БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от rap66 »

Аз пръскам шпулата като почна да разпъвам, и защото обикновенно пръчката ми е събрана в калъфа с монтажа, дърпам 4 метра и тях на ръка, хем виждам дали има нещо претъркано и ако има скъсявам с някой друг метър.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от Митко Кирилов »

Благодаря за отговора!
Аз процедирам по същия начин: в 90% от случаите разпъвам и монтирам на място с тази разлика, че винаги на което и да е плетено съм с шок лидер, когото проверявам при монтажа.Иначе и аз смятах и ще го прилагам пръскане на шпулата преди хвърляне.
На слука !
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от Митко Кирилов »

Имам следния въпрос: всеизвестно е ,че най-добри резултати при улов на зарган с бомбарда се постигат с флуорокарбонов повод. Преди няколко дни при такъв риболов изваждам такъма и куката я няма: ясно е кой я е нагълтал.Иначе флуорокарбоновият повод е нов и почти цял, само няколко сантиметра са заминали с куката.Естествено не съм хвърлил повода, а в домашни условия отново му привързах куката. Имам правилото всеки вързан такъм да проверявам на мъртва тежест и установих, че флуорокарбона се къса на много по-малко усилие в сравнение с този, който не е бил в контакт с морската вода./ Поводът ми е 0.148 мм и издържа с куката на 1.250 кг при проверка!/. При това загубилия куката такъм е ползван максимум 1-2 пъти. Въпросът ми е: старее ли толкова бързо флуорокарбона след контакта си с морската вода? За уточнение не се къса при повторно завързаната кука, а на места 30-40 см от нея, където в никакъв случай не е бил в контакт с зъбите на зизи? Описаното не е единичен случай, а се повтори и потрети и при други такива случаи, когато куката беше нагълтана от чернокопа? Интересно ми е дали и при други колеги има такива случаи? Ако това е така, това означава, че флуорокарбонът не е толкова траен и „неразрушим“ от солената вода, колкото го рекламират?
Нямам намерение за сега да се отказвам от флуорокарбоновия повод, но ще си имам вече "едно на ум".
За сведение флуорокарбоновият повод е от т.н. маркови продукти, а не от някаква измислена марка.
Благодаря предварително на колегите, които ще намерят време да споделят наблюденията си!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
vandu
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 11:22 pm
Обратна връзка:

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от vandu »

Някой ползвал ли е това влакно:
http://riboco.com/index.php?mod=product&show=2815
Прекалено хубаво ми се вижда за да е истина ?
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
kameyama
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 12:11 pm
Местоположение: Варна

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от kameyama »

vandu написа:Някой ползвал ли е това влакно:
http://riboco.com/index.php?mod=product&show=2815
Прекалено хубаво ми се вижда за да е истина ?
Като сечение е плоско и съответно шумно като минава през водачите.Иначе е много здраво и трудно се износва.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от Аматьора Бс »

Ако е здраво и прави дистанция не виждам проблем със шумът.То 8 нишков Дуел ми шуми ако не потапям върховия водач от време на време ,а струва 80 пари.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от rap66 »

Аматьора Бс написа:... То 8 нишков Дуел ми шуми ако не потапям върховия водач от време на време ,а струва 80 пари.
А новия водач 3 лв. :P
vandu
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 11:22 pm
Обратна връзка:

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от vandu »

Влакното ще се ползва 7-8 дни през лятната почивка в Гърция, така че шума ще го преглътна. Мислех за 0.16-0.18.
Имам още няколко въпроса:
1. За риболов от брега в Гърция колко дебел флуоркарбон да сложа, мислех за такъв до 7-8 кг ?
2. Какви куки да сложа на силиконовата рибка:
Изображение
или
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
vandu
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 11:22 pm
Обратна връзка:

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от vandu »

Днес пробвах въпросното влакно на Hakuyo 0.18 http://riboco.com/index.php?mod=product&show=2815 с един уред и първия път издържа 7,5 кг на опън, втория мокро 9,1 кг. Не знам как са ги определили тези 22 кг. които ги дават на кутията, ама разминаването е много. Опита го правих с ето този начин на връзване: Изображение и при намокрено влакно над 6кг. запозна да приплъзва. Но все пак мисля че за тези пари е доста добро.
Другата седмица ще видя какъв флуоркарбон ще взема и него ще го пробвам.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
fishingmania
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 6:29 pm
Местоположение: София/град

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от fishingmania »

Надявам се сте наясно колеги, че това влакно с дебелина 0,18 е с реална такава 0,22 .

Поздрави! :)
cnedd
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 4:50 pm

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от cnedd »

Предложете ми някакво влакно за бомбарда, че съм пред голяма дилема в момента.Не мога да реша какво да взема, предното много бързо се износи.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Плетено или монофилно?? От монофилните съм ползвал и съм доволен от Maver Red Devil 0,20 http://masterfishing.bg/product/1359/mo ... -150m.html и Lazer Shogun 0,20 http://www.filstar.com/bg/%D0%9A%D0%BE% ... 0+50m/123/ от плетените ползвам само евтини , в момента съм с това http://fishingshop-pike.com/index.php?r ... ct_id=2460 само че жълто с размер 0,08 и нямам забележки , но ака макарата ти не бива не ти препоръчвам плетено :drinkers:
Ако не си смазваш ролката на бигела и тя не се върти добре това износва много бързо влакната , също така виж дали нямаш повредена керамика по някой от водачите , това също наранява и износва влакното патил съм го :wink:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от lozzy.68 »

Да попитам и тук,мисля, че това е темата,как се мери плетено влакно реално ?!?! :wink: Питах преди време в друга тема но ,нещо май не ме разбраха!!! Купих си микро микромер ,специално за месина,флуорокарбон и плетено.та питам,как .....?!?!?!? :? Не че не работя с този уред,но ми е интересно как се мери 8- нишков копринено плосък конец ?!?!?! :wink: Ако някой знае и каже,много Колеги биха били доволни и благодарни !!! :drinkers:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от lozzy.68 »

Без да цитирам марки и производители на влакна,80% НЕ отговарят на написаното на ролките!!! :cry: Проверено,повярвайте или пробвайте сами !!! :wink: :drinkers:
cnedd
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 4:50 pm

Re: БОМБАРДИ И ВЛАКНА

Мнение от cnedd »

Макарето е супер, пръчлето водачите също са на ред, за плетено става въпрос. Към монофил не изкам да се връщам, от както ползвам плетено.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”