулатора не е добра идея, МАЙ. Само си бях допълнил в потата нищожно количество от акумулатор, и продукция та...ТЦ! Много лесно се чупи, не знам какво има в батериите, май че цинк беше, знам ли, но развали всичко при мен. При вас може и да се получава, и дано!
Никога не съм хващал повече от 12 заргани, но винаги страшно съм се забавлявал!!!!
Мммм-даа! Важен е процеса!
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за тежести?

Мнение от dobria1 »

runner написа:Акумулатора не е добра идея, МАЙ. Само си бях допълнил в потата нищожно количество от акумулатор, и продукция та...ТЦ! Много лесно се чупи, не знам какво има в батериите, май че цинк беше, знам ли, но развали всичко при мен. При вас може и да се получава, и дано!
е аз не мисля да покачвам морското ниво с олова и колкото имам ми стигат а и не искам да дишам подобни отрови :wink:
но идеята като цяло не е лоша а и като се замисля за един калъп от 15лв. ще си купя олова за 5-6 години
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”