Съвет за макара за морски риболов

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
L_G
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Мар 25, 2010 1:15 pm

Съвет за макара за морски риболов

Мнение от L_G »

Здравейте Колеги,

Старая се да бъда оптимист, на фона на новините около Корона вируса, и съотетно малко по малко се стягам за риболовния сезон за тази година :fishing3: .
В контекста на това се оглеждам за смяна на макарата и си търся нещо за около 150 лв. В последните дни се опитах да взема идеята наготово от други теми (във форума и от гугъл), но не намерих нищо прясно като тема. Ако съм изпуснал нещо, моля за извинение.

Молбата ми е ако може да дадете съвет за марка-модел и сайт за поръчка.

Ловя на нашето черноморие, предимно илария и платерини на дъно.

Благодяра предварително.
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Съвет за макара за морски риболов

Мнение от Петър Недев »

https://team-fishing.com/product/penn-s ... hing-reel/
Може да се намери до 150лв. Ако ти е голяма ,има и по малки и по евтини.
Когато няма риба.......не кълве!
mgn1
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 30, 2019 8:30 pm

Re: Съвет за макара за морски риболов

Мнение от mgn1 »

https://www.angeln-shop.de/angelrollen/ ... ml?s=27439

Не ти давам съвет за конкретна марка и модел но при всички случаи разгледай чужди онлайн магазини. Очаквам доставка от въпросния немски сайт на Snimano NASCI 2500 FB. Ползвам услугите на ggbg.bg, gabco.org и др. подобни. Т.е. не директна доставка до България (излиза скъпо) , а до техен офис в Германия и те ти го доставят до вкъщи (за около 10 лева). За сравнение: въпросната макара ще ми струва около 135 лева all- in. Тук е доста над тази цена. Когато се ориентираш за конкретна марка и модел разгледай и други немски сайтове - има промоции. Разгледай и японски сайтове като digitaka и fishing.asian-portal . Дори да ти спрат пратката на митница, с ДДС-то което ще платиш пак ще ти излезе по-евтино.
L_G
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Мар 25, 2010 1:15 pm

Re: Съвет за макара за морски риболов

Мнение от L_G »

Благодаря за коментарите.

Може би тогава ще променя малко въпроса - какво трябва да гледам в една макара за морски риболов? Със сигурност трябва да е водо и соло устойчива, но не знам какъв брой трябва да са лагерите, ratio-то над колко трябва да е и други неща, които вероятно към момента не знам, за да ги имам предвид...
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Съвет за макара за морски риболов

Мнение от Димо Михалев »

L_G написа:Благодаря за коментарите.

Може би тогава ще променя малко въпроса...
Колега за тоя риболов, които ще практикуваш и макара с 3-4 лагера ще ти свърши работа.Погледни в Nordfishing 77 моделите Sahara, Sedona и Nasci,размер 4000 на Shimano.И трите са с неръждаеми лагери,и няма да имаш проблеми с морската вода,само изплакваш със сладка вода след всеки риболов,а последния модел е с допълнителна защита от проникване на вода,е ще ти излезе малко повече от посочените 150лв.Относно сайта към посочените цени имаш доставка до врата от 12€ и такса за превода на сумата.С последното трябва да внимаваш,че на всички банки е различна и е най-добре да питаш, някой банки,ако превеждаш от карта имат доста ниски такси.ДДС и мита няма.
L_G
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Мар 25, 2010 1:15 pm

Re: Съвет за макара за морски риболов

Мнение от L_G »

Димо, много благодаря за написаното.

Спрях се на Седоната и дори я купих от Амазон ДЕ за около 115 лв. Вече съм я сложил на въдицата и чакам за първата хваната риба с нея, за да се похваля.

Първото ми впечатление е добро и макарата върви много мазно :D.
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Съвет за макара за морски риболов

Мнение от Димо Михалев »

L_G написа:Димо, много благодаря за написаното.

Спрях се на Седоната и дори я купих от Амазон ДЕ за около 115 лв. Вече съм я сложил на въдицата и чакам за първата хваната риба с нея, за да се похваля.

Първото ми впечатление е добро и макарата върви много мазно :D.
Направил си добър избор,макарата е добра и за твоя риболов ще ти върши работа.Можеш да добавиш на мястото на втулките в кноба още два лагера 4×7×2.5,а при смазването след време и още един вътре в макарата,в you tube има клипове как се прави, руснаците са "царе"на подобнен тунинг.Лагер в ролката на бигела не ти препоръчвам освен,ако не искаш,втулката си върши работа и само трябва да се смазва редовно.Е, има възможност и там да се сложи,но трябва да избираш майстора.Продават се готови комплекти за смяна и на тях само можеш да се довериш,трябва да се сложи една допълнителна шайба да обере луфта,а тя не може да се намери.В крайна сметка може да се получи макара със 7+1 лагера,което е оптимално за тоя модел,а инвестицията не е нещо кой знае,какво.

Успех ти желая и да се похвалиш с улова!
rumbeti
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Апр 28, 2006 11:53 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

Re: Съвет за макара за морски риболов

Мнение от rumbeti »

Здравейте колеги,интересува ме дали някой е поръчвал от asian portal fishing,дали има мито при поръчки над 150евро.
rumbeti
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Апр 28, 2006 11:53 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

Re: Съвет за макара за морски риболов

Мнение от rumbeti »

Здравейте колеги,отскоро се запалих по shore jigging
Закупих въдица
Atec Crazee Shore Jig Game Джигинг въдица (БРОЙ СЕКЦИИ: 2 - Транспортна дължина (см): 158 - Дължина (см): 300 Работен диапазон (гр): max 60 - Тегло (гр): 237)
Кажете каква макара да закупя до към 250 лв.
Ако е някаква насока мисля да не използвам джигове над 40гр.просто няма такива голямо дълбочини в Северна Гърция.
Благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”