Малко помощ с една макара

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
debsi
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 8:23 pm

Малко помощ с една макара

Мнение от debsi »

Здравейте,
Подариха ми една американска макара Penn CFTII 3000 Conflict II Spinning Reel и имам следния проблем не мога да сметна колко плетено влакно ще събере. Влакното което ползвам е Seaguar Grandmax PE X8 с размер 0.185 мм и тест 10.5 килограма. Понеже имам 200 метра от това влакно искам да разбера дали ще стигнат или да го върна и да си взема 300 метра преди да съм го отворил. В страницата на Penn казват че капацитета на макарата е:
Yds/Lbr:
250/15
180/20
130/30
Мъчих се са го сметна, но съм сигурен че тука има хора които ги разбират много повече от мен нещата и искам да съм сигурен. Благодаря предварително.
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Малко помощ с една макара

Мнение от nkolev66 »

До колкото мога да смятам, при 1 либра около 400 грама и 1 ярд около 90 сантиметра, то би следвало влакното да е 25 либри, а 25 либри са между 20 и 30, та следователно и дължината е някъде между двете, тоест около 150 ярда.
Въпреки различната дебелина при различни производители, мога да предположа, че 200 метра от влакното са повече от достатъчни за тази макара (дори си мисля, че ще останат около 60 метра теоретично, но по-вероятно е да останат по-малко).
Съвета ми е не купувай друго влакно със същата дебелина, а навий много стегнато наличното влакно.
debsi
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 8:23 pm

Re: Малко помощ с една макара

Мнение от debsi »

Благодаря много.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”