Как да излъжем морския Кефал :(

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
ceco-zasechkata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 5:45 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Как да излъжем морския Кефал :(

Мнение от ceco-zasechkata »

здравейте Колеги. Имам малко нужда от помощ :) Намирам се на остров Кипър. Няколко изледа вече подред на морето се опитвам да излъжа някой морски кефал по начина по който го ловят местните а именно на т.н болдо с повод от 10 куки овити около половин францела .... но без резултат. доста четох по форомите и разбрах че за Кефала по добра стръв от блатния червей няма( някой пишат и за свинско месо), при риболов на плувка. Та нужни ми са няколко съвета как да си направя линията за плувка( да речем с подвижен въглер). Не са ми ясни точно начина на фиксиране и положението на отежняване на въглера :) Извинявам се за допуснатите правописни грешки,но нямам кирилица и ползвам преводач :) благодаря предварително :)
.................който храни ,той ще хване :)
Аватар
svetlio86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 9:25 am
Местоположение: Варна морето

Re: Как да излъжем морския Кефал :(

Мнение от svetlio86 »

Аз тук във Варна като ходя за илария и платерина на плувка използвам обикновенна плувка около 2 грама и линията я правя на пропадане и бой с блатния! В България има една подхранка за морски риболов която върши не лоша работа ако рибата е наоколо! Ако рибата се е забила на дълбоко предполагам , че ще е одачно да се използва ваглер на пропадане за по добро облавяне на отделните пластове!
Най си ми е добре,когато съм сред природата :)....................................................За Риба с бутилка бира
gogo131
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 4:59 pm

Re: Как да излъжем морския Кефал :(

Мнение от gogo131 »

2.1 - Писането на български в сайта става само и единствено на кирилица! Забранено е изписането на български думи с латински букви, както и заместването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и други с цифрени означения като "4" и "6" или комбинации от други знаци.Такива теми и постове ще бъдат изтривани без предупреждение.При повторни нарушения, ще следва предупреждение, а при системни банн.
Въдичар67
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 7:41 pm

Re: Как да излъжем морския Кефал :(

Мнение от Въдичар67 »

Светльо, какво значи на пропадане? НА каква дълбочина на плувка търсиш кефаловите?
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”