Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Модератори: Димо Михалев, dobria1

vanko4at
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 5:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от vanko4at »

Дълбок поклон и благодарности за така поднесената информация :prayer:
Държавата се издържа от платените данъци , а народа от укритите.

http://www.facebook.com/Veterinaren.kabinet.Todorovi
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Да и на мен ще ми е интересно ако колегата покаже как точно вгражда оловото в плувката :D :D :drinkers: :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
ТАРАЛЕЖ
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1534
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:52 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от ТАРАЛЕЖ »

Не искам да влизам в спор,но не съм съгласен с няколко неща!
Първо,не съм съгласен че с ваглер не става!!! Трябва да има развитие! Има различни модели ваглери! Аз работя с 30 грамов.Като му махна утежненията става перфектен и не потъва! Как става?
Второ! Написал си го страхотно,полезно е!
..но,има и по-добри начини за риболов на сафрид през ноща!
AC/DC
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от dobria1 »

ТАРАЛЕЖ написа:Не искам да влизам в спор,но не съм съгласен с няколко неща!
Първо,не съм съгласен че с ваглер не става!!! Трябва да има развитие! Има различни модели ваглери! Аз работя с 30 грамов.Като му махна утежненията става перфектен и не потъва! Как става?
Второ! Написал си го страхотно,полезно е!
..но,има и по-добри начини за риболов на сафрид през ноща!
Извода за ваглерите не е моя измислица,а поредица от опити(имам 2 тубуса с ваглери къде 30-40 от 1-2лв та чак до към 24лв.за бройка и те уверявам че това е моя вид риболов (невероятен е) НО само когато морето е добро и тихо,обаче като се сговняса и тка те дави че имитира кълване :wink:
Няма да коментирам горенаписаното за утежнението на ваглера защото явно някой подробности около отежненията не са ти обяснени

За нощния риболов с чепаре тоже няма да коментирам,просто колегата erols коментира плувката за далечна дистанция затова се впуснах в подробностите по горе :wink:

и за хорато които искат да видят снимка на няколкото различни плувки утежнени по мой метод,ако се сетя някой ден ще щтракна 1-2 фотота но са постояно в колата и е малко ......
няма нищо сложно (на всички съм им изтръгнал тръбичките(защото се чупят) и съм набил по един държен шиш,в него нанизвам едно проводно олово (предварително съм разширил отвора колкото шиша) плувката прогонена с оловото в вода и накрая залепям оловото с металпластик за самата плувка(предварително разпробита отдолу).За другите подробности по самата плувка няма да обяснявам щото ще ви объркам тотално,но само ще кажа че плувката отдолу завършва с вирбел(за по бърз монтаж на бидема) а отгоре с клуб(под който е светулката) който се закача за вирбела от линията на пръчката.

п.п.едва ли някой ме е разбрал,но ако има такива нека го направят няма да съжаляват,обещавам да снимам поне 1-2-ва вида от гореописаните :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
Иван Байчев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 7:11 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от Иван Байчев »

Pe6o_Tikvata написа:Да и на мен ще ми е интересно ако колегата покаже как точно вгражда оловото в плувката :D :D :drinkers: :drinkers:

Може би е имал в предвид това:
Изображение
Имам я повече от 10 години и не знам как не съм я загубил още.Може би защото не я ползвам много.
А за нощен риболов на сафрид ползвам чепарета (за чипа и тапата) и в много редки случаи единична кука и стръв.
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от Borkata »

Моля да обясниш на какво казваш чип,защото това е на ваш жаргон и не всеки знае за какво става въпрос :drinkers:
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
Аватар
Иван Байчев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 7:11 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от Иван Байчев »

BorisK написа:Моля да обясниш на какво казваш чип,защото това е на ваш жаргон и не всеки знае за какво става въпрос :drinkers:
Извинявам се , не съобразих , от ЕГН-то е явно. Става въпрос за директен телескоп без водачи 6,7 или 8 метра.
Аватар
ТАРАЛЕЖ
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1534
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:52 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от ТАРАЛЕЖ »

Чип означава-директен телескоп!
Добрия го е казал много правилно за монтажа! Аз лично,се уча от него!Често ми е помагал!
..в същност,каквото знам за нощния го дължа на "Дядо Иван","Добрия" и онова "дете" от Аксаково-Митко! Заклевам се! Промениха начина ми на риболов в положителна посока! :drinkers:
AC/DC
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от dobria1 »

Говоря за самоделка,и чак се ядосах и затова и отидох до колата

Изнамерих 1-2 от гореописаните но мисля че и толкова ви са много за да ме разберете

Най долната е от 3 години и е експлоатирана всяка вечер (45-50дена в годината) ама и си личи де средната е резерва и с малка разлика в утежнението за още по бурно море :wink:

Изображение

носят от 20до към 25гр. олово и дистанцията от 50-60метра наистина е фасулска работа

на тази снимка е по фина плувка за по капризна риба 15гр.тук оловото наистина стана супер но тази не е мека като другата (горната е от материала джапанка) и е мека

Изображение

и ако се чудите как е номера с вирбела на тази снимка се вижда плетеняка дето минава през цялата плувка.
Станах ли ясен сега

п.п. фотото е малко несверено но снимките ги правих преди 5-10 мин.
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от dobria1 »

и още една екстра ще ви издам,от мен да мине :wink:

на долната и горната плувка си личи разтояние от тиксото до шлауха долу до вирбела и това не е направено напразно,а имено плувката с залепеното олово се движи(доста трудни) по самия шиш и отам също коригирам видимоста на светулката според нервите на морето(а имено при по лошо време свалям плувката надолу :wink: и антената щръква още по нагоре. :!:

Това е постигнато с много проби и експерименти но за тази година мислим нещо по добро но първо проби че и много разочарования се получават :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от Borkata »

Адмирации за труда.Добра чудесия се е получила и съм сигурен,че върши добра работа.Абе това чудо наистина ли се вижда добре на 50 метра в морето па дори и с ампула да е?! :roll:
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Мда темата се развива добре и е много полезна дано повече хора с опит да пускат такива теми , че аматьори като мен и те да научат нещо :D :D :drinkers: :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от dobria1 »

BorisK написа:Абе това чудо наистина ли се вижда добре на 50 метра в морето па дори и с ампула да е?! :roll:
Явно май не си ходил нощно време за риба,щом задаваш такъв въпрос :roll:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от Borkata »

Виновен съм!На нощен ходя всяка година единствено за чернокоп на Поморие.
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
Аватар
Иван Байчев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 7:11 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов на сафрид от брега,монтажи,стръв...

Мнение от Иван Байчев »

BorisK написа:Виновен съм!На нощен ходя всяка година единствено за чернокоп на Поморие.
Пробвай и сафрида , пък може и да ти допадне . Голяма забава е и е доста по различно от дневния . :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”