Идеи...

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
man1966
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 585
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:52 pm
Местоположение: Свиленград

Re: кефалови риби

Мнение от man1966 »

Диканаров написа:Колеги, искам да споделя с Вас един способ, който научих в северна Африка за улов на кефалови морски риби.
На едно влакно се връзват една след друга 25-30 кукички, без повод. С тези кукички се обвива едно бяло хлебче от типа на тези за Хот-Дог. Хлебчето е сцепено от едната страна и е обърнато с кората на вътре, а меката част е от вън. Кукичките се забиват внимателно в меката част и със спиралното навиване на влакното задържат хлебчето. Замята се в спокойни заливи или пристанища. Въпреки, че хлебчето плува слагат и едра плувка с тежест, за подалечно замятане. Кефалите или платерините се завъртат около хранителния облак и започват да атакуват плуващото хлебче. Много често има удари. Аз не съм хващал по-голями от 300гр., но съм виждал хванати кефали над 2 кг.
Дребен кефал сме ловили и на тесто от спринцовка. Идеално се лови, но ако ловиш в пристанище има опасност от мирис на нафта
Малиии тва спокойно мое да си турите и 50-60 куки+един бел леп от големите и край-кеф ти риба кеф ти паламуд-малко неспортсменско ми звучи тоз метод , а Диканаров... :roll:
Я елате рибенца при батко...
Аватар
spook
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 5:15 pm
Местоположение: несебър-влас и обратно....

Мнение от spook »

Локал. що не пробваш да си извадиш морски червеи ? Дето ще чакаш да ти доставят в магазина...... :lol:
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Аз си мисля дали да не отида тас седмица във Варна за иларията на хляб с плувка на малка кука и да фърля една гаца с хляб пред мен ?
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Илята
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 11:52 am
Местоположение: Варна

Мнение от Илята »

Калканчо,миналата година под моста един колега ловеше на хлебец и то с голям успех.Бяхме десеттина юнаци, нагазили до кръста с гаца пред всеки.Резултата беше фифти-фифти,така че,спокойно можеш да пробваш.Според мен е студена още водата,но трябва да се проверява редовно.Другото го знаеш,малко захранка(гаца),малко късмет и много чист въздух.Чакаме новини.Късмет.
Всеки час риболов удължава живота с два часа.
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

При първа възможност ще отида но като гледам се очертава на 1ви май !
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Преди доста години в Бургаското пристанище иларията и платерината я ловяха на мекица...в Несебър налита на филенце от цаца...а в Созопол на Лайнян Бурун ... срай фекалния канал на града и на доматени люспи ...така че на каквото я научиш пущината ... на това налита...между другото хубав червей има в блатото край Екарисажа...но също така може да закачиш и някоя Лептоспироза...и да "гушнеш букета" така че... червея от магазина е по-здравословен...

А черви има и на солниците ...край бензиностанцията...но иска яко копане... :lol:
Аватар
spook
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 5:15 pm
Местоположение: несебър-влас и обратно....

Мнение от spook »

batmilen написа:Преди доста години в Бургаското пристанище иларията и платерината я ловяха на мекица...в Несебър налита на филенце от цаца...а в Созопол на Лайнян Бурун ... срай фекалния канал на града и на доматени люспи ...така че на каквото я научиш пущината ... на това налита...между другото хубав червей има в блатото край Екарисажа...но също така може да закачиш и някоя Лептоспироза...и да "гушнеш букета" така че... червея от магазина е по-здравословен...

А черви има и на солниците ...край бензиностанцията...но иска яко копане... :lol:
А морски ?
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Ми то за блатен червей става реч...влизаш в калта и копаш...като не ти отърва...на магазина при кожодерите... :lol:
Аватар
spook
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 5:15 pm
Местоположение: несебър-влас и обратно....

Мнение от spook »

Ми той ( морския ) червей е същия като блатния и е без пари.... :lol:
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Да ама иска копане...а в блатото до Екарисажа може да лепнеш и Лептоспироза...остра заразна болест...не си заслужава за една - две дози да рискуваш... :lol:

А в Бургаските солници наистина има доста червей...но като ги продават ...защо да копам...затънал до уши в кал и смрад... :lol:

но ако се наложи...Неволята учи... :lol:
Аватар
spook
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 5:15 pm
Местоположение: несебър-влас и обратно....

Мнение от spook »

и в морето има .....
не е нужно да се цапаш :lol: :lol: :lol:

стар моряк като тебе не може да не знае... :lol: 8) 8) 8)
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Изпомря червея по морето от амърсяването на водата...има едно место на гарда ...ама и там е много рядък червея... :lol:
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

spook, той бат Милен не те разбра правилно. Наистина има морски червей- на самия бряг, в пясъка, там където е прибоя. Според мен обаче блатния и морския червей доста се различават- морският няма толкова ясно изразени странични ресни и е доста по-твърд от блатния. Като деца събирахме червеи в Поморийското солено езеро, което се ползваше за развъдник на кефалови риби / произвеждаха зарибителен материал на илария, кефал,платерина/, а покрай тях и на попчета, писия и т.н. и т.н. с който регулярно зарибяваха Черно море. След това обаче в него построиха диги от земна маса, а това промени химичният състав на водата в езерото и на лечебната кал. Блатните червеи почти изчезнаха и затова бяхме принудени да събираме морски червеи. На тях обаче по- слабо кълве рибата. Това е моя констатация и не искам да я натрапвам на никого.
В морето също има и блатен /четинест/ червей, идентичен с този, който го продават. Често, когато съм вадил миди между тях е имало единични екземпляри, но това по-скоро е случайно. Не съм попадал на места, където количеството да оправдава положените усилия за събирането му.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
spook
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 5:15 pm
Местоположение: несебър-влас и обратно....

Мнение от spook »

РАЗБИРАТЕЛ си тииии !!! :idea: :idea: :idea:

Веднага се светна :idea: :idea: :idea:

Точно тези дето са между мидата и камъка спасяват положението , когато няма блатен червей 8) 8) 8) :wink: :wink: :wink:
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

А колко време ще загубиш за да откриеш 1-2 червея...и аз ги знам тези ...ама няма да тръгна да скубя миди... :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”