SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли си?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли

Мнение от Момчил Димитров »

По принцип не са хубави,ама за толкова пари не може да се иска повече.Аз лично ги купувам за морето и след една година ги хвърлям повече не издържат,ама за това време си избиват парите и преизбиват.Така,че всеки да си направи сметка за какво му трябват и какво иска от пръчката и макарата.Всяка една макара,изключвам тези специлано за морски риболов,след една година употреба,не става нищо от нея.Така,че за мен е по евтино да си купувам боклуци и да ги хвърля,отколкото да си купя Шимано и пак я да хвърля,ама тогава ще ме е яд повече!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли

Мнение от Borkata »

Момчил Димитров написа:По принцип не са хубави,ама за толкова пари не може да се иска повече.Аз лично ги купувам за морето и след една година ги хвърлям повече не издържат,ама за това време си избиват парите и преизбиват.Така,че всеки да си направи сметка за какво му трябват и какво иска от пръчката и макарата.Всяка една макара,изключвам тези специлано за морски риболов,след една година употреба,не става нищо от нея.Така,че за мен е по евтино да си купувам боклуци и да ги хвърля,отколкото да си купя Шимано и пак я да хвърля,ама тогава ще ме е яд повече!
Според мен за тези пари може да се иска повече!Препоръчвам да тестваш някой модели от директните на Milo,примерно те са пак на подобна цена но разликата в работата е видима веднага.Грамажите са почти едни и същи.Освен това не знам за какви избивки говориш?А що се отнася до Шиманото явно не си улучил модела за твоя риболов.
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли

Мнение от Момчил Димитров »

BorisK написа:
Момчил Димитров написа:По принцип не са хубави,ама за толкова пари не може да се иска повече.Аз лично ги купувам за морето и след една година ги хвърлям повече не издържат,ама за това време си избиват парите и преизбиват.Така,че всеки да си направи сметка за какво му трябват и какво иска от пръчката и макарата.Всяка една макара,изключвам тези специлано за морски риболов,след една година употреба,не става нищо от нея.Така,че за мен е по евтино да си купувам боклуци и да ги хвърля,отколкото да си купя Шимано и пак я да хвърля,ама тогава ще ме е яд повече!
Според мен за тези пари може да се иска повече!Препоръчвам да тестваш някой модели от директните на Milo,примерно те са пак на подобна цена но разликата в работата е видима веднага.Грамажите са почти едни и същи.Освен това не знам за какви избивки говориш?А що се отнася до Шиманото явно не си улучил модела за твоя риболов.
Ами говоря за уловена риба,това е,а що се отнася за Шиманото не желая да дам 200 лева за въдица и след година и нещо да потъне в ръжда.Тая година в риболова на зарган прецаках макарата си Catana2500 FA,беше страхотна,ама беше,една есен риболов и сега вече е в гробищата на макарите :D
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли

Мнение от dantho.mihov »

Специално Катаната не е подходяща за морски риболов. Ето едно Шимано за тази цел: https://megafishing.bg/product/2599/mak ... ce-fi.html Вярно, че избора е въпрос и на бюджет, но ако ги хвърляш на всеки сезон, то ти идва по-скъпо.
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли

Мнение от Момчил Димитров »

dantho.mihov написа:Специално Катаната не е подходяща за морски риболов. Ето едно Шимано за тази цел: https://megafishing.bg/product/2599/mak ... ce-fi.html Вярно, че избора е въпрос и на бюджет, но ако ги хвърляш на всеки сезон, то ти идва по-скъпо.
Така е прав си за всичко :oops:
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли

Мнение от ianimar »

имам директна 7мица с която хващам морски риби,и спининг за чернокоп на плувка,и да ви кажа че разлика от така наречените топ модели няма/имам и топ модели/.
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли

Мнение от Hills »

Взех си макара голяма за дънен на цена 25 побира 350метра плетено влакно кордата е по скъпа от
макарата а марката за тази цена е хубава с две метални шпули едната титаниева.Китайска ама с хубав
дезайн и мек аванс.Всички викат бягай а пред магазин щука в Бургас навалица и копуват по 3броя!!!
СИ-ВЕЙ-ДА Китайското чудо!!!
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли

Мнение от svilen_sa6kov »

За тази марка искам и аз да се включа, защото имам пръчки от нея и са с много добро качество. Пръчките им са изпипани в детайли - няма оливания, дефекти и прочие неща, които сме виждали всички при най-ниския ценови клас пръчки дори и от реномирани марки. Аз на марки не робувам. Аз търся качество на ниска цена и мисля,че Сивейда го предоставя на 100%.
Магазина им в Бургас е уникален. Лично аз по-голям и доре зареден магазин не съм виждал досега в България. Собственика на фирмата е невероятен човек и мога само да го поздравя за всичко което прави.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли

Мнение от maranzika »

Същото мога да споделя и за магазина в Търново.Просто има наистина качествени неща и то на смешно ниски цени.Последно си взех директен 5,5м. и сега си скубя уклея с него без въобще да ми тежи както раните колове които продават за по 10-20лв.
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли си?

Мнение от oneillbgm »

Вчера ми се счупи връхчето на спининга ми с марка Siweida 2.10 две части, 30-60. И то на две места докато я сглабях. Останах разочарован от марката, а имам пръчката вече 3та година.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
NDGZMG
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 6:01 pm

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли си?

Мнение от NDGZMG »

Водачите им не стават протриха ми плетеняка за няколко риболова!!!
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли си?

Мнение от biserkehayov »

Де да знам пичове, ама ползвам едно болонезе 4 м с акция до 25 гр вече 4 години за лов на бомбарда и съм доволен. Със сигурност има и по-добри пръчки и марки, но за цената , която съм платил аз съм доволен.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли си?

Мнение от kikk4o »

Уникални въдици за цената си. Притежавам Siweida Competition 390 ac 20-100 като наскоро се сдобих и със същата на 420. За тоя модел телемач мога да споделя ,че е уникален както и за морето, така и за язовир. Лека (290 гр) и много здрава въдица, която ако се поддържа и експлоатира правилно ще изкара много време дори и при агресивните морски условия. За три сезона нямам никаква корозия по водачите или макародържача.
Притежавам и две болота 4 и 5 метра , от които също съм много доволен. Върху макарите нямам особено наблюдение тъй като притежавам само една, която ползвам за болото.
Обобщено за цената си нямат аналог!!!
MOSKOW83
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 10:18 pm

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли си?

Мнение от MOSKOW83 »

Мисля да си взема този телескоп http://www.riverfishingteam.com/vadici/ ... pole8m.htm , защо :
1 грамаж 400гр, а на други на тази дължина минават и 500 гр
2 Цена 120 лв , другите минават 300 лв
Някой ако ползва модела да сподели мнения, трябва ми основно за яз. цонево (може и на лични)
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: SIWEIDA-мнения за марката.Качествена ли е?И заслужава ли си?

Мнение от k0c3t0 »

Аз имам телескоп за лодката на siweida ,купих го в края на лятото защото счупих 2 поредни скъпи пръчки от простотия. Няма да казвам за колко го купих-обидно евтино.Продавача-мой познат вика вземи си и пробвай.
Е бая излети направих с нея до края на сезона.Поне 10 пъти съм я огъвал направо под лодката от разни закачки-е няма чупене.За мен това са бюджетни,но здрави пръчки.Идеални за един сезон.Не те боли джоба , ако се счупят.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”