Впечатления от ribi.bg (Риби и такъми)

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
hendekltd
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 8:54 am
Местоположение: Пловдив

Впечатления от ribi.bg (Риби и такъми)

Мнение от hendekltd »

Здравейте!

Бях се запалил да си купя макара Penn от доста време, но също така доста време се тутках, че цените им са трудни за преглъщане :oops:
Та, в крайна сметка, реших да си направя подаръче за тази Коледа и вчера си поръчах Penn Spinfisher VI 5500 от сайта на Белополски ribi.bg. Първо си поръчах размера 4500, защото беше обявена с хубава отстъпка - 235лв, намалена от 294лв. Получих обаждане, потвърдиха ми изпращането и така. Обаче, тъй като в сайта им не беше упоменат максималният drag, се разрових в сайта на производителя pennfishing.com и се оказа, че размер 4500 е с drag само 9кг. Пък аз си имам едно Shimano с drag 8.5кг и исках по-сериозна макара.
Загледах размер 5500, с drag 11.3кг, и се обадих на ribi.bg - казах им да спрат пратката с размер 4500 и да ми я сменят с 5500. Човекът по телефона беше отзивчив и учтив, не мрънка, и се разбрахме да ми прати 5500 вместо 4500. Да, ама новият размер бил без отстъпка и на цена 353лв :shock: Казах по телефона, че я намирам в друг сайт на 340лв и, ако могат да ми я продадат на 340лв, ще си я купя от ribi.bg. Човекът каза ОК, няма проблем, и се задействахме.
Отивам днес да си взема макарата от Еконт и... изненадка - дължа 300.05лв :!: Много приятна предколедна отстъпка от цели 15%!
Обадих се да благодаря за изненадата и да пожелая весели празници. Отсреща получих същото :D

Та, мисълта ми е, от една страна съм доволен от обслужването, а от друга - хубаво е да благодарим и да засвидетелстваме удовлетворение, когато го има :)

Весели празници на всички и наслука!
:fishing6:
Каква е ползата от файдата, когато няма келепир?!
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Впечатления от ribi.bg (Риби и такъми)

Мнение от nkolev66 »

hendekltd написа:Здравейте!

Бях се запалил да си купя макара Penn от доста време, ...... Пък аз си имам едно Shimano с drag 8.5кг и исках по-сериозна макара.
Загледах размер 5500, с drag 11.3кг, ............
Та, мисълта ми е, от една страна съм доволен от обслужването, а от друга - хубаво е да благодарим и да засвидетелстваме удовлетворение, когато го има :)

Весели празници на всички и наслука!
:fishing6:
Колега, честита придобивка, но това с драговете на Шимано го подлагай на съмнение (аз лично съм почти фен на Шимано и ползвам основно техни макари). С мултипликатор настроен на реални 7,5 кг. (измерени с кантар) беше извадена туна 54 кг., а считам, че при реални 8,5 кг. крачето на обикновена спинингова макара Шимано, може и да не издържи. Те рекламите дават на Страдик 4000 до 11 кг., което няма как да стане с дискове широки по 2 мм.
п.с. Туната от аватара е 40 кг. и е извадена с Пенн спинфишер 8500 без никакви ядове, но от малко по-старата модификация.
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Впечатления от ribi.bg (Риби и такъми)

Мнение от pdimitrof »

От както Иво приема поръчки, не съм имал никакви проблеми ! И преди това нямаше кой знае какво, ама имаше едни пичове, където си мислеха повече за пички май, отколкото да им се бачка! :lol: Искам да кажа, че бяха малко повече разсеяни! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”