Пръчка за зарган / илария

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от ianimar »

да му е честита,по принцип си говорех с него на писател и там имаше човек с такава въдица,и ми се видя че на Емо ремонтираната въдица се държеше по добре,това е само от визоален контакт нищо лицно
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от orion30 »

Както четеш обърни внимание че думата "познава" е в кавички. Тоест когато си с хубава пръчка хвърляш по далеч, чувствителността е по голяма и когато усетиш първа рибка ще разклатиш за да се натовари чепарето. Когато си отделил повече пари пръчка, означава че не си мизерник и си отделил и повече пари за хубаво чепаре, а него рибата как го "познава" да не ти обяснявам точно на теб. И на живо съм го кавал естествено, но глупашки ухилен което трябва да са кавичките.
Поздрави
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от ianimar »

orion30 написа:Както четеш обърни внимание че думата "познава" е в кавички. Тоест когато си с хубава пръчка хвърляш по далеч, чувствителността е по голяма и когато усетиш първа рибка ще разклатиш за да се натовари чепарето. Когато си отделил повече пари пръчка, означава че не си мизерник и си отделил и повече пари за хубаво чепаре, а него рибата как го "познава" да не ти обяснявам точно на теб. И на живо съм го кавал естествено, но глупашки ухилен което трябва да са кавичките.
Поздрави
от този пост разбрах че ако въдицата ти е под 200кинта си мизерник,не е гаранция че скъпата въдица хвърля по добре,аз по принцип не се мъча да товаря чепарето с разклащане :drinkers:
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от Митко Кирилов »

"Чета и не вярвам на ушите си"? Къде забихте темата по "тъча". Темата е за пръчка за зарган/илария, а не за такава за сафрид?
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от ianimar »

по тъча,но още е и игрището :rock:
Аватар
Aver
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:44 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от Aver »

Здравейте! Да не отварям нова тема, ще пиша тук. Имам въпрос- взех си един телемач, с доста водачи и счупих върха защото един от подвижните се беше заклинил. Както и да е, сложих нов връх, но сега там липсва водач и няма как да се направи. Когато се изсиля с по- голяма сила, направо чобанската, се чува онова изпращяване и бомбардата полита самостоятелно без намерение да се връща. Въпроса ми е дали е от това, че акцията е паднала след смяната на върха или защото липсва този водач? Ловя с 0,18 на Lazer морското изпълнение 6-7лв.. И съответно съм решил да си взема нова въдица, като искам да е 3 коленна, да не е телемач, че ми писна от бастунски истории. Спрял съм се на Mitchell Avocet Spiro, 20-65, на 3.60м., но се чудя дали ще е удачна за кака ви зизи- много се кефя да усещам как дърпа на другия край на влакното, но тази акция май е голяма. Питам сега, знам че пише тва онова, но искам актуални предложения към момента от БГ магазини. И може би искам да сложа плетеняк, но първо да взема въдицата и да и избера макара, после ще мисля другото. Благодаря!
M6R DO GROP :fishing6:
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от biserkehayov »

Колега, прочети темата от начало, ако е необходимо. Решил си си триколенна - ОК. Гледам че има и акция 15-45 която тежи (според спесификация 223 гр) - на мен тя ми се струва по-удачна. И чепаре 35-40 гр олово ще мяташи бомбарди. Но най-добре се разходи в различните магазини там където се намираш и потръскай някоя пръчка в твоя ценови диапазон. А всеки лови според финансите с каквото му е удобно.
Лека и пъргава пръчка, хубава макара - да реди добре плетено и монофил и да се балансира с пръчката.
За тази пръчка аз лично не мога да ти кажа нищо, защото не съм я пипал и ако има някой да ти помогне с мнение за нея.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от rap66 »

Mitchell Avocet Spiro 3,60m Wurfgewicht 15-45g по немските сайтове е 250 гр. , а 20-65 е 280 гр. тъй че може да има неприятни изненади с действителното тегло

https://issuu.com/cipriexocido/docs/cat ... 2014_en/33

И назад в тая тема е коментирана тая пръчка ... ама кой да чете :)
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от orion30 »

Аз си продавам Бърклито, ако колегата по горе има 5-10 свободни минути и е от Варна, да заповяда да я види. Евентуално може да се разберем. За гледане пари не взимат. Да се счита за безплатна самореклама. :D

https://www.nariba.com/obiavi/?m=show&ad=25217
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от lozzy.68 »

Не знам защо,никъде не съм ,чел нищо за тая ,,сопа,,?! :? Българска поръчка,теле-мач 420 а 40-80 гр! Ловя с нея от години и съм нямал никакви забележки,! Относно акцията,който е ловил на ,,бомбарда,, , знае ,че много често се хващат едри платерини,кефал и ....чернокооооп ! :wink: [img]
P1020596.JPG
[/img] Желая Ви много слука през предстояшия сезон!!! :fishing5:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
sirius3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 8:02 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от sirius3 »

Изчетох цялата тема и с доста колебания се спрях на Осако Апекс мач 390 до 60 гр акция и тегло 220гр.Водачите са доста едри и това ме удовлетворява.Чакам с нетърпение да го пробвам.Някой ако има впечатлания , да сподели.
Винету
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Мар 01, 2016 6:17 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от Винету »

Здравейте колеги риболовци !! Какво ще кажете за тази пръчка http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=8040 ? Отдавна я заглеждам но не я намирам по магазините около Бургас . Нека ако някой я е пробвал има впечатления да сподели . Става дума за 4,20 до 80г акция . Благодаря ви предварително .
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от lozzy.68 »

Що ми се струва ,че скоро, някой от Варна търсеше такава сопа ?!?! С къса транспортна дължина :roll: Ще ти свърши работа ,вземай смело !!! :smt023 :drinkers: И много слука !!! :fishing5:
Винету
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Мар 01, 2016 6:17 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от Винету »

Благодаря колега поръчвам я утре ! Да ти се връща слуката :fishing12:
bubakar
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 07, 2018 8:53 am

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от bubakar »

Братя,оптималната дължина на въдицата за зарган 4,2 метра ли е? Какво ще кажете за тази http://fishermanbg.com/index.php?route= ... uct_id=886
Става ли за риболов на зарган?
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”