Морски риболов с чепаре, на тапа

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от Моряка »

1000n написа:
Да и не! В открито море си напълно прав - не се иска риболовен билет, но когато всички ловят карагьоз в канала или езерото, та дори и с лодка, положението е друго - т.е. тогава от ИАРА имат законово основание да изискват ловящите риба да имат риболовен билет.
Наслука! :D
Аз малко не съм съгласен :!: Даже ИАРА според мен няма да успеят да кажат къде свършва морето и къде според тях почва езерото.Да не говорим, че това е действащ СОЛЕНОВОДЕН плавателен канал и всеки що годе добър адвокат ще обори твърдението, че това е езеро според формулировката на закона за езеро.В езеро не би трябвало да има сафрид и чернокоп нали?За мен езеро може да се нарече чак след Звездица нататък.А билет не се иска освен в открито море с лодка, също и навсякъде по крайбрежието, буни, мостове и т.н. :drinkers:
А сега де? :roll:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от КИРО »

1000n написа:
Да и не! В открито море си напълно прав - не се иска риболовен билет, но когато всички ловят карагьоз в канала или езерото, та дори и с лодка, положението е друго - т.е. тогава от ИАРА имат законово основание да изискват ловящите риба да имат риболовен билет.
Наслука! :D
Е,бъди сигурен,че в канала и най-вече в езерото,мнооого рядко ще ме видиш.
Точно от там риба - лови си я ти.
Запиши си го де.
Иначе,моста е границата море/езеро.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от dobria1 »

Малко по темата

1000n написа:Аз когато обяснявам, го правя така, че всички (дори и напълно неопитни или начинаещи потребители на форума)
да могат да разберат, какво съм казал - затова обяснявам често с повече думи. Т.е. съобразявам се с всички участници и потребители на форума
не съм от неопитните ама не знам къв опит трябва да имаш за да разбереш това
1000n написа:dobria1, заслужаваш бурни аплаузи, човече за идеята да се използва бомбарда с чепарета! :D Не си спомням да съм чувал нещо по-значимо като нововъведение в морския риболов в последно време! :!: Говоря сериозно! Не се майтапя! :!: Трябва разбира се да се направят някакви тестове, защото конкретните реализации ми се виждат малко несъвършени напръв поглед, защото ако се закачи бомбардата над вирбела на чепарето(както се монтира тапа, но не подвижна, а фиксирана с два вирбела от двете страни) и се сложи дори и най-леката оловна тежест в края на чепарето имам чувството, че монтажът често ще се оплита! Но ако направим следното: от стандартен монтаж на чепаре със спининг разкачаме оловната тежест, взимаме бавно или бързо потъваща(в зависимост от дълбочината на конкретното място) бомбарда, взимаме здраво влакно около 40см и в единият му край правим малко възелче, което да може да не преминава през ограничителя, нанизваме ограничителя през другия край на парчето влакно(дълго 40см), след това нанизваме и бомбардата(няма нужда дори и да режем тръбичката на бомбардата), и в другия край на парчето влакно(не там, където е възелчето), правим примка, като тази, която се прави в края на чепарето, за да се прикрепи оловната тежест към чепарето и така имаме следната структура - възелче, ограничител, бомбарда, примка, та тази структура има същата функционалност и се явява еквивалент на оловна тежест за морски риболов, където примката е еквивалентна на ухото на оловната тежест, прикрепваме последно споменатата структура към чепарето на което махнахме оловната тежест и вече чепарето ще потъва много по-бавно, отколкото ако се лови с оловна тежест и не виждам причини в този случай да има оплитане на монтажа(чепарето)! :D Разбира се, понеже бомбардата е по-лека от оловната тежест, когато е във водата, сигурно няма да може да се придърпва чепарето със пръта по два или три пъти преди да обереш влакното с макарата, а сигурно ще може да се придърпва само по веднъж, но това са си бели кахъри(а бе не е болка за умиране)! :wink:

:D
п.п.Заеби на кого е идеята,ясно е че си като котките и не падаш на гърба си ходи си мятай тапите по вълнолома може да се видим там след 20-тина годинки като одъртея.Сега предпочитам да си ловя с истински олова и то от 45гр.там (не че ходя много но пролетно време има такива моменти) а и там си има места където можеш да си влачеш оловото по дъното 40-50 метра без да закачиш в камъните :?
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от 1000n »

Моряка написа:
1000n написа:
Да и не! В открито море си напълно прав - не се иска риболовен билет, но когато всички ловят карагьоз в канала или езерото, та дори и с лодка, положението е друго - т.е. тогава от ИАРА имат законово основание да изискват ловящите риба да имат риболовен билет.
Наслука! :D
Аз малко не съм съгласен :!: Даже ИАРА според мен няма да успеят да кажат къде свършва морето и къде според тях почва езерото.Да не говорим, че това е действащ СОЛЕНОВОДЕН плавателен канал и всеки що годе добър адвокат ще обори твърдението, че това е езеро според формулировката на закона за езеро.В езеро не би трябвало да има сафрид и чернокоп нали?За мен езеро може да се нарече чак след Звездица нататък.А билет не се иска освен в открито море с лодка, също и навсякъде по крайбрежието, буни, мостове и т.н. :drinkers:
Съгласен съм с написаното от Моряка! Но трябва и текста на закона за рибарството и аквакултурите да се промени, така, че да няма никакво съмнение, че отдавна Варненското езеро не е истинско езеро със сладководни обитатели, а е вече едно продължение на Варненския залив и е безумие да бъде определяно като езеро от служители на ИАРА. :!:
КИРО написа: Е,бъди сигурен,че в канала и най-вече в езерото,мнооого рядко ще ме видиш.
Точно от там риба - лови си я ти.
Запиши си го де.
Иначе,моста е границата море/езеро.
И аз не съм голям фен на риболова в езерото, а и съм чувал за уловени попчета и илария в езерото и канала, заразени с тения ... :?

Наслука на всички! :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от 1000n »

dobria1 написа:Малко по темата

1000n написа:Аз когато обяснявам, го правя така, че всички (дори и напълно неопитни или начинаещи потребители на форума)
да могат да разберат, какво съм казал - затова обяснявам често с повече думи. Т.е. съобразявам се с всички участници и потребители на форума
не съм от неопитните ама не знам къв опит трябва да имаш за да разбереш това
1000n написа:dobria1, заслужаваш бурни аплаузи, човече за идеята да се използва бомбарда с чепарета! :D Не си спомням да съм чувал нещо по-значимо като нововъведение в морския риболов в последно време! :!: Говоря сериозно! Не се майтапя! :!: Трябва разбира се да се направят някакви тестове, защото конкретните реализации ми се виждат малко несъвършени напръв поглед, защото ако се закачи бомбардата над вирбела на чепарето(както се монтира тапа, но не подвижна, а фиксирана с два вирбела от двете страни) и се сложи дори и най-леката оловна тежест в края на чепарето имам чувството, че монтажът често ще се оплита! Но ако направим следното: от стандартен монтаж на чепаре със спининг разкачаме оловната тежест, взимаме бавно или бързо потъваща(в зависимост от дълбочината на конкретното място) бомбарда, взимаме здраво влакно около 40см и в единият му край правим малко възелче, което да може да не преминава през ограничителя, нанизваме ограничителя през другия край на парчето влакно(дълго 40см), след това нанизваме и бомбардата(няма нужда дори и да режем тръбичката на бомбардата), и в другия край на парчето влакно(не там, където е възелчето), правим примка, като тази, която се прави в края на чепарето, за да се прикрепи оловната тежест към чепарето и така имаме следната структура - възелче, ограничител, бомбарда, примка, та тази структура има същата функционалност и се явява еквивалент на оловна тежест за морски риболов, където примката е еквивалентна на ухото на оловната тежест, прикрепваме последно споменатата структура към чепарето на което махнахме оловната тежест и вече чепарето ще потъва много по-бавно, отколкото ако се лови с оловна тежест и не виждам причини в този случай да има оплитане на монтажа(чепарето)! :D Разбира се, понеже бомбардата е по-лека от оловната тежест, когато е във водата, сигурно няма да може да се придърпва чепарето със пръта по два или три пъти преди да обереш влакното с макарата, а сигурно ще може да се придърпва само по веднъж, но това са си бели кахъри(а бе не е болка за умиране)! :wink:

:D
п.п.Заеби на кого е идеята,ясно е че си като котките и не падаш на гърба си ходи си мятай тапите по вълнолома може да се видим там след 20-тина годинки като одъртея.Сега предпочитам да си ловя с истински олова и то от 45гр.там (не че ходя много но пролетно време има такива моменти) а и там си има места където можеш да си влачеш оловото по дъното 40-50 метра без да закачиш в камъните :?
Казвал съм го и преди, казвам го и сега - за идеята да се използва бомбарда с чепарета те приветствам. За конкретната ти реализация няма как да ти кажа "браво", защото нищо конкретно не си написал, а това което си показал на снимката за нищо не става. Казваш
dobria1 написа: не съм от неопитните ама не знам къв опит трябва да имаш за да разбереш това
Ами ти не го ли разбираш!?
Ако го разбираш, то това означава, че човек с твоя опит го разбира,
но ако не го разбираш, как тогава ми казваш след това "ТЕСТВАНО Е", след като не си го бил разбирал!?
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 05#p581205
Като цитираш давай пълния цитат, за да стане ясно и на другите участници във форума (става дума за стр. 76 от темата Качествени чепарета)

Що се отнася до това, чия е идеята - ти повдигна въпроса пръв, не аз. А че съм като котките и не падам на гърба си сигурно си прав - но за мен това е лесно, защото аз съм винаги на страната на истината, а който си служи с лъжи сам попада в собствените си клопки.

Наслука на всички! :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от 1000n »

Здравейте! :D

Ето още един начин да може да се използва бомбарда вместо оловна тежест за чепаре:
Изображение
Стъпка 1

Изображение
Стъпка 2

Изображение
Стъпка 3

Изображение
Стъпка 4

Изображение
Стъпка 5

На следващите две снимки се вижда и вързаната бомбарда вместо оловна тежест за чепаре
Изображение
Снимка 1

Изображение
Снимка 2

Когато се използва бомбарда вместо оловна тежест за чепаре, могат да се използват съвсем малки стиропорени тапи, като показаната на снимката по-долу, тъй като бомбардата тежи само няколко грама във водата. По този начин съпротивлението във въздуха при замятане с такава малка тапа е на практика пренебрежимо малко! :idea:
Изображение

Наслука на всички! :D
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от dobria1 »

1000n написа:Здравейте! :D

Ето още един начин да може да се използва бомбарда вместо оловна тежест за чепаре:
И каква стана тя,уж говориш за различен метод пък става дума за едно и също нещо :!:

Изображение

Изображение

Само с една малка разлика че не се реже тръбичката на бомбардата друга разлика не виждам!!!Но една бомбарда струва 2,5лв. и не е нещо ценно(особено за тези който ходят редовно за риба имат си в излишък)

п.п.И още нещо не би ли предпочел всеки рибар да откачи едно олово и да закачи вече направена бомбарда(от горната страна е с карабинка) и да продължи да лови (не повече от 5-10секкунди ще отнеме) вместо да се занимава с разни капрони,въженца вдевачки и ред други.А как ли би откачил кука ако се промуши точно по въжето

Изображение

(лодкажиите знаят за какво говоря защото повечето си връзват точно с това оловата)
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
mitko_aks
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 13, 2010 4:02 pm

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от mitko_aks »

Със тази лека тежест като те пернат 2-3 сафрида и чепарето ще стани на кълбо :lol:
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от 1000n »

mitko_aks написа:Със тази лека тежест като те пернат 2-3 сафрида и чепарето ще стани на кълбо :lol:
Да, наистина това би могло да е проблем. Според мен решението е да се обира влакното на макарата малко по-бързо щом се хване риба. Друг начин е да се лови с чепарета с малко по-голямо разстояние между бидемите, например 20см.
Наслука на всички! :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от 1000n »

dobria1 написа: И каква стана тя,уж говориш за различен метод пък става дума за едно и също нещо :!:


Само с една малка разлика че не се реже тръбичката на бомбардата друга разлика не виждам!!!Но една бомбарда струва 2,5лв. и не е нещо ценно(особено за тези който ходят редовно за риба имат си в излишък)

п.п.И още нещо не би ли предпочел всеки рибар да откачи едно олово и да закачи вече направена бомбарда(от горната страна е с карабинка) и да продължи да лови (не повече от 5-10секкунди ще отнеме) вместо да се занимава с разни капрони,въженца вдевачки и ред други.А как ли би откачил кука ако се промуши точно по въжето


(лодкажиите знаят за какво говоря защото повечето си връзват точно с това оловата)
Нещо пак не си доразбрал какво съм казал. :!:
Първият начин да може да се използва бомбарда вместо оловна тежест за чепаре беше цитираният многократно по-горе(а именно – влакно, в единия му край възелче и ограничител, бомбарда, примка за връзване към чепаре, както е показано на снимката по-долу)

Изображение

А другият начин е показания на снимка 5, а именно

Изображение

За единия от монтажите съм използвал канап, за да се вижда по-добре монтажа на снимката, ако някой се притеснява, че можело куките да се оплитат в канапа, тогава да изпозва корда – канапът, разбира се, не е задължителен!

И казваш „каква стана тя ...“ ами как каква!? Вече доказа, че всички потребители на форума имат право да те наричат ЗЛОБНИЯ, НЕКАДЪРНИЯ И ЗАВИСТЛИВИЯ.

А сега се убеждавам, че ти си може би единствения риболовец, който за да си върже тежестта към чепарето използва вирбели и карабинки при това не е един, а два броя... :lol:

Наслука на всички! :D
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от dobria1 »

И къде е е разликата???? Крайния резултат не е ли един и същ???

1000n написа: Вече доказа, че всички потребители на форума имат право да те наричат ЗЛОБНИЯ, НЕКАДЪРНИЯ И ЗАВИСТЛИВИЯ.
Що не оставиш потребителите сами да решат кой е НЕКАДЪРЕН ами постояно го натякваш то от снимките си личи некадърноста

Изображение

Изображение

Изображение
1000n написа:А сега се убеждавам, че ти си може би единствения риболовец, който за да си върже тежестта към чепарето използва вирбели и карабинки при това не е един, а два броя... :lol:
Ало КАДЪРНИЯ,от доста години чепаретата ми завършват така и от 2-те страни

Изображение

Ако не знаеш за какво се използва е друга бира

Както и много олова си имат изляти в тях вирбели (от едната или от двете страни,що ли ги правят така :( едва ли е само заради мен)ама това няма как да го видиш на вълнолома





п.п. Сори за спама ама няма ли да развиеш и темата с ластика нощно време (нали и това практикуват на вълнолома)
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от КИРО »

А за много години на всички.

Митак - няма смисъл ве. :wink: :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от 1000n »

КИРО написа:А за много години на всички.

Митак - няма смисъл ве. :wink: :D
За много години и от мен! :D

Киро и аз се опитвам да му обясня, че няма смисъл да злослови и да обижда потребителите на форума,
защото по този начин сам се излага, но въпреки моите усилия, този на когото не мога да разбера
какво му е доброто не спира да ръси злоба, завист и омраза.
dobria1 написа:И къде е е разликата???? Крайния резултат не е ли един и същ???
Така погледнато крайния резултат може и да няма как да се различава. Искам да кажа, че крайния резултат е да се хваща риба и в това отношение разлика между монтажите за риболов няма, защото с всички се хваща риба ... :lol:

dobria1 написа: Що не оставиш потребителите сами да решат кой е НЕКАДЪРЕН ами постояно го натякваш то от снимките си личи некадърноста
Снимките съм правил с телефона си и нямам претенции да съм добър фотограф.
Ако ти се имаш за такъв - добре, но това е рибарски форум, а не такъв за фотография,
но си напълно прав, че от снимките ти си личи некадърността ти,
след като връзваш тежестта с не един вирбел(карабинка), а дори с два броя.
Отново казвам, че от втория брой няма никакъв смисъл ако искаш да си присвоиш идеята ми да се използва бомбарда вместо оловна тежест на чепарето.
Но ти май вече отговори, че просто си бил искал да я вържеш някакси,
с което демонстрираш за пореден път колко си жалък и духовно беден и също такъв и от към идеи.
На лъжата краката са къси. Престани да си приписваш чужди идеи за свои,
защото това е повече от грозно.
dobria1 написа: Ало КАДЪРНИЯ,от доста години чепаретата ми завършват така и от 2-те страни
Ако не знаеш за какво се използва е друга бира
Е, аз знам нещо, разбира се!
Някои използват малката примка, за да могат по-лесно да сменят оловните тежести.
Аз обаче слагам двойна примка само в горната част на чепарето, за да си личи, къде е мястото за тежестта и къде е за влакното на шпулата на макарата – при мене бидемите на чепарето сключват по-остър ъгъл с майката от към страната на оловната тежест,
за да не се получава гам.

Между другото не знам за кой точно КАДЪРЕН говориш,
ако е за мен - благодаря за комплимента, но аз не се нуждая като тебе от хвалби,
нямам като твоята мания за величие и високо неподплътено самочувствие,
съчетано с болезнена жажда за слава и криворазбрана гордост, които да ме изяждат отвътре.
dobria1 написа: Както и много олова си имат изляти в тях вирбели (от едната или от двете страни,що ли ги правят така :( едва ли е само заради мен)ама това няма как да го видиш на вълнолома
Вирбели се поставят само там, където трябва да се съедини монтажа с друг елемент(например – с влакното на шпулата или с блесна и т.н.).
Мисля, че при шаранджийски монтаж на дъно има някаква логика да поставят вирбели от двата края на тежестта, но там и преди и след оловната тежест има влакно.
При морски монтажи обаче не се сещам да имат някакво приложение подобен тип оловни тежести и то не само на вълнолома, но и на Ной.

Аз ходя да ловя риба основно на вълнолома във Варна, защото ми е най-близо, тъй като живея в центъра на града, ако живеех в северните части на града – сигурно щях да ходя на някоя от буните до Морската градина, например.

Преди много години, когато започвах с риболова, буната на Ной беше известна под името буната на Писател, заради почивната станция в близост до съоръжението, на което рядко можеха да се видят повече от двама-трима човека да ловят риба.
Но тази мания и култ към това място за риболов го придавам основно на стадното чувство у хората. Не казвам, че там не се хваща риба – напротив хваща се, но не се хваща само там.

А за мен, тестването на чепарета с различни ламета и перушини ми е по-интересно от хващането на огромно количество риба. То и без това повече от 3 кг риба на излет нямаме право да прибираме по закон. А за двадесет риби в повече нямам намерение да изминавам десетина километра път, където да се прескачаме в последствие с другите колеги по камъните. Аз съм човек, който предпочита спокойствието и не ми се нрави, когато няма място, където човек да може да лови спокойно риба. Предпочитам да хвана по-малко риба, но да я ловя на спокойствие, някъде, където не е пълно с хора при това изнервени.
dobria1 написа:п.п. Сори за спама ама няма ли да развиеш и темата с ластика нощно време (нали и това практикуват на вълнолома)
Ако някой пита нещо, което аз знам, то винаги бих се опитал да му помогна със съвет ако имам времето и възможността и намирам това за правилно. :D Изключително слабо ме вълнува сарказма ти. :wink:

Наслука на всички! :D
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от dobria1 »

1000n написа:
КИРО написа:Митак - няма смисъл ве. :wink: :D


Киро и аз се опитвам да му обясня, че няма смисъл да злослови и да обижда потребителите на форума,
:D
Сори ама Киро нямаше това предвид,пак си помисли над думите му

1000n написа: ако искаш да си присвоиш идеята ми да се използва бомбарда вместо оловна тежест на чепарето.
Исках преди 2 години(като съм снимал) ама явно съм забравил че е твоя идеята :!:
1000n написа:с което демонстрираш за пореден път колко си жалък и духовно беден и също такъв и от към идеи.
На лъжата краката са къси. Престани да си приписваш чужди идеи за свои,
защото това е повече от грозно.
и чия е идеята пак да запитам?

а си е вързана с плетеняк вътре и от на 2ката но няма хлабина в монтажа и не се мандахерца по линията :wink:
КИРО написа:Митак - няма смисъл ве. :wink: :D
Що да няма,половината град (рибарите де) ме знаят и ми се чудят що се занимавам с тоз малоумник дето вижда морето ни 3-4 пъти и то само на вълнолома по скоро е за тук http://www.informator.bg/cgi-bin/index. ... =2&LANG=bg" onclick="window.open(this.href);return false;
1000n написа: при мене бидемите на чепарето сключват по-остър ъгъл с майката от към страната на оловната тежест,
за да не се получава гам.
твой си проблем
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от 1000n »

dobria1 написа:
1000n написа:
КИРО написа:Митак - няма смисъл ве. :wink: :D

Киро и аз се опитвам да му обясня, че няма смисъл да злослови и да обижда потребителите на форума, :D
Сори ама Киро нямаше това предвид,пак си помисли над думите му
А защо ти не си помислиш пак над думите на Киро!? :idea:

dobria1 написа:
1000n написа: при мене бидемите на чепарето сключват по-остър ъгъл с майката от към страната на оловната тежест,
за да не се получава гам.
твой си проблем
тука май ти не разбра какво ти казах, но твой си проблем ... :wink:


Между другото забелязвам наченки на раздвоение на личността у тебе съдейки по непостоянността на мненията ти:
dobria1 написа: ... Заеби на кого е идеята...
dobria1 написа: ... ама явно съм забравил че е твоя идеята :!:
dobria1 написа: ... и чия е идеята пак да запитам?
Така, че считам, че предложеният от тебе линк би ти бил от голяма полза – лекувай се докато е време!

Все пак да не забравяме, че темата ми се казва
Морски риболов с чепаре, на тапа,
така, че нека се придържаме занапред към заглавието й!

Наслука на всички! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”