Морски риболов с чепаре, на тапа

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от КИРО »

Добрия добре ме е разбрал. :D

1000-ка,щом тук си водиш записките,няма се бъркам повече,
после като ги четеш,може грешно да ме прочетеш,
и да ти объркам риболова.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от dobria1 »

1000n написа:Все пак да не забравяме, че темата ми се казва
Морски риболов с чепаре, на тапа,
така, че нека се придържаме занапред към заглавието й!
Ясно е че е на лична основа заяждането ти щом не реагираш на другите мнения(но Киро съм го разбрал по добре от теб)

Нека се придържаме към темата и ще ти напомня едно мнение на един много много по добър рибар от мен(не се мисля за най великия спокойно) и вземи да измислиш и нещо разумно като отговор не да се заяждаш само с мен
mitko_aks написа:Със тази лека тежест като те пернат 2-3 сафрида и чепарето ще стани на кълбо :lol:
Те това ако не е по темата :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от 1000n »

КИРО написа:Добрия добре ме е разбрал. :D


И аз така предполагах, но се опитвам да го очовеча някакси, но ти не ме разбра. :wink:
КИРО написа:1000-ка,щом тук си водиш записките,няма се бъркам повече,
после като ги четеш,може грешно да ме прочетеш,
и да ти объркам риболова.
Не се бой няма такава опасност! :lol:

dobria1 написа:Ясно е че е на лична основа заяждането ти щом не реагираш на другите мнения(но Киро съм го разбрал по добре от теб)
Ти пак нещо се възвеличаваш. :lol:
Не говори лоши думи за другите и няма дори да те забележа. :!:
dobria1 написа:Нека се придържаме към темата и ще ти напомня едно мнение на един много много по добър рибар от мен(не се мисля за най великия спокойно) и вземи да измислиш и нещо разумно като отговор не да се заяждаш само с мен
Пак ти казвам в момента в който започнеш да се държиш човешки, няма да чуеш и от мене упрек към твоята особа. Иначе само ще спомена, че според форумните правила не е правилно човек да има повече от едно потребителско име, да не говорим, че не е и мъжко подобно поведение. Също така не намирам за правилно и да се говори зад гърба на някого.
mitko_aks написа:Със тази лека тежест като те пернат 2-3 сафрида и чепарето ще стани на кълбо :lol:
dobria1 написа:Те това ако не е по темата :wink:
Преди това отговорих на тази фраза, но ще го направя още веднъж! :!: На мен, а и на много други рибари съм сигурен, че им се е случвало и то не един или два пъти, да закачат чепарето за някой камък на дъното, когато са хванали и риба. След това да скъсат такъма, но на част от куките да има риби. И въпреки, че тези риби са извадени БЕЗ оловна тежест, чепарето много рядко или почти никога не е било оплетено, особено ако човек обира влакното малко ПО-БЪРЗО. Пак ще кажа от полза в този случай би било и да се лови с чепарета с по-голямо разстояние между отделните бидеми, например, не 15см, а например 20-21см.

Наслука на всички! :D
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от dobria1 »

1000n написа:
КИРО написа:Добрия добре ме е разбрал. :D


И аз така предполагах, но се опитвам да го очовеча някакси, но ти не ме разбра. :wink:
Котка на гръб пада ли???
1000n написа: Иначе само ще спомена, че според форумните правила не е правилно човек да има повече от едно потребителско име, да не говорим, че не е и мъжко подобно поведение. Също така не намирам за правилно и да се говори зад гърба на някого.
mitko_aks написа:Със тази лека тежест като те пернат 2-3 сафрида и чепарето ще стани на кълбо :lol:
Ако говориш че имам 2 профила си далеч от истината,Познавам много добре човека щом съм ходил за риба с него в 3 различни държави и не говоря зад гърба му споко
dobria1 написа:Те това ако не е по темата :wink:
Преди това отговорих на тази фраза, но ще го направя още веднъж! :!: На мен, а и на много други рибари съм сигурен, че им се е случвало и то не един или два пъти, да закачат чепарето за някой камък на дъното
Никой не те пита какво става като закачиш дъното а при нормален риболов ако се хванат 3 прилични сафрида без да ти е опъната линията става едно мазало +чепаре на топка :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от 1000n »

dobria1 написа:Котка на гръб пада ли???
На лъжата краката са къси!
dobria1 написа:Никой не те пита какво става като закачиш дъното а при нормален риболов ако се хванат 3 прилични сафрида без да ти е опъната линията става едно мазало +чепаре на топка :wink:
Ами дръж си линията опъната тогава щом толкова много това те притеснява, аз ли да те уча.

Когато скъсаш чепарето на някой камък на дъното нямаш абсолютно никаква тежест на чепарето, т.е. нямаш дори и тежестта на една бомбарда във водата или нямаш дори и 4 или 5 грама(колкото тежи бомбардата във водата), а си с 0(нула) грама тежест на чепарето или иначе казано, когато си скъсал чепарето, тогава положението е дори много по-зле от това, когато се лови риба с чепаре с бомбарда вместо с оловна тежест. Та когато съм бил по този начин с нула грама тежест на чепарето съм вадил неоплетено чепаре и то не с два или три сафрида, а с 8(осем) броя от същите без да се оплете такъма.

Наслука на всички! :D
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от dobria1 »

1000n написа:Та когато съм бил по този начин с нула грама тежест на чепарето съм вадил неоплетено чепаре и то не с два или три сафрида, а с 8(осем) броя от същите без да се оплете такъма.
Че като хващаш по толкова много що ти е изобщо да слагаш тежест :lol: :lol: :lol:
1000n написа:
dobria1 написа:Никой не те пита какво става като закачиш дъното а при нормален риболов ако се хванат 3 прилични сафрида без да ти е опъната линията става едно мазало +чепаре на топка :wink:
Ами дръж си линията опъната тогава щом толкова много това те притеснява, аз ли да те уча.
Не говори на мен(мен ще ме видиш с тапа след 20години ако съм жив и здрав до тогава) сега все още си падам по интензивния риболов и то с доста тежки олова :wink: :wink: :wink:

Отговори на този който те пита :roll: :roll: :roll:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
Дядо Иван
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 12:42 pm
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от Дядо Иван »

Мале ,мале ,мале !!! Мога много да напиша за риболова на сафрид на тапа.Ама много !!!Страхотен риболов е .Има си предимствата в определените ситуации. Много го харесвам и практикувам . Но като гледам как дискутирате темата ...Май по-добре да си мълча.Митак ,как ти се занимава с подобни глупости и що си вдигаш нервите за такива неща ??? Нали си чувал лафа : Да е .ур,да ти го набия ,ама акъл как да ти дам??? Я не се занимавай с глупости :wink:
Дядо знае най-добре ,как да прави чепаре.
http://bukiiaz.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от dobria1 »

Дядо Иван написа:Митак ,как ти се занимава с подобни глупости и що си вдигаш нервите за такива неща . Я не се занимавай с глупости :wink:
Що,аз не си дигам нервите
Дядо Иван написа:Мале ,мале ,мале !!! Мога много да напиша за риболова на сафрид на тапа.Ама много !!!Страхотен риболов е .Има си предимствата в определените ситуации. Много го харесвам и практикувам
Знам че си му фен ама не можеш като него да си държиш линията изпъната и тежеста ти да е 5-8гр(толкова сигурно тежи една бомбарда в водата) и всичко това на 50-70 метра от брега :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
Дядо Иван
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 12:42 pm
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от Дядо Иван »

dobria1 написа:
Знам че си му фен ама не можеш като него да си държиш линията изпъната и тежеста ти да е 5-8гр(толкова сигурно тежи една бомбарда в водата) и всичко това на 50-70 метра от брега :wink:
Тежеста ,или оловото трябва да е малко по -лека от тежеста ,която може да издържи тапата . Просто казано : тапа за 50 гр - олово 40 -45 гр. , тапа за 40 гр -олово -35 гр. Но има един ключов момент , с по-леко олово от 30 гр почти винаги стават оплитания, както и да държиш опъната линията . Има малки разлики в риболова на тапа през деня ,или вечерта ,ама няма да изпадам в подробности.С тежести от порядъка на 5 -8 ,или 10 -15 гр винаги ,ама ВИНАГИ ще има оплитания ,без значение олово ли е ,бомбарда ли е ,или гайка ако щете.Който иска да вярва ,който иска да пробва ,с никой нямам намерение да споря. :wink:
Дядо знае най-добре ,как да прави чепаре.
http://bukiiaz.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от 1000n »

Дядо Иван написа:С тежести от порядъка на 5 -8 ,или 10 -15 гр винаги ,ама ВИНАГИ ще има оплитания ,без значение олово ли е ,бомбарда ли е ,или гайка ако щете.Който иска да вярва ,който иска да пробва ,с никой нямам намерение да споря. :wink:
Ами аз не вярвам, защото пробвах с бомбарда потъваща като тежест 5гр и при мене нямаше оплитания!

Наслука на всички! :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от 1000n »

dobria1 написа: Че като хващаш по толкова много що ти е изобщо да слагаш тежест :lol: :lol: :lol:
Тежест ми трябва, за да замятам такъма навътре и за да потъва по-дълбоко, а не да стои на повърхността на водата.
Тежестта риба не лови (освен карагьози от време на време :wink: ).
dobria1 написа:Не говори на мен(мен ще ме видиш с тапа след 20години ако съм жив и здрав до тогава) сега все още си падам по интензивния риболов и то с доста тежки олова :wink: :wink: :wink:

Отговори на този който те пита :roll: :roll: :roll:
Не знам някой да ме е питал нещо, а аз да не съм отговорил! :!:


Що се отнася до риболова с чепаре на тапа, то той може да бъде
не по-малко интензивен от този без тапа (разбира се изключение прави риболовът стил „търмък“,
като в този случай тапата спира до известна степен движението на чепарето, за да не върши човек глупости
)!
Т.е. можеш да дърпаш и обираш влакното почти толкова интензивно, колкото и когато си без тапа и дори е препоръчително да ловиш именно така.
Казвам това, защото си личи, че не ти е много ясен този вид риболов.

Наслука на всички! :D
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от dobria1 »

1000n написа:
Дядо Иван написа:С тежести от порядъка на 5 -8 ,или 10 -15 гр винаги ,ама ВИНАГИ ще има оплитания ,без значение олово ли е ,бомбарда ли е ,или гайка ако щете.Който иска да вярва ,който иска да пробва ,с никой нямам намерение да споря. :wink:
Ами аз не вярвам
Осъзнаваш ли кого оспорваш :? Знаеш ли че (Дядо) е роден в морето.

п.п.Сега разбираш ли кой иска да си налага мнението!!! Отказвам се просто си безнадежден случай :!: :!: :!:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от 1000n »

dobria1 написа:
1000n написа:
Дядо Иван написа:С тежести от порядъка на 5 -8 ,или 10 -15 гр винаги ,ама ВИНАГИ ще има оплитания ,без значение олово ли е ,бомбарда ли е ,или гайка ако щете.Който иска да вярва ,който иска да пробва ,с никой нямам намерение да споря. :wink:
Ами аз не вярвам
Осъзнаваш ли кого оспорваш :? Знаеш ли че (Дядо) е роден в морето.

п.п.Сега разбираш ли кой иска да си налага мнението!!! Отказвам се просто си безнадежден случай :!: :!: :!:
Аз авторитети не си създавам толкова лесно и дори на себе си не вярвам, а само на експеримента. :idea: По-горе съм написал какво показват експериментите (фактите), а когато фактите говорят боговете дори мълчат (да не говорим за простосмъртните(разбира се ако имат поне малко акъл в главата) :lol: ).

Наслука на всички! :D
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от КИРО »

ИзображениеИзображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски риболов с чепаре, на тапа

Мнение от dobria1 »

1000n написа:а когато фактите говорят боговете дори мълчат
Изображение

dobria1 написа:Отказвам се просто си безнадежден случай :!: :!: :!:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”