Гумени амортизатори...?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Spartan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 5:33 am

Гумени амортизатори...?

Мнение от Spartan »

Моля опитните в морския риболов да споделят струва ли си използването на гумени амортизатори при риболов "на леко" с с телескоп без водачи.Питам това защото имам положителен опит от сладководния риболов с такива амортизатори,които явно ми помагат:
-да се справя с евентуално закачила се по-едра риба при условие че ловувам с такъми за по-дребна;
-да не счупя за пореден път връх на телескоп при непредпазливо засичане,неадекватно силно опъване при изваждане или ако закача на камък или потънал дънер..;
-да държа максимално допустимо опънато влакното без да местя такъма от мястото на което съм хвърлил.
Обикновенно използвам ластик 1.06 мм и си правя единични,двойни или тройни амортизаторчета за различните риби и такъми на които разчитам.Така ли е обаче и за морските риби,които до сега съм хващал сомо с максимално неразтеглива линия?Благодаря!
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Гумени амортизатори...?

Мнение от rumci »

Не успях да разбера точно въпроса ти :? . Какво имаш впредвид под гумени амортизатори?
lekiq_ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 417
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 3:46 pm
Местоположение: с.Брест-Плевен/Испания,Тарагона(Реус)

Re: Гумени амортизатори...?

Мнение от lekiq_ribar »

Spartan написа:амортизаторчета
:?: :?: :?:
Дай снимка.
Удоволствието на риболова е хванатата риба,не изпържената\!

Изображение
Spartan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 5:33 am

Re: Гумени амортизатори...?

Мнение от Spartan »

Rimci,при риболов на плувка с телескоп без водачи и макара не вързвам основното влакно направо за върха на телескопа а между тях поставям амортизаторче от 5-30 см силиконов ластик един, два или три ката.Така като заметна наблизо /10-15 м/ не рискувам посочените горе неуспешни действия,а си пазя и телескопите-и графитения "чупльо" и стъклопластовия " дебелан" както ги наричам.Аман от счупени върхове,трябва да съм голям повлекан...!
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Гумени амортизатори...?

Мнение от rumci »

Според мен не ти е необходим такъв амортизатор на морето поради 2 основни причини. Първата е, че от брега на близка дистанция вероятността да закачиш едра риба е нищожна и втората причина-просто ластика ще се износи за нула време от морската вода.
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

Re: Гумени амортизатори...?

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

lekiq_ribar написа:
Spartan написа:амортизаторчета
:?: :?: :?:
Дай снимка.
иде реч за "СТОПЕР",преди 2/3 години бях пуснал тема за риболовните наречия в различните краища на татковината ,ма се запиля 8)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Гумени амортизатори...?

Мнение от Бачо Илия »

Spartan написа: Обикновенно използвам ластик 1.06 мм и си правя единични,двойни или тройни амортизаторчета за различните риби и такъми на които разчитам.!
1.8/2.2 , барем 8)
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”