Монтаж на бомбарда.

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Zariben-otskoro
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 10:02 pm
Местоположение: Добрич

Монтаж на бомбарда.

Мнение от Zariben-otskoro »

Интересуваме как да монтирам бомбардата към основното влакно. Имам вирбели който съм фиксирал. По това време на каква бомбарда се лови имам плаваща и потъваща имам стоперчета. всичко , ако може снимка с самия монтаж :wink:
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Монтажа е възможно най елементарен.

Нанизваш бомбардата на основната мисина като я нанижеш слагаш вирбел с размер които няма да допусне бомбардата да излезе след това правиш 1-1,5 метра повод с морска кука от 12 за заграна до 6 ти платерини (според мене) номер кука.И стръвта е морски червей директно го бичин на ченгело като е препоръчително да оставиш да виси една част :wink: .
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Zariben-otskoro
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 10:02 pm
Местоположение: Добрич

Мнение от Zariben-otskoro »

Ахъ :) Мерси за бързия отговор тук идва по -тъпия въпрос аз имам вирбел и той е монтиран накрая на месината и съм откачил такъма за Попче и просто вирбела си стои на края казваш да отпусна месина 1.5 да нанижа бомбардата и отдолъ да сложа вирбел ли ?да не отива надолъ а да се мърда само нагоре? Че немога да схвана . Ако може една снимка Уф. Съжелявам ама тъпи въпроси. Затова питам тук
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

Като не искаш да разваляш въдицата ще обясня.Повод 1,5м.кука на единия край,на другия вързваш карабинка,после парче влакно,слагаш стопер или малко парче шлаух после бомбардата шлаух вирбел. :wink:
Zariben-otskoro
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 10:02 pm
Местоположение: Добрич

Мнение от Zariben-otskoro »

snekg мерси много че си направи труда да напишеш. Но начина на калканчо ще ми е по-лесен . Шлаухчета работи мн не ги разбирам. Мерси все пак. Ще очаквам отговор от калканчо. Ще съм благодарен. :wink:
baralya
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 10:05 am

Мнение от baralya »

не е лошо едно стоперче между бомбардата и вирбела щото бомбардата бая си го напъва това място и може да скъса точно там
и вирбела не е лошо / даже препоръчително да е троен т.е. три вирбела един след друг има такива готови
Zariben-otskoro
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 10:02 pm
Местоположение: Добрич

Мнение от Zariben-otskoro »

Добре вече ми е ясно ако може някаква схема защото се обърках мерси. Ще ходя до риболовния да напазаря. Само схемичката и съм много благодарен.
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Зарибен в твоя случай ми идват 2 идей на ум.Едната идея е да свалиш вирбела от месината да прекараш бомбардата и пак да сложиш вирбела.И след това повода разбирасе.

Другата идея е която ми се вижда по-сложнае следната.Откъсни 50см месина направи ухо от едната страна и го закачи на вирбела.След това от другия край на месината прекарай бомбардата и там сложи друг вирбел.И след това вече познатата процедура по слагането на повода :D .

Изображение

Това бялото е бомбардата.След нея има едно червеничко-то е амортисьор за бомбардата (защотото като хвърляш бомбардата се удря във вирбела и това уметокява удара,аз лично не ги употребявам).След това повода е закачен на вирбела и отдолу стръвта.Но повода го направи поне метър :wink: .
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Аз преди време правех следното.Вземам бомбардата и през нея прекарвам едно парченце плетено влакно,обикновена месина,или капрон.На двата края на парчето слагам вирбелчета,като на долния слагам гумено стоперче,което да умекотява извърлянето.Така бомбардата може да се закача на ухо на основното влакно,а на другия вирбел се закача 1.5м. 0.10 повод с кука № по-малък от 11.За иларийките аз ползвам сини морски куки/с издължено рамо/ №12. За заргана е добре да е фина,тънка и мъничка куката,най-добре да е бяла речна № от 12 до 14.Повода е добре да бъде не по-дебел от 0.18,а аз лично използвам 0.10,да не е по-къс от 70см и да не е по-дълъг от 150 см.

Най-успешният вариант е да прекараш бомбардата през основното влакно и да направиш ухо на края му.Към ухото закачаш чрез вирбел с карабинка повод,който си направил предварително.За подробностите обясних по-горе. :D


Поздрави и успех!
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Zariben-otskoro
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 10:02 pm
Местоположение: Добрич

Мнение от Zariben-otskoro »

Значи разбрах. Да обесня какво разбрах.


Отпускам 1.5 основна месина. След това нанизвам бомбарда и отдолу слагам 3-ен вирбел за да не излиза, а от долу правя ушенце и прикачак към вирбела слагам стръв и аз сам човека? :lol:


Мерси на всички за тарпението.
Но се замислих и начина с Бомбарда м/у 2 вирбела да мога да я свалям мхм :wink: .Мерси на всички :smt023
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

Пак нещо не си доразбрал, ама нейсе... Сигурно е от възрастта ти :-)
1. Нанизваш ПЪРВО БОМБАРДАТА върху основното влакно;
2. Откъм долния и край нанизваш малко пластмасово топче или гумен стопер;
3. Правиш клуп /примка/ и поставяш вирбел;
4. Завързваш избраната от теб кука на повод, дълъг 1,5 м /повода е от месина с дебелина 0.14- 0.16 мм /, който завързваш на долния край на вирбела. Разгледай добре снимката, която калканчо е постнал.

Ще ти обърна внимание, че бомбардите са няколко вида- плаващи, полупотъващи и потъващи. Трябва да имаш и от трите вида. Според непосредствените условия избираш коя от тях да използваш.
Потърси в интернет, има безброй статии на тази тема.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Zariben-otskoro
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 10:02 pm
Местоположение: Добрич

Мнение от Zariben-otskoro »

:D аз имам две потъваща и плаваща.Значи трябва да си взема гумено топченце. и месина 0.15 че моята е 0.30.Аха ясно 8) обаче нали мога да си сложа отгоре още 1 вирбел да мога да я свалям 8) .
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Според мен са най-добрите по-леките плаващи бомбарди,за моето око да е оцветена в ярко оранжево.Полупотъващите са като вода безцветни,а потъваща не ти препоръчвам. :D
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
baralya
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 10:05 am

Мнение от baralya »

Zariben-otskoro Пуснато на: Сря Май 30, 2007 5:17 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

аз имам две потъваща и плаваща.Значи трябва да си взема гумено топченце. и месина 0.15 че моята е 0.30.Аха ясно обаче нали мога да си сложа отгоре още 1 вирбел да мога да я свалям .

Колега с тия 0.30 основно влакно и с бомбарда ~20-25 грама ще пляскаш мах на 50 тина метра а джурумите ще са поне на още толкова
потърси из форума теми за бомбардата има доста хора напред с материала / сега се сещам само за Дурумов и Бат' Милен / не ги познавам лично, но доста тънкости съм научил от техните постове / спорове / :lol:
сега нещо не ги виждам във форума ама това е сигурно щото ги дърпат някъде здраво
Пожелавам им успех ! а и на теб!
baralya
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 10:05 am

Мнение от baralya »

Сега се сетих къде съм виждал снимката която е постнал Калканчо
В сайта на едни колега Крис

ето и сайта чети внимателно :lol:
http://ribar.hit.bg/tehniki/sbiro.html
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”