чeрнокоп на плувка

Модератори: Димо Михалев, dobria1

mishel
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 8:46 pm

чeрнокоп на плувка

Мнение от mishel »

някои може ли да даде по подробно инфо за ловене на чeрнокоп на плувка?куки влакна плувки? мерси
SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от SANTIMIR »

на плувка се лови нощно време на ем връзват се две куки една до друга на 3сантиметра . плувката е подвижна с антена за лесен монтаж на светеща ампула . ема трябва да съвсем пресен и дава добри бройки .
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от lusienn »

SANTIMIR написа:на плувка се лови нощно време на ем връзват се две куки една до друга на 3сантиметра . плувката е подвижна с антена за лесен монтаж на светеща ампула . ема трябва да съвсем пресен и дава добри бройки .
Колега а какво е ем. :?:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
kalin_80
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 9:06 pm
Местоположение: Варна

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от kalin_80 »

Стръвта :supz:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от lusienn »

kalin_80 написа:Стръвта :supz:
О хеви-пусни некоя актуална снимка,да има за цвят.Да се вижда всичко подробно.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
liubitelRibar
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 12:27 pm

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от liubitelRibar »

абе-много често тук срещам половинки отговори...-много страх,че някой ще хване вашата риба бе хора :twisted: ...Човека пита за подробен монтаж...Това предполага непълност на въпроса му тъй като не знае отделните детайли...Аз също-започнете от върха на пръта и избройте в последователност елементите и дебелините на корда, размер на кукички...тежинки-размер.Начин на свързване-монтиране.Иначе на хиляда места разводнявате темите :axe:
не ми изглежда да е толкова сложно да се даде едно пълно описание.Какво чакате да ви вадят с кука думите от устата.После-прочети тук прочети-там има много изписано!!!Много ама ПЛЯВА!!! :butthead:
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ...
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от XegouX »

Пръчка и макара предполага се мачови, дължина 4,20- 4,80 .Акция от порядъка на 5-20 от сорта евентулано да може да се ползва и за бомбарда.Аз имах триколенен Maver 4,80 но го продадох защото не е удобен за транспорт, а и да се моташ да го разгъваш (и пазиш) във тъмнилката не беше добра идея .Така че пръчката да е телемач......по удобна е да се местиш от едно място на друго когато се налага. Месина (корда) от порядъка на 0,20 -0,18.
Моя монтах е следния плувка подвижна 8-10 грама със кил , ваглерите както е писано не са подходящи за море....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ако не са подвижни си ги правя ,има специални гумени "вакумни" вирбелчета както съм показал много са удобни и бързи да направиш една плувка подвижна. Ако не може да ги намериш по магазините (че то последно време май нищо не предлагат поне тези в Бургас) си ги правиш ,метално ухо от някаква стоманизирана тел малко лепило и една тръбичка отгоре (от пълнител на химикал примерно)и си готов .Плувките са със опция за поставяне на ампула 4-6 милиметра по голяма по добре.
Следва утежнение вирбелче , аз ползвам троен. Бидема (повода) аз го предпочитам по-дълъг от порядъка на 40 че и 50 см.
Кука ползвам номера 6 ,4 и прочие според случая дали се навърта наоколо едър сафрид. Куката ми е вързана със проволка.....
Изображение
Изображение
Имам и различни вариации подготвени
Изображение
Проволката ми е от порядъка на 10 см възана е със 0,16 корда до вирбела.
Ако набараш някаква закачка или се омотае някъде , примерно въже или какво да е по кейовете и се наложи да късаш така оставяш само куката . ако ползваш по дебела месина за бидем рискуваш загуба на плувка ,отежнение и ампула ........Да вързваш нов монтаж в тъмнилката на светлина от фенерче примерно, едва ли е добра идея
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Това е моя монтаж..........така виждам аз риболова на чернокоп :)
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от XegouX »

Едно време и на такива куки ловях ........
Изображение
strijok
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5343
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 4:26 pm
Местоположение: Иван Котаков - Бургас

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от strijok »

liubitelRibar написа:абе-много често тук срещам половинки отговори...-много страх,че някой ще хване вашата риба бе хора :twisted: ...Човека пита за подробен монтаж...Това предполага непълност на въпроса му тъй като не знае отделните детайли...Аз също-започнете от върха на пръта и избройте в последователност елементите и дебелините на корда, размер на кукички...тежинки-размер.Начин на свързване-монтиране.Иначе на хиляда места разводнявате темите :axe:
не ми изглежда да е толкова сложно да се даде едно пълно описание.Какво чакате да ви вадят с кука думите от устата.После-прочети тук прочети-там има много изписано!!!Много ама ПЛЯВА!!! :butthead:
Не е сложно да се обесни както стана ясно, но е дразнещо всеки да пуска нова тема и да задава едни и същи въпроси при положение, че вече всичко това е коментирано най-малко в две теми надълго и на широко. Но българина иска да му се осигури информацията здъвчена и готова за преглъщане, а не да положи малко усилия и да си я намери сред нетолкова многобройните теми за "чернокоп" в случая.
И сред "плявата" има толкова много истини, че всеки може да си направи много полезни изводи.
Инак с проволка поне при мен рибите са в пъти по-малко, сигурно щото я усещат или може би има друга причина. Кука в кука и 1,20м. флоурокарбон останалото е същото както при градския.
Когато ловиш риба, е спорт. Когато разказваш за това, е изкуство.
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от XegouX »

Че я усещат я усещат. От тази проволка съм доста доволен. Има хубави проволки от сорта на Surflon със найлоново покритие .Обаче по магазините никакво разнообразие, да кажа че няма нищо , за шаранджийски риболов к"ви не простотии .Нещо специализирано за морски рибовол :Няма .И едно времешните ампули ги няма само боклуци.
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от XegouX »

Иначе що се отнася до куките имаш следните опции:
Може да си купиш куки със много дълго стебло има такива ....
Може да вземеш кука голям номер примерно 1/0 и да и смачкаш внимателно извивката демек да я направиш по малък номер :)
Може да си запоиш към куката парче кантал или нещо от сорта най добре нещо тънко и неръждаемо (стар трик) , другия вариант спояването на две куки
Едно време имаше вариант запояване на кука със струна от китара.
Доколкото съм чувал ,зъболекарите (ортодонти)имат проволка която я ползват при поставянето на шини за изправяне на зъби.Била доста добра за целта :) Но само съм чувал, не знам как може да се набави.
Масово разпространена практика е ползването на шлаух, може да си го набавиш от някой подходящ кабел като изкараш проводника.Нанизваш го на кордата и го набиваш върху лопатката на куката така че да покрие и възела.Само не ме питай за цвета.Има разбира се и такива които се продават по риболовните магазини.Луменисциращи и прочие.Има и термошлаух (не съм сигурен така ли точно се казва)нанизваш и със топлина тои се свива, ползват го еладжийте.
Може да вържеш на куката парче дебела корда от порядъка на 0,50 (моите приятели на времето само така ловяха , аз не съм фен на тия монтажи) от там до вирбела със по малък номер месина.......
Някой любезен продавач в магазина може и да ти предложи волфрамов повод с готова вързана кука , колкото и да е тънък не върши работа.Така че тоя вариант напълно го отхвърляме.
Както и да е , вероятно старите чернокопаджий дето имат навъртяни солидно количество часове дрямане по кейове и тетраподи , са минали през всички тия варианти.
Всеки е стигнал до заключението което работи най добре за него
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от dobria1 »

XegouX написа:Иначе що се отнася до куките имаш следните опции:
Може да си купиш куки със много дълго стебло има такива ....
Може да вземеш кука голям номер примерно 1/0 и да и смачкаш внимателно извивката демек да я направиш по малък номер :)
Може да си запоиш към куката парче кантал или нещо от сорта най добре нещо тънко и неръждаемо (стар трик) , другия вариант спояването на две куки
Едно време имаше вариант запояване на кука със струна от китара.
Доколкото съм чувал ,зъболекарите (ортодонти)имат проволка която я ползват при поставянето на шини за изправяне на зъби.Била доста добра за целта :) Но само съм чувал, не знам как може да се набави.
Масово разпространена практика е ползването на шлаух, може да си го набавиш от някой подходящ кабел като изкараш проводника.Нанизваш го на кордата и го набиваш върху лопатката на куката така че да покрие и възела.Само не ме питай за цвета.Има разбира се и такива които се продават по риболовните магазини.Луменисциращи и прочие.Има и термошлаух (не съм сигурен така ли точно се казва)нанизваш и със топлина тои се свива, ползват го еладжийте.
Може да вържеш на куката парче дебела корда от порядъка на 0,50 (моите приятели на времето само така ловяха , аз не съм фен на тия монтажи) от там до вирбела със по малък номер месина.......
Някой любезен продавач в магазина може и да ти предложи волфрамов повод с готова вързана кука , колкото и да е тънък не върши работа.Така че тоя вариант напълно го отхвърляме.
Както и да е , вероятно старите чернокопаджий дето имат навъртяни солидно количество часове дрямане по кейове и тетраподи , са минали през всички тия варианти.
Всеки е стигнал до заключението което работи най добре за него

Така е,заебахме всички тези експериментални проби и си караме по старомодному(с малка екстра),бидем 0,19 кука в кука 2-ка с някаква горна по отворена и големичка примерно 5-6 номер(морска) и за капак малко шлауха (може и фосфорна) с един такъв бидем съм изкарвал над 80-100 риби така че какво да диря с тез проволки дето се чупят и осукват след 5-10 риби. :wink: :wink: :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от XegouX »

Дайте малко снимков материал стига сте си крили занаята :)
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от dobria1 »

XegouX написа:Дайте малко снимков материал стига сте си крили занаята :)
На какво искаш снимка на куките ли на плувката ли на месината ли???

Ето ти една серия куки дето май свършиха :wink:

Изображение
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
liubitelRibar
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 12:27 pm

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от liubitelRibar »

благодаря за отговорите и конкретно към XegouX и dobria1 !
Колкото до strijok -без лоши чувства,но ако приемем,че си прав писането въобще във форума се обезсмисля понеже едва ли някой ще открие топлата вода оттук нататък...Не омаловажавам информацията подадена алтруистично от по-знаещите участници тук.Просто в един момент темите наистина стават много дълги.Ето какво скалъпих днес за първите си опити да ловя чернокоп-надявам се до седмица да ги топна във водата.
http://imageshost.ru/photo/544239/id2488606.html
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ...
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”