Монтаж на бомбарда.

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Zariben-otskoro
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 10:02 pm
Местоположение: Добрич

Мнение от Zariben-otskoro »

Я кажете каква месина да си взема тогава моята е 0.30 някаква унгарска . Щом трябва по тънка ще махна 0.30 ще намотая по-тънка. И примерно ще сложа 0.18 , ами повода с кукаката какъв да е? 0.15-16?


ЪЪъъъ.. Проблема е че тук в моя град обиколих рибарските магазини и няма 3-ен вирбел имаше 2ен ама той тънък мн колкото косъмче миниатурно . И взех 3 големички с карабинка има ли начин да ги саединя някак да стане 3ен :wink: или направо да слагам 1 с карабинка отдолу шлаухчето.
fakir
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 10:21 am

Мнение от fakir »

Zariben-otskoro написа:Я кажете каква месина да си взема тогава моята е 0.30 някаква унгарска . Щом трябва по тънка ще махна 0.30 ще намотая по-тънка. И примерно ще сложа 0.18 , ами повода с кукаката какъв да е? 0.15-16?


ЪЪъъъ.. Проблема е че тук в моя град обиколих рибарските магазини и няма 3-ен вирбел имаше 2ен ама той тънък мн колкото косъмче миниатурно . И взех 3 големички с карабинка има ли начин да ги саединя някак да стане 3ен :wink: или направо да слагам 1 с карабинка отдолу шлаухчето.
двоен, троен, със карабинка перла шлаух или без.... приятелю, имаш всичко каквото ти трябва за да започнеш. няма смисъл такъма ти да "перфектен" защото такъв просто няма. "перфектния" такъм до голяма степен е въпрос на лични предпочитания и разбирания а те се създават с опита. взимай си въдичката и дерзай!!! подробностите ще научиш с практика. така ще си и по-доволен накрая, че сам си открил кое е най доброто за теб.
...когато няма риба, и жабата е рак...
Zariben-otskoro
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 10:02 pm
Местоположение: Добрич

Мнение от Zariben-otskoro »

Факир умно приятел. Първо да благодаря на сиЧки Че с моята неопитност разбрах какво трябва да направя. Само последен въпрос , как да наниЯ това малкото силиконово стоперЧе не му вийдам дупката и то не е кръгло ами малко ромбЧе по малко от семЧиcа миниатурно как да го наниЯ :лол:
Zariben-otskoro
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 10:02 pm
Местоположение: Добрич

Мнение от Zariben-otskoro »

Мисията е изпълнена. Натъкмих 2 бомбарди . Радвам се че има такъв форум. :lol: .Мерси на всички живи здрави.
Аватар
pi4a94
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 7:40 pm
Местоположение: София,България

Мнение от pi4a94 »

и аз се 4удя каква бомбарда да си зема :) май 6е си зема потава6та
:)
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Съветвам те да си вземеш една полупотъваща прозрачна,от по-леките,мисля,че бяха 20-25гр.Добре е и да имаш една плаваща,но не прозрачна,а в ярък цвят-оранжево-червена,или жълто-зелена.Пак да е от по-леките.Потъваща не ти трябва,тя рибата като е на дъното няма да ловиш на бомбарда,а на дънен монтаж,нали точно за това са бомбардите.-за средните и горни слоеве.Това е моята логика и моята препоръка.








Поздрави!
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

Никьде не видях някой да даде нещо като ПРАКТИЧЕСКИ сьвет-демек,от опит и неволя-имам впредвид-какьв вид риба,защо да не потьва,колко горе долу гази полупотьващата и най важно-за мен де-какьв грамаж използвате за полу и плуваща,най често?дьнната-ясно :lol: колко се чака преди да се обере,начин на обиране(постоянно,на тласьци,с придьрпване) и кьде(буни,скали,плажове)най често я използвате :lol: имайки впредвид,че не сьм морски(вьпреки,че и за язовири става,ама аз по тях мноо не ходя)се извинявам за частичното невежество-верно мноо вьпроси зададох,обаче всьщност отговорите са не повече от 3-4 изречения всьщност :wink:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
zarganski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 5:01 pm
Местоположение: Николай Зехирев - Бургас

Мнение от zarganski »

То на теория не е много наистина. Практика му е майката...
Хвърляш, където е рибата и обираш бавно да ти е опънато влакното, важното обаче се научава с практиката, да видиш кълването зад булдото, не да го чакаш да ти удари на върха. Аз уж ходя от много време, а все още не мога да ги ловя като един двама които познавам...
всички хващат, като има, само че някои повече :wink: , а номера с потъващите... суета и малко късмет. Както се хваща горе, така я търсиш долу, като е бурно морето.
Абе ела на море да похвърляме бе, кеф е. Сериозно :!:
if there is no fishing in paradise, i am not going!!
Аватар
pi4a94
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 7:40 pm
Местоположение: София,България

Мнение от pi4a94 »

мерси :wink: :wink:
Аватар
stoned
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 9:59 am
Местоположение: Варна

Мнение от stoned »

ми на плуващите не се слага до колкото знам, потапящи и полу- не използвам, на тях може и да се слага ама не съм виждал
ЗАРИБЕН
baralya
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 10:05 am

Мнение от baralya »

не слагам и не съм видял да слагат
тежеста е самата бомбарда
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Plancton написа:абе на мене пак не ми е ясен точно принципа.Тя тая бомбарда като се наниже и си се движи свободно по оста нали тя куката отдолу пак сте си отиде на дъното като няма ограничение както е при плувката примерно.Не разбрах много много ама така или иначе утре заминавам за созопол за 4 дена и ще я пробвам тая пуста бомбарда.

Ами неможе да ти падне на дъното защото след като заметнеш и започваш да навиваш .При навиването бомбардата се опира в тройния вирбел(в случая е по добре да има гумен стопер защото се разбива бомбардата).
koki4a
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 12:46 pm

Мнение от koki4a »

snegk написа:Калканчо какви са тия думи бате :?:
аз много не разбирам от морски риболов заквот сам от пловдив как се усешта кат ти калве на тая бомбарда.моля помогнете че ътре заминавам
който го може, го може
vidraata
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 12:07 pm

Re: Монтаж на бомбарда.

Мнение от vidraata »

Искам да попитам над бомбардата на основното влакно поставяли се някакъв ограничител с които да се регулира дълбочината
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Монтаж на бомбарда.

Мнение от Mi7chell »

vidraata написа:Искам да попитам над бомбардата на основното влакно поставяли се някакъв ограничител с които да се регулира дълбочината
Не колега когато въртиш макарата,бомбардата няма как да тръгне по майката нагоре(освен ако не си сложил тежести по бидема и не въртиш след замятането),вирбела,който е между бомбардата и бидема е ограничителя бомбардата да не тръгне надоло ;).
Зарганолог
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”