Улов на писия

Модератори: Димо Михалев, dobria1

starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Улов на писия

Мнение от starcho »

такъма си е попешки и стръвта,на рибка по бива и се хвърля максимелно далече.Като бех войник там ловях от другия мост,а вечерта вреше от сафрид и ядехме основно риба,наряда не го усещах,ех спомени...
Аватар
kopoy_92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 8:27 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Улов на писия

Мнение от kopoy_92 »

Благодаря за информацията. :smt023
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Улов на писия

Мнение от starcho »

Кво стана на моста, пробва ли,дано се е раз движила,щото аз нямам време да я пробвам?
Аватар
kopoy_92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 8:27 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Улов на писия

Мнение от kopoy_92 »

Разбрах ,че писията е студенолюбива не може ли да хванем по това време :?: ?
Омръзна ми да стоя вкъщи ,трябва да почеша малко крастата.
Несъм хващал до сега и затова ме привлича мноо.
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Улов на писия

Мнение от Mi7chell »

kopoy_92 написа:Разбрах ,че писията е студенолюбива не може ли да хванем по това време :?: ?
Омръзна ми да стоя вкъщи ,трябва да почеша малко крастата.
Несъм хващал до сега и затова ме привлича мноо.
Не съм ходил целенасочено за писия,но знам че най масово се ходи от средата на декември до края на януари някъде,тогава си хвърляла хайвера и идвала на плитко.
Зарганолог
*Станислав*
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:18 pm
Местоположение: Варна

Re: Улов на писия

Мнение от *Станислав* »

Миналата година на траката, август месец на 70-80 см далбочина видях 3-4( за пръв и последен път сигурно :roll: )-но кой точно тогава не беше си взел копието :evil: :? можеше да ги доближиш на 5 см от тях(несъм сигурен какви бяха-писии или морски език?)бяха си кръгли -като малки калканчета ,а не четвъртични като някои снимки показани тука
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Улов на писия

Мнение от Mi7chell »

stanislav_simeonov написа:Миналата година на траката, август месец на 70-80 см далбочина видях 3-4( за пръв и последен път сигурно :roll: )-но кой точно тогава не беше си взел копието :evil: :? можеше да ги доближиш на 5 см от тях(несъм сигурен какви бяха-писии или морски език?)бяха си кръгли -като малки калканчета ,а не четвъртични като някои снимки показани тука
Колега не ги барай дребосъците бе 8) остай ги да пораснат големи :),с приятели кати деца ловяхме от тези морски езици по брега,мислехме че е малък калкан,не че ги прибирахме де,пускахме ги но дали оцеляваха незнам.Настъпвахме ги с крак и след това с ръка ги изкарвахме докато са приклещени под крака,ама бяха малко по малки от капачка а боркан.
Зарганолог
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Улов на писия

Мнение от starcho »

Тая зима се нагледах на писия по пазарите-10 лв килото и се едри.Ако имате повече въдици метнете навътре и се надявайте некое писийче да се облажи,после вие.
*Станислав*
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:18 pm
Местоположение: Варна

Re: Улов на писия

Мнение от *Станислав* »

Mi7chell написа:
stanislav_simeonov написа:Миналата година на траката, август месец на 70-80 см далбочина видях 3-4( за пръв и последен път сигурно :roll: )-но кой точно тогава не беше си взел копието :evil: :? можеше да ги доближиш на 5 см от тях(несъм сигурен какви бяха-писии или морски език?)бяха си кръгли -като малки калканчета ,а не четвъртични като някои снимки показани тука
Колега не ги барай дребосъците бе 8) остай ги да пораснат големи :),с приятели кати деца ловяхме от тези морски езици по брега,мислехме че е малък калкан,не че ги прибирахме де,пускахме ги но дали оцеляваха незнам.Настъпвахме ги с крак и след това с ръка ги изкарвахме докато са приклещени под крака,ама бяха малко по малки от капачка а боркан.
прав си колега:Сем. Писиеви (Pleuronectidae)68. Писия (Platichthys flesus luscus) 20 см а те бяха сигурно към 15 см в диаметър , с очилата се виждат доста по-големи :lol: .и един въпрос към колегите, които се гмуркат с харпун как разбирате коя риба е над нормите то е почни невъзможно ?
*Станислав*
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:18 pm
Местоположение: Варна

Re: Улов на писия

Мнение от *Станислав* »

сигурно въпроса е за подводен риболов ама тука стана дума за това :D
luko
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 5:07 pm
Местоположение: Varna

Re: Улов на писия

Мнение от luko »

starcho написа:Тая зима се нагледах на писия по пазарите-10 лв килото и се едри.Ако имате повече въдици метнете навътре и се надявайте некое писийче да се облажи,после вие.
Колега тази писия няма нищо общо с черноморската, мисля че е гръцка а нашата просто я няма ни на пазара ни в морето.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Улов на писия

Мнение от starcho »

За мислене не ни дават време,или е гръчка или не.Хващал съм в най-лютата зима тоя дзвер баш на вълнолома.Оредяла е,но все пак я има,зависи от мерака и броя на въдиците.Ако прозвучи нестандартно-това рибе е доста близко до лефчо като вкус.
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Улов на писия

Мнение от rimohit »

Споходи ме и мен таи рядка слука.Рибата е 30-35 см Хвана се на чепаре елено ламе 7 номер.На долните куки имаше стръв филе от меджит но тя се хвана на 4 тата кука (бе стръв)
За повече подробности тук :arrow: http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 17#p561817Ето как го търсихме ама не го намерихме :(
Изображение
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
ico000_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 547
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 1:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Улов на писия

Мнение от ico000_ »

В езерото, чак до Белослав, бяхме за илария, на плувка и морски червей, но слуката си каза думата :) една писия средна големина 15 см :0
jamiemirror
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Яну 21, 2010 11:18 am

Re: Улов на писия

Мнение от jamiemirror »

ico000_ написа:В езерото, чак до Белослав, бяхме за илария, на плувка и морски червей, но слуката си каза думата :) една писия средна големина 15 см :0
Средна големина?
Та 15 см е маломерна!!!!

68. Писия (Platichthys flesus luscus) 20 см
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”