За или против кинкалерията???

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

За или против кинкалерията???

Мнение от barutchiata © »

Гледам по списанията и риболовните канали препоръчват за морския риболов да се слагат разни цветни перли до куката за по добри резултати.Изключвам тапичките които са задължителни при риболов на дъно :lol: ... :lol:Споделете вашето мнение :?:
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Мнение от DOCTORA »

Цветни мъниста се използват главно при риболова на плоски риби в по-бистра вода. Те привличат с цвета си и с тракането. Даже тук в Англия се продават специални дрънкалки които се слагат над куката за риболов на писия.
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Може би имат ефект след като морските риби са хищници !

Аз лично съм за такива работи !


Доколкото тапичките не се използват при риболов на кая на калкан иначе за иларията се слагат щото не е на дъното рибата много рядко и тапата е с цел да издига куката а не за да привличат рибата макар че някой хора се опитват да развиват и такива теорий :D !
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
lefera
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 5:32 pm
Местоположение: burgas

Мнение от lefera »

КАЛКАНЧО Е ПРАВ
ЕДНО ВРЕМЕ СЛАГАХМЕ ПАРЧЕНЦА ОТ ОБИКНОВЕНИ КОРКОВИ ТАПИ
ЦЕЛТА Е ЕМА ДА Е ДАЛЕЧ ОТ ЩИПКИТЕ НА РАЧЕТАТА ПУСТИННИЦИ ОНЕЗИ МАЛКИТЕ С ОХЛЮВЕНИТЕ ЧЕРУПКИ

А ЗА ДРУГИ РИБИ МОЖЕ БИ ИМА ИЗВЕСТНО ЗНАЧЕНИЕ
ПРОВИНЦИЯТА Е ТАМ КЪДЕТО НЯМА МОРЕ
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Гледах миналата година как един колега слагаше малки червени и жълти маниста при либолов на барбунчета...пробвах и аз...по-добре беше...ще пробвам при риболов на калкан и котки да приложа това което казва Доктора....може и да има успех...

:lol: Видях и един турски такъм за лефер на дъно...представлява коркова тапа обвита със станиол...под нея се слагат бидем - от проволчица и кука със стръв...колегите споделиха , че с това чудо се ловяли трофейни гофуси... :lol:
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

аз слагам понякога цветничко, барутчия... ей тъй обаче не мога да кажа 100% дали действа при рибите - виж при колегите действа - на другия ден се гледаме украсени всички - :lol: :lol: :lol:

... обаче е вярно, че по блестящото не помага за иларията на дъно - плаши я - за лефер ли го мисли, че бяга ...не зная :wink:
... за заргани слагах цветна кука-червена-доволен съм - само дето е химически заточена и след 4-5 риби я хвърляш ...нито цвят, нито остро остават. На буля ламетата за пуловери от 7-8 год. са ми помагали и обратно. Абе всичко е занимавка - почваш да си фантазираш и изпробваш :lol: :lol: :lol:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

На ALBA-та можеш да вържиш червена прежда.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

ами тя Албата си има червено, бе - опашката каква е.... пуловер ли да и слагам :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Ша ти зема май пояса...тва пластмасовото го махаш...то се ползва за сладководни риби...поне така ми казаха майсторите...прав е Камен, поразгледай в мрежата...и не се изказвай неподготвен Дуруме! :lol:
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

...е Аз пък не го махам .... Бате... и изобщо не съм неподготвен - ти си си ги махай .... аз им а сменям 3ката само - друга марка и друг номер :wink: ...и му викам червеното само така - а то не е изцяло червено има си тунинг :wink: Като дойда щи'покажа :wink: професоре ... то количеството не прави качеството :lol: :lol: :lol:
... най-големия кеф ми беше, когато се изненадах как една стара съветцкая блесна скри шайбите на тарапаната на вълнолома.
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”