БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от MrNooneBG »

Препоръчайте влакно за основна линия за риболов с бомбарда. Прът Kaida SILVER HAWK 4,40, акция 0-80, макара Риоби екусима 3000. Ще се ползва евентуално и за чепаре за сафрид и чернокоп, ако пък не става ще търся друга основна линия за резервната шпула, макар че предпочитам с едно влакно да практикувам и двата вида риболов. Освен това какъв флуорокарбон да си взема за повод?
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от dobria1 »

MrNooneBG написа: Освен това какъв флуорокарбон да си взема за повод?
Скъп и хубав
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от MrNooneBG »

dobria1 написа:
MrNooneBG написа: Освен това какъв флуорокарбон да си взема за повод?
Скъп и хубав
Ами хубаво, ама за новобранец като мен е необходим отговор от типа: Ако ще е плетено, ти трябва едикаква си дебелина, варианти като марки са тази, тази и тази. Ако ще е монофил, примерно 0.22 или 0.25 от тази, тази или тази марка.
За флуорото същата работа - каква дебелина спрямо основната линия, каква марка?
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от bobo_33333 »

Влакно 0,20 или 0,22мм -

Изображение


повод 0,14мм

Изображение
Аз там съм пораснал...
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от smel1968 »

......Скъп и хубав ...

Ти като жената бе-да не е къс,ама да е дебел :oops:
Прав си,бих добавил и с малък диаметър,ако е плетеняк за основно-да не е повече от 0,10 мм.,ако е монофил,бих залжил на 0.20 мм.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
krisi00422
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 9:10 pm
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от krisi00422 »

Аз на бомбарда съм с 0,16мм. Red Devil с 3-4 метра шок лидер отпред 0,20мм. и до сега не съм имал проблем с късания и бради, а и се достигат доста добри дистанции с 0,16.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от Pe6o_Tikvata »

За основно аз ползвам от години Лазер Шогун 0,20 а за повод той бобо ти е препоръчал
флуорокарбон , и аз съм го ползвал и съм доволен от него а за изминалия сезон бях със сънлайн 0,14 и от него съм доволен.Иначе миналата година на едната си пръчка сложих някво безизвестно плетено влакно за 12лв. 0,10 и с него си ловях риби без проблем.Гледам много колеги залитат по плетени от по 40-50лв и нагоре може и да са хубави но аз не бих дал толкова пари за плетено влакно ( гроздето е кисело щото е високо :D ) А познавам хора които ловят с 0,16-0,18 монофил но са си сложили 10-15м. шок лидер от 0,10 плетено влакно и така нямат загуба нито на бомбарди нито на дистанция , но с плетеното се усеща всяко леко почукване на рибата докато моното не е така чуствително поради разтегливоста си.Но да ловиш с плетеняк във страничен вятър е кошмар и прави огромни кореми , аз затова ходя с две въдици с различно влакно и ползвам според ситуацията. :D :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от dobria1 »

smel1968 написа:Ти като жената бе-да не е къс,ама да е дебел :oops:
И твърд бих добавил :wink:
smel1968 написа:ако е плетеняк за основно-да не е повече от 0,10 мм..
Таз година ще заложа на 0,8 за влачене и 0.3 и 0.4 за от брега
smel1968 написа:ако е монофил,бих залжил на 0.20 мм.
Кой туй нещо,отдавна съм се отрекъл от това :wink:
krisi00422 написа:Аз на бомбарда съм с 0,16мм. а и се достигат доста добри дистанции с 0,16.
И с тази добра дистанция (примерно 90-100метра) АКО по някаква случайност усетиш почукване (макар че усетиш ли го тя рибата със сигурност се е хванала вече сама) та въпроса ми е как засичаш (навярно сигурно е движение като за косене)

Тоз ForMax какво го хвалите толкова :lol:

Като писах скъп имах предвид да е нещо от рода на над 25-30 лева за ролка от 30-50метра ,ако намериш нещо по скъпо още по добре
(Няма ли да те гложди мисълта че правиш компромис на НАЙ-ВАЖНОТО нещо в риболова а именно повода) щото рибата нито те вижда с каква пръчка си нито с каква макара или плетено но как и предлагаш стръвта може да види :wink: :wink: :wink: :wink:

п.п.Всеки сам трябва да се научи как да е...... жена си,щото за някой нещо е скъпо за други евтино така че всеки сам си избира в кой влак да се качи :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от ianimar »

митак,туй нещо 0,3-0,4 не е ли много тъко бре брат.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от dobria1 »

ianimar написа:митак,туй нещо 0,3-0,4 не е ли много тъко бре брат.
Тънко е ама нали това искам,дебелите ще си ги пазя за Испания макар че там 2-та нова за 14 дена стана за боклука от водата
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от MrNooneBG »

dobria1 написа: Таз година ще заложа на 0,8 за влачене и 0.3 и 0.4 за от брега
Това предполагам по японските стандарти? Доколкото съм чел, толкова тънко плетено влакно изисква много качествени и подходящи за него макара и прът, а аз не разполагам с такива - макарата ми е екусима 3000, а пръчката някаква кайда силвър хоук.
Така че явно на някакъв монофил ще трябва да се спра.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от ianimar »

MrNooneBG написа:
dobria1 написа: Таз година ще заложа на 0,8 за влачене и 0.3 и 0.4 за от брега
Това предполагам по японските стандарти? Доколкото съм чел, толкова тънко плетено влакно изисква много качествени и подходящи за него макара и прът, а аз не разполагам с такива - макарата ми е екусима 3000, а пръчката някаква кайда силвър хоук.
Така че явно на някакъв монофил ще трябва да се спра.
вземи си о,8 някой по ефтинджак,лазер имат един хибрит за около 18лв.ще останеш супер доволен,кръгло сечение и не пий вода,кастинга е също добър,от 3гд.го въртя в морето и нямам проблеми./сменям го всяка година,макар че с обръщане може още една/.
krisi00422
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 9:10 pm
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от krisi00422 »

dobria1 написа:
krisi00422 написа:Аз на бомбарда съм с 0,16мм. а и се достигат доста добри дистанции с 0,16.
И с тази добра дистанция (примерно 90-100метра) АКО по някаква случайност усетиш почукване (макар че усетиш ли го тя рибата със сигурност се е хванала вече сама) та въпроса ми е как засичаш (навярно сигурно е движение като за косене)
Да наистина засичането става по дълго, но удара на риба се усеща, защото аз използвам монофила само за платерините,а при тях удара е по силен :fishing5: . Само ако се използва за заргана, там наистина ще усетиш едва когато рибата е там, защото ударите са по фини.

За поводи бих препоръчал това:
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=255" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow
с размер 0,14 или 0,16
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от dobria1 »

MrNooneBG написа:
dobria1 написа: Таз година ще заложа на 0,8 за влачене и 0.3 и 0.4 за от брега
Това предполагам по японските стандарти? Доколкото съм чел, толкова тънко плетено влакно изисква много качествени и подходящи за него макара и прът, а аз не разполагам с такива - макарата ми е екусима 3000, а пръчката някаква кайда силвър хоук.
Така че явно на някакъв монофил ще трябва да се спра.
Нищо и няма на макарата ти(ако имаш проблеми с нея по скоро ги търси в себе си ) имам няколко заубера и пряко наблюдение и над екусимата така че бъди сигурен че няма да има проблем и 0.2 да навиеш

А относно поводите по добре заложи на нещо доказано и пак казвам СКЪПО например нещо от тези марки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

не са подредени по качество,просто заложете на тези марки (изцяло съм се доверил на последните 2)
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от smel1968 »

Аз съм се доверил на тези:
DUEL.jpg
TOREY.jpg
TOREY-1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”