Параметри на такъма с тапички

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
ribolovec2
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 7:59 pm

Параметри на такъма с тапички

Мнение от ribolovec2 »

Колеги , кажете колко дебели трябва да са влакната и колко дълги бидемите. Имам куки номер8 и тежести 30г. И наслука на всички!
Аватар
fishermen
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Юни 27, 2007 4:09 pm
Местоположение: Bourgas

Мнение от fishermen »

Ами колега имийки предвид, че не съм платеринаджия ще ти кажа че аз моите ги правя от влакно 25/22 а бидемите ми са дълги около 7-8 см. По въпроса за оловото мисля че 30гр. ще ти е лекичко особено ако ходиш следобед заради вълните, но това ще трябва да го съобразиш с екшъна на пръчката си. Може някои по-запалени колеги на тоя риболов да ти дадат други съвети. :shock:
Аватар
stoned
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 9:59 am
Местоположение: Варна

Мнение от stoned »

fishermen написа:Ами колега имийки предвид, че не съм платеринаджия ще ти кажа че аз моите ги правя от влакно 25/22 а бидемите ми са дълги около 7-8 см. По въпроса за оловото мисля че 30гр. ще ти е лекичко особено ако ходиш следобед заради вълните, но това ще трябва да го съобразиш с екшъна на пръчката си. Може някои по-запалени колеги на тоя риболов да ти дадат други съвети. :shock:
аз ги правя по същия начин, и гледаш да са на такова разстояние по майката, че да не се заплитат
ЗАРИБЕН
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Мнение от pluv4o »

Аз използвам следния такьм:тежест 60-80г,веднага след него кука с повод 20-25см и още една кука сповод 8-10см на разстояние една от друга 30-35см.Ако рибата е"гъста"и не много едра може да се лови с три куки с поводи 8-10см на разстояние 15-20см една от друга.Това е мое мнение и не го налагам на никой.Но най голямо удоволствие ми доставя риболов на плувка и бомбарда(най-вече когато рибата е едра). :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”