чeрнокоп на плувка

Модератори: Димо Михалев, dobria1

XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от XegouX »

Колега моля ти се много ,имаш снимка как се прави кука в кука.Ако не си разбрал ползват се куки със "ухо".После тая груба шлаухка откъде я намери? Колкото по фин такъм по добре....... И до седмица чернокопа може да си е събрал багажа (ДАНО НЕ СЪМ ПРАВ!)
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от dobria1 »

liubitelRibar написа:надявам се до седмица да ги топна във водата.
Дано не съм прав но до седмица тази риба няма да я има вече,или по скоро ще е доста доста по малко
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
gogata1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 10:08 am
Местоположение: Burgas

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от gogata1 »

Аз лично си ползвам стария метод за плувка - тънък бидем 0,14 най много ,кука 1-ви 2-ри номер и шлаух - работи си такъма .
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от КИРО »

dobria1 написа:........Дано не съм прав но до седмица тази риба няма да я има вече,или по скоро ще е доста доста по малко
Ще духаш супата ве - кви приказки ти идват на езика? - ба си. :axe:

До декември ще ловим лефери - чуй радиото ко ти пей. :wink:
После почваме паламудите.Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
liubitelRibar
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 12:27 pm

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от liubitelRibar »

XegouX написа:Колега моля ти се много ,имаш снимка как се прави кука в кука.Ако не си разбрал ползват се куки със "ухо".После тая груба шлаухка откъде я намери? Колкото по фин такъм по добре....... И до седмица чернокопа може да си е събрал багажа (ДАНО НЕ СЪМ ПРАВ!)
:oops: ами аз си мислех,че понеже е от върха на хранителната верига и много много не се страхува...Пък и всичко дето е изписано как прегризва доста сериозни влакна...Даже бях намислил да сваля от антенен кабел металната оплетка и с нея да покрия кордата си!Днес ще запоявам 2ка и 6ца с късче струна от китара-мисля,че е трета или четвърта струна-Ще пусна снимки.Опитах да използвам термо шлауха-пълен провал-Отначало така добре стегна,че се изкефих на макс обаче температурата прее...а кордата!А тази грубата също е еладжийска-мисля,че има стъклени влакна в нея,за да издържа температурни шокове.Отрязах половината от дължината,която се вижда на снимката.Въпреки всичко ще я "пусна на вода" поне за десетина минути.Колкото до това за куките с уши-като ходих до ловно рибарски магазин нямаха такива,а аз живея в отдалечено място и не мога всеки ден да проверявам... :( Мисля,че с малко оттрениране ще напревя солидна,но и фина запойка!Пожелавам ви най-големите риби,а на себе си-да не съм капо!(че е деморализиращо при първи риболов) :wink: :drinkers: :drinkers:
р.р.: тези прозрачните шлаухи от къде ги купувате?Мислех си за медицинска система за вливане ама те май са с по-голям диаметър?...А и все ми се върти едно нещо в главата-гледам снимки на чепарета направени с шлаухи на лопатката.При теглене водата като влиза вътре ще действа като контра...?Ако се направи "тапичка" с малко силиконово лепило така,че да запечата само края вътре ще остане въздушен мехур и би повдигал кукичката...?Дали е добра идея??? :rolleyes: :roll: :rolleyes:
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ...
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от карид »

liubitelRibar написа:тези прозрачните шлаухи от къде ги купувате?
Точно вчера си купих такъв шлаух. Продават се и по рибарските магазини, но не се набутвай от там. Срещу 30-40 ст за метър ще си намериш същия по магазините за ел. материали.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от dobria1 »

Колега заеби ги тез запояванки защо: няма никаква подвижност между 2-те куки а това е МНОГО важно и доста откачени риби ще има така,относно яденето на куки пак ти казвам щом ти яде куките се радвай(значи всичко по такъма ти е наред) колко куки ще ти изяде,като има риба 3-4 такъма на фона на изкараните риби ще е някъде към 10% фира но и от рефлексите ти зависи колко фира ще дадеш.
Колкото по тънка шлауфката толкова по добре (медицинските пак стават)

Рибите наедряват и с това 0.14 малко тъничко ми се види(не че няма да издържа рибата ) по скоро да не се къса при засечката

Киро дано си прав но не забравяй и студента вода дето се появи горе (при Дядо) и слезе ли насам .............
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от КИРО »

Митак,не забравям,
но температурите пак се вдигат.
И друго има,че морето почна да се пълни с прясна вода,
това също ще наклони везните,само дето не знам накъде. :D

имаме време да разберем другата седмица - проби му е майката
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от XegouX »

КИРО написа:
dobria1 написа:........Дано не съм прав но до седмица тази риба няма да я има вече,или по скоро ще е доста доста по малко
Ще духаш супата ве - кви приказки ти идват на езика? - ба си. :axe:

До декември ще ловим лефери - чуй радиото ко ти пей. :wink:
После почваме паламудите.Изображение
Бааа :twisted: искам да празнувам нова година на кея.Ще сложа 5 ампули на плувката да се усеща празника :mrgreen:
biseerrr
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 3:25 pm

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от biseerrr »

От някои непотребни неща направих това:
PICT0344.JPG
PICT0345.JPG
[attachment=0]PICT0346.JPG[/attachmen]На есен ще ги тествам,а може би по-рано :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
biseerrr
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 3:25 pm

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от biseerrr »

На есен ще ги тествам,а може и по-рано :D
Аватар
vankony
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Юни 29, 2011 4:34 pm
Местоположение: Варна

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от vankony »

Колеги срещам проблем с монтажа кука в кука.Счупих 5-6 куки,когато се опитвах да разширя ухото за да вкарам жилото на другата.Куките са уж маркови ,втори и шести номер са,използвам клещи.Мисля и с нагряване да пробвам,но ще изчакам акъл първо,че не останаха куки :oops:
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от dobria1 »

vankony написа:Мисля и с нагряване да пробвам,но ще изчакам акъл първо,че не останаха куки :oops:
Не мисли а деиствай,този е начина :wink: нагрявай почти до червено,оставяш да истине и после с каквото ти е кеф разтваряш пъхаш стискаш и няма нужда да ги закаляваш после :wink:

Ако някой е измислил друг начин да казва
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
vankony
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Юни 29, 2011 4:34 pm
Местоположение: Варна

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от vankony »

Благодаря утре ще пробвам,а дано даде и време да изкъртим някой зъбатко :mrgreen:
idivarna
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Май 30, 2014 7:32 pm

Re: чeрнокоп на плувка

Мнение от idivarna »

Стара тема, но да я поизтупаме...
Въпрос към специалистите: Коя плувка за чернокоп?

Изображение

И на двете им трябва около 30 гр. утежнение, за да седят както трябва. В смисъл на кафявата около 30 гр., а на жълтата 10 гр. + нейното собствено. За такъма смятам да ползвам куки 2-ка в 6-ца Gamakatsu LS-5013F. Надявам се спецовете да кажат мнението си! :wink:
И наслука на всички!
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”