Такъм за кая

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
ribolovec2
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 7:59 pm

Такъм за кая

Мнение от ribolovec2 »

Здравейте, колеги!
Ще си правя от онези такъмчета за кая с дъсчицата, дето пада, като дръпне.(мисля , че волти им се викаха)Направил съм си самите дъски и ще им слагам основно 0,35 , 80-90г олово, две куки №5, но се чудя колко дебел повод да сложа - 0,22 или 0,25. Помогнете.
Благодаря ви предварително и налука!
Аватар
sewerin
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 6:39 pm
Местоположение: гр. Бургас

Мнение от sewerin »

И 0,30 да сложиш не е проблем......
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Не съм от най-помпетентните , сложи по добре 0.30 - 0.35 за повод , защото тъното влакно ще се усуква и по големи куки : 2-3 номер.
Клавиатура риба не лови!!!
kokicha
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 8:06 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kokicha »

Тя каята е спяла риба ве .... колкото и да сложиш ... се ще хваниш .... препоръчвам ти 0,30 ... че ако някаде те омота таз кая и закачиш ... по трудно да касаш...
Аватар
Краси 7650
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:03 pm

Мнение от Краси 7650 »

40 - 45 - ШЕГУВАМ СЕ ДЕ - ТОЗИ РИБОЛОВ Е ЗА ПРЕЗ ЗИМАТА :wink:
Красимир от Балчик
наблюдател
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 749
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 3:38 pm
Местоположение: Недко Митев - Смолян

Мнение от наблюдател »

Local написа:по добре 0.30 - 0.35 за повод , защото тъното влакно ще се усуква.
Псилютно точно!
Аватар
ribolovec2
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 7:59 pm

Мнение от ribolovec2 »

А не трябва ли оловото да е 50 гр?
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Аз зимата в дупките ловя с куки №2 бели морски/с дълго рамо/.Повод 0.30,основно влакно 0.35 и олово 20 гр.,и една кука на такъма,за да няма закачки.За стръв-опашка,или средна част от граца,или цаца.

Иначе сега не те съветвам да ловиш по тоя метод.СЕга най-добре да пробваш с основно около 0.30 до 0.35,повод под 0.30,куки към №6,7,8,олово някъде към 30-35 гр.За стръв най-добре бяла мида,охлювче,парченце от някакво рибе,земен,торен и на мода сега е белият червей.Можеш да сложиш на такъма 2 куки.Ще ти нарисувам едно такъмче в галерията и утре щи пусна линк към рисунката да се онагледи!
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Мнение от Булти »

когато преди две седмици ходих да гмуркам за последно за калкан(преди забраната) над Елените , още първия ден изкарах четири много добри " маси за кафе " , уикенда беше четиридневен и на втория ден реших да не се гмуркам , а и аз барабар Петко с мъжете да са прая на рибар с въдица :P , не че има нещо лошо , но в това отношение съм гола вода :oops: ....от къщи си бях една многоооо стара волта с една ръждива кука и с гайка за тежест и после се оказа , че докато стигне до дъното- 15 м. изкочиха три възела ( явно такъма съм го снаждал :shock: )...чудих се какво да ползвам за стръв ( нямах такава подготовка и нагласа на тръгване - за въдици ) и след не дълго умуване чупих два рапана , разрязах ги и газ с лодката към нос Емине ( предната и по предната вечер спахме близо до" Еминския плаж", а как се слиза до там с Чинкуеченто си е цял героизъм :x ).....мамка му - РАЗБИХ ГИ ПОПЧЕТАТА - аз през целия си живот до сега толкова риба с въдица не бях хващал :shock: ...и се едни такива лихмоси с бебешки главички :shock: , не остаят да стигне тежеста до дъното , дърпа ама дърпа , ...и така фърлям- вадя от 9 сутринта до 3 следобед , само по едно време спрях да пикая от лодката , щото щях да гръмна :shock: , без да ям без нищо :shock: ...ако бях останал още и повече щях да искарам АМА МИ ПИСНА , то туй вече не си беше риболов ами работа , нараниха ми се пръстите на ръцете :shock: ...барабар с калканите се напълни една голяма "Метро" хладилна чанта...вече две седмици ям попчета :D , последния път си направихме шницел от тях на кухненския робот , смесих ги с маринована рижика ( вид гъба ) и станаха ММММ :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”