Пръчка за зарган / илария

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
dido18
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Сеп 15, 2013 2:03 am

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от dido18 »

PlamenIvanov написа:Да не отваряме поредната тема,може ли някои да сподели мнение за тази видица http://www.ake-mancho.com/index.php?ch= ... t=3&page=2" onclick="window.open(this.href);return false; Спининг RX - H дали отговаря на написаното
По дорбе НЕ
Аватар
PlamenIvanov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 10:21 am
Местоположение: Варна

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от PlamenIvanov »

dido18 написа:
PlamenIvanov написа:Да не отваряме поредната тема,може ли някои да сподели мнение за тази видица http://www.ake-mancho.com/index.php?ch= ... t=3&page=2" onclick="window.open(this.href);return false; Спининг RX - H дали отговаря на написаното
По дорбе НЕ
Може ли да се обосновеш?????
Когато човек иска нещо намира начин, а когато не иска намира причина.
asen77
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Май 21, 2013 7:58 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от asen77 »

PlamenIvanov написа:
dido18 написа:
PlamenIvanov написа:Да не отваряме поредната тема,може ли някои да сподели мнение за тази видица http://www.ake-mancho.com/index.php?ch= ... t=3&page=2" onclick="window.open(this.href);return false; Спининг RX - H дали отговаря на написаното
По дорбе НЕ
Може ли да се обосновеш?????
В описанието виждам че трот спининг. Моля някой който е ловил с такава да сподели дали е подходяща за бомбарди 30 г.
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от orion30 »

Малко да изтупаме темата от прахоляка. Вчера в магазин Одисон във Варна гледах една пръчка на Mitchel 3.9м на три части 30-65гр. На първо тръскане много добре . Като дизайн е почти като по горе коментираното Бъркли. Стегната с 11 ШИРОКИ водача. И не на последно място цената 99лв, което си наполовина от Бърклито.
Дълга дръжка корк-че. Естествено я сложихме на кантара и той закова на 285гр. Бърклито е 270гр. Мисля че 15гр не са проблем особено ако си свикнал на чепариш по няколко часа без почивка.
Който търси подобна пръчка да иде да я потръска. За друсане пари не взимат.
Естествено сайта на Видракс не е обновен и не мога да ви дам линк към нея.

Оппа мога ама в любимата ми Германия

http://www.mitchell-fishing.de/catalogu ... ,7976.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Що така в Джърманито всичко е песен за разлика от тука./Ха грамажа е грешен или кантара в Одисон лъже/. В този случай по скоро първото и немците грешат.
То си пише и на пръчката че е за сбирулино.
zhikata
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 3:32 pm
Местоположение: Варна

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от zhikata »

orion30 написа:Малко да изтупаме темата от прахоляка. Вчера в магазин Одисон във Варна гледах една пръчка на Mitchel 3.9м на три части 30-65гр. На първо тръскане много добре . Като дизайн е почти като по горе коментираното Бъркли. Стегната с 11 ШИРОКИ водача. И не на последно място цената 99лв, което си наполовина от Бърклито.
Дълга дръжка корк-че. Естествено я сложихме на кантара и той закова на 285гр. Бърклито е 270гр. Мисля че 15гр не са проблем особено ако си свикнал на чепариш по няколко часа без почивка.
Който търси подобна пръчка да иде да я потръска. За друсане пари не взимат.
Естествено сайта на Видракс не е обновен и не мога да ви дам линк към нея.

Оппа мога ама в любимата ми Германия

http://www.mitchell-fishing.de/catalogu ... ,7976.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Що така в Джърманито всичко е песен за разлика от тука./Ха грамажа е грешен или кантара в Одисон лъже/. В този случай по скоро първото и немците грешат.
То си пише и на пръчката че е за сбирулино.
Ми то и ти грешиш, пръчката 20-65гр и не е задължително да я има в сайта на картинка. По-важното е да я има по магазините.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от rap66 »

orion30 написа:.. Бърклито е 270гр. Мисля че 15гр не са проблем особено ако си свикнал на чепариш по няколко часа без почивка....
Да те поправя - BERKLEY TROUTTEC PROFESSIONNAL 393 20/60, LÄNGE 3,90M, WG 20-60G, е 222 гр, което е мноооого далече от 270. Има и голямо значение как е разпределена тежестта по пръчката. Щото на барклито (ама това дето идва от любимата ти Г-я :) ) е основно в дръжката. И 15 г. не е за пренебрегване, вейвай ми. Аз имам една пръчка 228 и една 250 г. - разликата е осезаема след първия час особено. Освен това mitchell AVOCET - SPIRO 393 3.90 20-65 е .... 320 г. според производителя :D :D Но си прав - за тръскане пари не вземат. Но е добре да се тръска с макара, усещането е по-реално.


SAP Commercial Name Material Handle Guides Section number Length Length closed Power Rod weight
1276275 AVOCET 363 15/45 Spiro Carbon Cork LTS 3 3,60 m 1,28 m 15 - 45 g 250 g
1276276 AVOCET 363 20/65 Spiro Carbon Cork LTS 3 3,60 m 1,28 m 20 - 65 g 280 g
1276277 AVOCET 393 15/45 Spiro Carbon Cork LTS 3 3,90 m 1,38 m 15 - 45 g 290 g
1276278 AVOCET 393 20/65 Spiro Carbon Cork LTS 3 3,90 m 1,38 m 20 - 65 g 320 g
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от orion30 »

Тъй, тъй
1276278 AVOCET 393 20/65 Spiro Carbon Cork LTS 3 3,90 m 1,38 m 20 - 65 g 320 g

ето тази теглихме и излезе 285.гр. :D
Отделно аз си говоря за старото Бъркли което е 270гр,/което имам/, а не 222гр кат на Пайнера новия модел. Това новото май аланкат./справки "завалията" Юли Атев/. :D
Абе отиди го тръсни тоя Мичел и да видиш как ще си продадеш Дама панически. :D
За тия 99 кинта кво му плащаш. Има доста по умрели Шимана за по 300+.
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от orion30 »

Малко сам да си пощракам из темата. Безпогрешният ми усет и нюх за хубавото. :D
Новото ми откритие. Нарича се ron thompson scandinavian salmon sticк. :D

Изображение

Перфектна пръчка, уникален дизайн, строй, абе огън,........Цената......хм................. 220лв.
Има я при Пламен Пуфин Про във Варна, над Мосю Бриколаж./не съм свързан по никакъв начин с въпросния магазин , освен като редови клиент/. :D
Абе за тръскане пари не взимат, аз поне половин час я шляках насам натам. :D
idivarna
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Май 30, 2014 7:32 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от idivarna »

Много пара бре. Пък и с тия 368 грама, множко ми се виждат за 3.80м прътле. Моята гега - на 4м - 250 грама. Е няма как да има строй на три-коленна, щото е теле, ама си върши работата. Пък и е с едни 150 лв. по-евтина. :wink: :lol:
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от rap66 »

orion30 написа:Малко сам да си пощракам из темата...
Имаше една поучителна история, за 100 тояги, 3 чувала сол ..... та засега си на 99 тояги и 2.9 чувала :D
Аватар
paynera
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от paynera »

222гр кат на Пайнера новия модел. Това новото май аланкат./справки "завалията" Юли Атев/
Най-важния фактор , а именно - задмакарийното устроиство е много важен елемент за успешният и приятен риболов.С моята сопа http://www.gerlinger.de/steckruten/910/ ... 0g_/78316/" onclick="window.open(this.href);return false; толкова риба съм изскарал за половин сезон - няма и белег по боята.А колко е здрава ??? - за справка - кв.Аспарухово (под моста) всеки може да се попита за Пайнера как вади 6 кандидат-карагиозa наведнъж.
Наи обичам , зъби на бели риби да събличам
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от rap66 »

paynera написа:... как вади 6 кандидат-карагиозa наведнъж.
Той шестия май спаси кожата ама ... :D :D
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от orion30 »

Като си с хубава пръчка рибата "познава" и ти кълве. :D Победата обича силните. :D
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от orion30 »

След две години застой Бат Емо си заприходи Рон Томпсъна. Доколкото знам е доволен въпреки цената 200+.
Пръчката е все още здрава, предвид на това, че той млати здраво когато замята. Едно "Мило" и един "Дам" не издържаха на напрежението и се спраскаха. Да му е честита новата пръчка. :D
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от dobria1 »

orion30 написа:Като си с хубава пръчка рибата "познава" и ти кълве.
По голяма глупост не бях чувал(чел) но съм го чувал от теб и на живо :( :( :(
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”