Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от n1k3r »

Здравейте. Взех си въдица:
http://www.decathlon.bg/p/8325841_kompl ... ntial.html

Та ще ми е нужна помоща ви как, на какво разстояние, с какви кукички и всичко останалко как се прави. Като малък баща ми правеше въдиците и аз само замятах нищо друго не съм правил. Та и сега за това виждам зор и не знам кое как се прави и т.н Въдицата е ясна коя е имам плувка с влакно + кукичка номер 10, имам липия за кефал с кукичка номер 6, също имам и чепарета с кукичка 11 поне на такива ми излгеждат. Отделно имам и само кукички 8, 10 и 11 без влакно. Та и утре ще е сефтето на въдицата и не знам каквко кое и как да го подредя и свържа. По принцип ще ходя под аспаруховия мост и там вече и аз не знам за каква риба ще мятам. Доста съм гол и бос в тези теми така, че се надявам да ми помогнете.
Shoobby
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 4:35 pm

Re: Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от Shoobby »

Като за начало сложи малка кука(10 или 12) за да се найчиш как да ловиш като за начало,например аз за да се науча първо ловях оклей,после каракуда и тн и тн.Плувка за река аз използвам 2 грама,там доколкото знам е тихо,и мисля че 2 грама ще ти е добре.
От куката до оловото аз слагам към 20-25см(една педя),за стръв ако сложиш малка кука използвай бял червей.Навий си влакно,по твой избор колко,но не по малко от 20м,надявам се да съм бил полезен и наслука :)
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от Митко Кирилов »

Честито придобивка и добре дошъл в редиците на риболовната гилдия! :D
Закупената от теб пръчка е с основно приложение дънен риболов на кефалови от брега и буните. Питането ти е за морски риболов?
За да влезеш в час не чакай на готово да ти се поднесе инфо :( , а чети, чети и пак чети по интересуващите те въпроси във форума: толкова е писано и обсъждано, че след като го прочетеш не професор, а академик може да станеш! :shock: Достатъчно инфо можеш да намериш като си зададеш въпросите и към „чичо Гугъл“! :P
Тогава, ако нещо не си разбрал, в което се съмнявам, задаваш конкретен въпрос към можещите и знаещите!Иначе за въпроси от общ характер не чакай подробности! Времето е пари и…..е за риболов! :)
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от n1k3r »

Вчера от сутринта до следобед се мъчих като грешник да направя нещо. Без проблеми сложих плувка и кукичка (6). Вечерта след 5 часа бях на морска гара във Варна и на 1 място заметнах да ама не без олово не стана. Сложих олово 30г. ... е изгубих го след него сложих 40г. С това улово и тази кукичка мятах като замаян. Яко кълве, но явно аз не съм сложил правилната кукичка и така само нахраних рибите. Е поне малко забавлявах и жената. Като се отказах и тръгнах гледах как няколко човека в рамките на 5 мин изкарах може би над 1 кило сафрид. Днес смятам да си направя въдицата 1 път за винаги, но от 6 сутринта до сега нищо не съм направил. Основната ми цел е да сложа улово и над него на 15см да сложа кукичка 10-ка и след тази кукичка на през 20см да сложа още няколко до 8 кукички. Поне така смятам аз да го направя защото видях няколко човека така са си го направили и имаше успех. След едно вадене по 3 4 рибока хванати. Аз не гоня това което мога да хвана а гледам да увелича шанса на 1 замятане на 1 кукичка от тези 6 7 да има нещо.
Та сега в момента меря с ролетка мисля и като дой ред да ги връзвам нещата нещо не се получава. Уж оставих на основното влакно 15см за улово като вързах кукичката те тези 15см. изчезнаха. Но ще се мъча докато не се получи и днес следобед пак ще отида да видя дали пак жената ще ми са смее. :fishing2:
Междо другото как мислите за улово 10 или 20г да сложа ? Смятах днес да пробвам с 10г. тъй като с 30 и 40 се забиваше там където не трябва.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Олово колега О Л О В О!Пожелавам ти успех .
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от КИРО »

Колега,по-добре влез в някой риболовен магазин,и си купи готови чепарета.
Кажи им да ти дадат 10-ти номер,цвят тиква,зелено или синьо,или пъстро чепаре,
за теб това май ще е най-добре.Олово 40гр за морска гара май ще ти стигне.
Ако не си вързвал чепаре,не се мъчи точно в разгара на сезона.
Това се прави през зимата.
И им кажи на колегите зад щанда,че си нов - всеки от тях ще те научи на нещо за 2-3 минути.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от n1k3r »

Аз някой неща ги знам. Единствено имам затруднения с възел на готова кукичка с влакно която се чудя как да я вържа за основното и другото затруднение е, че не намерих добре обяснено връзване на олово. В момента имам олово по 15г няколко броя и при това олово няма ухо а е с дупка колкото да мине влакното през него. Това олово аз лично го връзвам така: прекарвам влакното и после го правя на 2 прегънато в края да се падне оловото и с пръст навивам няколко пъти като държа другите 2 края. След тази намотка по късия край го прекарвам през това ухо което е останало тоест там където е оловото и стягам. Получава се възел като на кукичка и няма мърдане. А смятам, че може би не се връзва така и си има друг начин. За кукички знам как се връзват и чепарета съм правил 2 3 пъти, но там вече е голяма играчка и за това съм си купил зелени и оранжеви. Като цяло не мога като хората да вържа кукичка с влакно на основното и след тази кукичка се затруднявам леко в поставянето на 2-ра.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от КИРО »

Абе,мини през някой магазин да ти покажат хората ве.
Сега кой да ти прави видео тук,че да го оформя,после да го качва в тубето,и
после да ти го показва лично на теб ? - забрави.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от n1k3r »

Е то ако ще ходя до рибарския да ми показват как се прави то ми е близко и риба да си взема на готово. Но не е това целта. Както и да е сам ще се мъча и опитвам. Темата може вече да се затваря или да се изтрие.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от КИРО »

Ами те ти малко инфо,щом с питанки искаш да се научиш....
viewtopic.php?f=143&t=21817
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от n1k3r »

Благодаря за темата, но тя е за чепарета. Зимата ще се занимавам с тях а може и другия месец като пристигне уреда с които се връзват кукички и чепарета. На мен ми трябват теми и или видео клипове за олово как се връзва, че после да не се развърже и теми за самите кукички с влакно как се хващат за основното влакно на въдицата. В момента даже някой да ми даде един метър вързано с олово и 2 3 кукички аз пак не мога да го вържа за въдицата. Това ми е проблема. Иначе с другите неща аз се справям. В момента имам въдица и някак там връзвам 2 кукички които си ходят нагоре на долу и като метна 1 2 пъти и те са се сабрали на едно място. И нищо не правя като отида УЖ да ловя.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от КИРО »

Ами точно в нея тема има клипове за твоите вързвания.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
В.Стефанов
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:45 am
Местоположение: Сливен,Варна

Re: Помощ при монтаж на кукички, тежести и още 1 куп въпроси.

Мнение от В.Стефанов »

Колега започнали сте по трудния вариант към ученето. Първо защо сте си купили такава пръчка какъв риболов ще практикувате. Научихте ли това което в и трябва
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”