Съвет за тежести?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Съвет за тежести?

Мнение от runner »

Колеги, искам да си излея малко тежести. Сдобих се с част от заводска слитка олово и го излях на пръчки върху парче винкел - да ми е по-лесно после при леенето. Обаче ми прави впечатление, че мнооого е меко. Явно от това тежести няма да мога да лея, поне не в този му вид. Сигурно трябва да се смесва с нещо. Някой може ли да ми каже какво, по колко, и от къде мога да си го набавя. Не съм го теглил парчето, ама сигурно е около 10 кг. Благодаря ви отсега.
keymaker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 5:42 pm
Местоположение: sofiq
Обратна връзка:

Мнение от keymaker »

не с есмесва с нищо отливай смело само гледаи да е на проветриво място и да не го прегряваш. Изпаренията са много опасни и веднъж влезли в организма се изхвърлят с години.
Колкото по-добър джип караш,
толкова повече трябва да ходиш ,за да повикаш човека с трактора.
https://www.facebook.com/466042410074126
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Мнение от Моряка »

И ако все пак искаш да не е меко,разтопи и клетките от 2-3 акомулатора и смеси с останалото олово .Акомулаторното олово е смесено с цинк и е по-твърдо :) и по-крехко.Затова се избягва.Също и по-леко от чистото олово,а от това малко зависи и далечното замятане.Е не е толкова важно,ама........
zinkpower
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 4:49 pm
Местоположение: Радомир

Мнение от zinkpower »

Колега Runner ,след като отлееш тежестите и когато фазата премине от течна в твърда ,просто охлади тежестите в студена вода.Друг начин е като добавиш малко сяра в оловната стопилка ,ама това отива вече към алхимията.Пробвай със студената вода.Внимавай при потапяне във водата може да изпръска пара или вряла вода и да се изгориш.
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Аз последния път,когато лях,се надишах жестоко.Не смесвай с нищо друго.Аз лея в чаени лъжички,следно стават по 45гр оловцата,но мога и по-малки да ги правя.Ако искаш по-тежко от 45-голяма супена лъжица.Аз имам електронна везна,която ми помага да съм точен.Лея малките парченца в едно канче,или кутия от пастет и изливам в лъжичката колкото искам да е голямо и тежко оловото.Когато е току-що излято в лъжичката и е още почти течно и горещо-топвам го внимателно в студена вода,но внимателно само дъното на лъжичката,щото иначе ако се топне изведнъж,резултатите са подскачащо из стаята олово.Отделянето от лъжицата е супер лесно,от самосебе си.

Предимството на оловцата от лъжица са,че като се захлупят на дъното-мърдане няма,още повече,че летят доста далеч без да се въртят,защото центъра на тежеста е в предната част.
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от КИРО »

Май Камбата е патил от бързоохлаждащо се олово.Преди години и аз като нямах къде да си ги лея,правех в пръстта конусни дупки и там си ги леях.При първите опити едвам успях да избягам,така гръмна,че ми взе акъла.Не смесвай оловото колега,няма смисъл,Камбата ти дава добър съвет.
keymaker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 5:42 pm
Местоположение: sofiq
Обратна връзка:

Мнение от keymaker »

ако направиш фуниики от вестник и ги забиеш в пясък и изливаш в тях пак става но грамажа не е еднакъв но поне ще имаш избор. летят като куршуми , а и по-малко се закачат по дъното
Колкото по-добър джип караш,
толкова повече трябва да ходиш ,за да повикаш човека с трактора.
https://www.facebook.com/466042410074126
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

keymaker написа:ако направиш фуниики от вестник и ги забиеш в пясък и изливаш в тях пак става но грамажа не е еднакъв но поне ще имаш избор. летят като куршуми , а и по-малко се закачат по дъното
И това е добра идея.Аз да си лея тежестите се научих от баща ми,който под черницата на село на огнището стопяваше две-три парчета от оловни тръби и лееше в калъпи от итонг.Намира се едно блокче и с дрелка,или винтоверт,както и с отвертка на ръка става,издълбаваш в блокчето няколко формички за оловото,после изливаш в тях,когато изстине-трошиш итонга и изваждаш тежестите. :lol: Дупки се правят с дрелката с много тънко свредло,или самонарязващ дълъг винт без глава. :lol:
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Калъпи хубу,ама нямам олово достатъчно.Всеки ден събирам баланси за днанти на коли,изпопадали покрай бордюрите по улацата,като събера достатъчно за едно леене ще ти сеобадя. :lol:
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
Краси 7650
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:03 pm

Мнение от Краси 7650 »

Даката и на мен ми предожи такива
закачките са сигорно против течение :wink:
Красимир от Балчик
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Във вълните много добра работа вършат,но ми се виждат много тежки за моите прътове,понеже им нямам доверие и не смея да ги напъвам с големи тежести/над 40гр/.

П.П.Не ги къртя,щото не ми са яде бой. :lol:
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Пръчките са 3.60м. длжина,акция 50-120гр.,телескопи с шаранджийски захват.Преди време с подобни мятах олова по 100гр. и ги плюех на 15-20 метра от брега,докато накрая не счупих единия при по-яко напъване.С по-леките олова достигам добри дистанции,след това с триста зора опъвам линията.Евтини прътове не искам да гърча с големи тежести.
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Мнение от Моряка »

soleno написа:
Камбата написа:... събирам баланси за джанти на коли..... :lol:
Събираш ти - да не ги къртиш ей - щи дърпам ушите!

Калъпите са обещани!!! А такива олова интересуват ли те?
Изображение
- някога преди "междусъюзническата война" бях купил първо, после правих и аз такива олова , после пак купувах от тях към 30на бройки има - взех ги по молба на един човек, който не се обади и не пита за тях.
Над 3 кила олово е май.
- мислех всичките да ги претопявам за дънни такъми на илария, попчета и за чепарета, но си останаха.
Ако ти харесват обади се! Имам ги в бяло, червено, синьо, зелено и жълто - за топчетата става въпрос, ама има и такива с ролчици. Изложените на снимката са купешките - мойте са с чиптунинг и викат на рибата - кът-кът-кът :lol: :lol: :lol:
Ами такива дето на калкана викат калк калк калк..... :D :D :D Много ми трябват :roll:
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Мнение от runner »

Някой от вас, колеги, ще ме насочи ли къде мога да си поръчам калъпчета или да си заема от някой. Благодаря ви. И ще почерпя :)
Аватар
Краси 7650
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:03 pm

Мнение от Краси 7650 »

Аз, смятам да си напрявя от червен силикон
не съм го пробвал но си мисля че , ще стане
Красимир от Балчик
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”