С фидер на морето

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

С фидер на морето

Мнение от kikk4o »

Интересно ми е дали някой е пробвал да лови на фидер на морето. Мой приятел бе известно време в Япония и там ловили сафрид с чипаре, но вместо тежест слагали кошничка със захранка. Все си мисля, че фидер риболова може да се окаже удачен при риболов на кефалови и сафрид.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: С фидер на морето

Мнение от ianimar »

за елария на дъно става,но за сафрид не виждам как ще стане,
doktora27
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 9:30 am
Местоположение: Варна

Re: С фидер на морето

Мнение от doktora27 »

Страхотна тема ,Поздравления !
Дано повече колеги да изкажат мнение и споделят опит !

Аз също имам идея да пробвам ,дори съм подготвил едно хеви за целта ,но по фидер риболова са запалих едва преди по-малко от година и признавам ,че нямам опит. Живот и здраве май месец......

За сафрид - по скоро НЕ ,но за риболов на кефалови ,мисля има голям потенциал .
Всъщност на фарчето на морска гара ,някои колеги миналото лято и есен използваха захранки за фидер вместо традиционната гаца хляб . Естествено разлика има - хранят от ръка и ловят на плувка. От мой познат знам ,че имат успех .
При подходяща дълбочина и дъно ,според мен би трябвало и фидера да работи .
В Гърция със сигурност дава резултат ,но тук въпроса е за нашето море !

Нека колегите с опит да споделят ! :wink:
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: С фидер на морето

Мнение от Pe6o_Tikvata »

От години ползвам телескопични фидери 3,90м. до 90гр. за риболов на платерина на дъно и съм много доволен но го ползвам само с олово .Като навлизах в зарганския риболов също ползвах единия фидер с по мек връх на бомбарда и имах успех , за сафрид не съм го ползвал но съм виждал на Германката хора които без проблем си взимаха сафрид с фидери на чепаре.Ловил съм и попчета с него.Та всеки както си прецени.
Иначе съм гледал по Хоби ТВ. как бъркат захранка с вмирисана цаца и захранваха с нея и ползваха прясна цаца за стръв и взимаха прилични платерини.Предаването беше снимано в България май до някво Военно поделение щото по някое време ги изгониха , та ако се сложи такава захранка в кошничката може и да има полза.Поздрави и наслука :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: С фидер на морето

Мнение от kikk4o »

doktora27 написа:Страхотна тема ,Поздравления !
Дано повече колеги да изкажат мнение и споделят опит !

Аз също имам идея да пробвам ,дори съм подготвил едно хеви за целта ,но по фидер риболова са запалих едва преди по-малко от година и признавам ,че нямам опит. Живот и здраве май месец......

За сафрид - по скоро НЕ ,но за риболов на кефалови ,мисля има голям потенциал .
Всъщност на фарчето на морска гара ,някои колеги миналото лято и есен използваха захранки за фидер вместо традиционната гаца хляб . Естествено разлика има - хранят от ръка и ловят на плувка. От мой познат знам ,че имат успех .
При подходяща дълбочина и дъно ,според мен би трябвало и фидера да работи .
В Гърция със сигурност дава резултат ,но тук въпроса е за нашето море !

Нека колегите с опит да споделят ! :wink:
"Японския" метод с чипарето ще го пробвам на морска гара и ми се струва, че ще даде приличен резултат. При риболов на дъно и класически фидер монтаж се ппритеснявам основно от наличието на дребни попчета, които ще налетят на куката мигновенно. Може би ще трябва да се преправи такъма като на повода се монтира познатата ни тапичка.
nexxt
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 9:20 pm

Re: С фидер на морето

Мнение от nexxt »

Come Pescare a Feeder in Mare ad Ancona (Tubertini) :
https://www.youtube.com/watch?v=b9fS0CiHzxo
имат и други епизоди с фидер на море , заливи или места със слабо течение

в някои черноморски държави е мода да се лови сафрид с ултралайт спининг и силиконови примамки,понякога доста успешно нощем , при нас дали ще сработи ?
Аватар
az1972
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 11:24 pm
Местоположение: Поморие

Re: С фидер на морето

Мнение от az1972 »

Преди години ми дойде на идея да смеся масло от сардини и ситно смляна цаца и да го поставя в метална цедка за чай. подобна на тази https://www.pazaruvai-lesno.bg/tsedka-z ... -5-sm.html
Опитах веднъж като закрепих цедката с вирбел до оловото. Нямах голям успех 1 2 рибки,но си го обяснявам с факта че нямаше и риба този ден.Другите пък нямаха нищо.После дойде 2011 и почнахме тролинг и така идеята отиде в архива.Но не на боклука.
Поздрави!
Видяла жабата ,че подковават коня и тя вдигнала крачето !!!!
kaiten
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Фев 27, 2017 9:20 am

Re: С фидер на морето

Мнение от kaiten »

здравейте колеги
Пробвал съм с фидер за кефалови на първа буна във Варна (преди около 5-6 години).Направи ми впечатление че повечето хубави и едри риби ги взех на намачкана на много едри парчета трицона ,а когато поставях в кошничката пасирана в кухненския робот риба , ефект имаше само върху жената (други такива крясъци няма) .Пробвъл съм и с миди ,за кефалови работи но няма отърване от гюмюша .
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: С фидер на морето

Мнение от Златев »

И мене ме глождят същите мисли, като смятах тази пролет да започна с експериментите с кошнички.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: С фидер на морето

Мнение от kikk4o »

Досега нямах възможност да ходя на морето, ако някой е пробвал да лови по тоя метод нека сподели.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: С фидер на морето

Мнение от starcho »

С Фидер става но с много голяма кошница за захранване от друг спининг.И захранката е на няколко дози едро нарязана щото по бавно се яде от поп4ета и други дребосъци.
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”