Идеи...

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Идеи...

Мнение от Local »

Скоро до 10-15 дни ще има блатен червей по магазинте ... следователно ще почнем да търсим платерините къде са се скрили и дали въобще ги има. След като се убедих , че захранката има доста голямо значение при морския риболов се чудя за един монтаж.

Както си е стандартния монтаж за платерина , олото да се замени с фидер ( утежнен или не ) ? Ако фидера не е утежнен то при разпадането на хранилката , тя ще се разтрови , той ще олекне и съответно влакното няма да може да се изпъне.

Стандартните утежнени фидери не ми харесват , затова си мисля че под него ще закача едно олово с вирбел и така дори хранилката като падне ще стои изпънато влакното.

Дайте идеи и вие и да преценим.

Другия тънък момент в това хрумване е с какво аджиба ще го напълня тоя фидер... мляна цаца , ултрабайт , черва и дроб смлени, месекосно брашно и т.н и т.н или микс от всичко това.

Споделете вашия опит и отново да преценим кой микс ще е най-добър. :)

А последния въпрос който ме гложди е дали си струва да се гони платерината на дъно , след като повечето пролетни пасажи се движат горе на повърхността (поправете ме ак греша).

Или да вадим бомбардите и да бомбардираме . Давайте идеи друзя :) .
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Ако е отгоре платерината ...... викам ....да бомбандираме :lol: :lol: :lol:
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

barutchiata написа:Ако е отгоре платерината ...... викам ....да бомбандираме :lol: :lol: :lol:
батка виж вземи от софията малко тротилец поне да ни е сигурен улова :D
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Local написа:
barutchiata написа:Ако е отгоре платерината ...... викам ....да бомбандираме :lol: :lol: :lol:
батка виж вземи от софията малко тротилец поне да ни е сигурен улова :D
Исках да кажа да метаме бомбардите....... :lol: :lol: :lol: не си падам по бомбите.....току виж някой ме помисли за бракониер......мдааа :lol: :lol: :lol:
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

каята яде като луда

Мнение от durumov »

Local написа:батка виж вземи от софията малко тротилец поне да ни е сигурен улова :D
Tези имаш ли ги в магазина бе , Lokal ...

http://www.trabucco.it/en/floats.php?cat=1


Каята яде като луда... хайверът вече е добре развит ...
...и люлякът цъфна....as ever I said...

...мераклии за илария - мнооооогоооо :lol: :lol: :lol: - черви обаче ЙОК :wink: цена никой не се наема да дава още.
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Батка за какво ти са трабуко , да даваш 10 лева отгоре само за марка ли ? :wink:

Давайте идеи за онва дето изписах горе , а не за попчета , той като дойде барута знам къде да го заведа . :wink: ( да пием ) :D
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
даката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 369
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 7:36 pm
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Re: каята яде като луда

Мнение от даката »

...мераклии за илария - мнооооогоооо :lol: :lol: :lol: - черви обаче ЙОК :wink: цена никой не се наема да дава още. :?: :?: Я дай по подробно инфо , като брой в пакет :wink: то цената е ясна :!:
риба къща няма-риба време няма
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Наблюдавал съм как ловят илария, платерина и кефал в истанбул. Там червея е много скъп и можем да почерпим опит от комшиите :
- червея се продава и съхранява в чашка вода ;
- на куките се слагат парченца 8-10мм ;
- който няма пари за червей лови на хляб като го нанизва на куки без да го мачка . Куките са 6-8 навързани през 30-40 см на майката с 20 сантиметрови бидеми. интересно, че най-едрите екземпляри съм виждал да се хващат на хляб.
Иларията която преди 2 седмици видях да ловят там в изобилие е същата която чакаме всеки момент да дойде и е съвсем логично да се лови по този начин.
Водата в Варна на 22-ри беше 12 градуса. На юг кефаловите трябва вече да се обаждат.
Още нещо за иларията . Вчера бях на язовир и лових на пружина. Би трябвало и иларията да се лови така ако на пружината има хляб. За да не е на дъното може да се мята на тапа.
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Дели - пружина , фидер все едно и също. Мисълта ми е да се опитва , най-вече се чудя каква да е манджицата вътре... :wink:
Клавиатура риба не лови!!!
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

И аз обичам да експериментирам и затова миналата година опитвах на една от пръчките да слагам утежнен фидер с хляб мачкан с цаца или с ултрабайт. Ефекта беше нулев. На тази пръчка не се закачаше повече риба. Също така съм махал тапичките и резултата не се е променял.
Виж, между фидера и пружината разликата е огромна. Имам впредвид в хляба на пружината да има забити 4 куки. Нямам търпение да пробвам и това .Убеден съм в успеха.
И като съм я подкарал, да споделя опита си със захранката на илария.
Мачкал съм хляб с цаца, със или без ултрабайт. Ефекта винаги е бил отрицателен. Привличат се дребосъците и докато хвърлиш ти изяждат червея. Но ако целта ти е дребна илария - това работи.
Локал , очаквам да дадеш инфо за първата илария. Нали през магазина ти минават много хора.
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Дели първото инфо ще е от мен , в момента в който дойдат първите червейчета ще дерзая на момента ... но и фидера и пружината ще пробвам задължително. Засега нищо никой не е извадил но доста хора подпитват за червеи , така че скоро до 10-тина дни се надявам да ги доставят ( а дано!). Кофти че червея още не си е сменил кожата и е гаден .

Но да се надяваме че до 10 май ще регистрираме първата уловена кефалова риба :D
Клавиатура риба не лови!!!
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Щом водата тук е 12 градуса на юг от Бургас трябва да е стигнала 15.
Не чакай червея ,а пробвай на хляб, както ловят в Истанбул.
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Не е изключено и във Варна да се хване на плувка с хляб особено под моста !

Въпроса е как да го сложим тоя хляб на снежинка или да се намачка около куката ?
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

13 градуса макс. :) а за хляба доста се замислям , понеже правя си някакъв биологичен аналог , на доста реки съм хващал кефал на тесто и хляб , така че що и морския му роднина да не кълве , все пак си е всеядно животно. А ако събота или неделя ми остане време ще пробвам.
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

кефалови риби

Мнение от Диканаров »

Колеги, искам да споделя с Вас един способ, който научих в северна Африка за улов на кефалови морски риби.
На едно влакно се връзват една след друга 25-30 кукички, без повод. С тези кукички се обвива едно бяло хлебче от типа на тези за Хот-Дог. Хлебчето е сцепено от едната страна и е обърнато с кората на вътре, а меката част е от вън. Кукичките се забиват внимателно в меката част и със спиралното навиване на влакното задържат хлебчето. Замята се в спокойни заливи или пристанища. Въпреки, че хлебчето плува слагат и едра плувка с тежест, за подалечно замятане. Кефалите или платерините се завъртат около хранителния облак и започват да атакуват плуващото хлебче. Много често има удари. Аз не съм хващал по-голями от 300гр., но съм виждал хванати кефали над 2 кг.
Дребен кефал сме ловили и на тесто от спринцовка. Идеално се лови, но ако ловиш в пристанище има опасност от мирис на нафта
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”