Такъм за калкан ?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
Краси 7650
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:03 pm

Мнение от Краси 7650 »

КИРО написа:Само чакам да се оправи времето и излизам.Вчера не можах да си намеря компания с кого да си пусна лодката,че не е за сам човек,но за петък или събота сме се разбрали.
А сега ще ви споделя моя опит.Първо си пускам чепарето,че ми трябва сафрид,после малката волта за кая със скарида или мида,а като си хвана сафрида го нарязвам на 3 и пускам от другия борд голямата волта,пък каквото излезе.Писал съм и преди,че до сега калкан не съм хващал,но лефер да.Голямата ми волта е 2 куки една над друга разстояние 20 см над дъното,и третата на 70 см над тях,всички 2 нули.И един тарикатлък за мидата.Приготвям я от вечерта.Отварям я с ножчето и в буркана ред сол ред мида.Сутринта имаш прясна и стегната мида,а каята е луда по нея.Ако няма сафрид,режа първата кая и пак става.Късмета му е майката,и най важно да си направиш кефа.Тоя чалъм с мидата става и от брега.Айде късмет на всички.
с мидата си малко в грешка - трябва да се изцеди :wink:
Красимир от Балчик
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от КИРО »

Не се изцежда,нека да си е мокра,но става здрава и не се къса лесно,както ако е сварена или прясна.Пробвай,не съм го измислил аз,а го знам от дядо си,който почина през 77г.
Аватар
Краси 7650
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:03 pm

Мнение от Краси 7650 »

То , сега миди при нас няма - но , изчистват се - като се гледа да не се накъсват - слагат се в чоропогашник смесени с малко морска сол и се оставят една вечер
важното е да добият жилавост :wink:
Красимир от Балчик
mishel
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 8:46 pm

с

Мнение от mishel »

чорпога6тника ползван или не :шоcк:
Аватар
даката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 369
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 7:36 pm
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Re: с

Мнение от даката »

[
quote="mishel"]чорпога6тника ползван или не :шоcк:[/quote]
Даже ако се ползва и ефекта ще да е по голям :D :D :D
риба къща няма-риба време няма
Аватар
даката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 369
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 7:36 pm
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Мнение от даката »

Краси 7650 написа:То , сега миди при нас няма - но , изчистват се - като се гледа да не се накъсват - слагат се в чоропогашник смесени с малко морска сол и се оставят една вечер
важното е да добият жилавост :wink:
Мида има , скарида от два дни сщо има . А все така сте случва да се гби морския и да трябва да ловя зарган със скарида -мани......мани то
егати късмета :D :smt017
риба къща няма-риба време няма
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”