Пръчка за зарган / илария

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от lozzy.68 »

Колега, 6 м. за зарган си е ,,КОЛ,, ,поне за мен!!! :roll: И не съм, виждал такава в действие ,досега , дори ,не искам и да го пробвам !При този вид интензивен и фин риболов ,ще те болят, кунките после,без да броим псувните ...!!! :wink: Все пак ,избора си е твой ,успех !!! :drinkers:
bubakar
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 07, 2018 8:53 am

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от bubakar »

Ok,благодаря!
Значи си остава първоначалното ми желание
http://fishermanbg.com/index.php?route= ... uct_id=347
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от Pe6o_Tikvata »

До 4,50см. е добре но лично аз предпочитам акцията да е 20-40гр. или 20-60гр. в тоя диапазон.Но всеки си има предпочитания какви бомбарди ще хвърля.Важното е на теб да ти пасне и с кеф си ловиш рибоците :fishing6: .Поздрави и наслука. :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
bubakar
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 07, 2018 8:53 am

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от bubakar »

Така,последен избор http://fishermanbg.com/index.php?route= ... uct_id=377
но не знам, с акция 15-60 или 20-100 да бъде.И всъщност,ясно е,че горната граница означава-до каква тежест може да изхвърля въдицата,но какво означава долната граница?
ivanov87
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 4:42 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от ivanov87 »

Здравейте, бихте ли ми препоръчали пръчка за риболов на бомбарда, бюджета ми е до 80 лв. като ще я използвам много рядко (само като ходя по почивки на море в Гърция). Нямам си и на идея от този риболов, по принцип ловя на фидер и болонеза. Имам макара която мисля, че ще мога да използвам Shimano Stradic GTM RC 3000S.
За да си най-добрия играч трябва да си добър навсякъде ,но да си специaлен някъде.
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от bubamara »

Колега лови си с фидера ,а може и с болонезата зависи каква е . Иначе пръчки за зарган много ама сам трябва да разбереш каква трябва да ти е въдицата какъв да и е строя ,акцията да ти лепи на ръката . Някои ловят с по корави пръчки други с по сополиви. Иначе като параметри според мен пръчката трябва да е с дължина 3,9-4.5 метра зависи пак колко си висок от къде ще ловиш от скали ли от пристанища и буни ли ,акция 20-60гр. като за мен въдицата трябва да е с работещ връх ,аз ловя с монофил много колеги само с плетеняк .Така ,че полови с фидера и с болонезата ако и позволява акцията и сам ще си направиш някои изводи защото аз ще ти кажа с каква въдица ловя ама на тебе може да не ти хареса после да псуваш.
ivanov87
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 4:42 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от ivanov87 »

Ще ходя да разгледам по магазините и което ми допадне то ще е. Май това е правилният начин.
За да си най-добрия играч трябва да си добър навсякъде ,но да си специaлен някъде.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от ianimar »

според мен послушай колегата лови си като за начало с фидера ,и това за монофила е ок.но трябва да си познаваш много добре макарата и върха на пръчката
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от Gosheto »

От моя скромен опит установих, че фидера има предимства пред класическите въдици за бомбарда- по-голяма акция и по-чувствителен връх. Аз лично си ловя с един стар фидер 3.9м и имам отлични резултати, препоръчвам.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от rap66 »

А на тоя фидер дали няма да му опадат ринговете на водачите още първата зима :roll: . Солената вода не прощава.
Desert Leo
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Май 11, 2018 1:24 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от Desert Leo »

rap66 написа:А на тоя фидер дали няма да му опадат ринговете на водачите още първата зима :roll: . Солената вода не прощава.
Ако е калпаво покритието на водачите, не му трябва дори вода, за да ръждяса. А и колегата и писал, че ще го ползва на море за кратко,
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от Gosheto »

rap66 написа:А на тоя фидер дали няма да му опадат ринговете на водачите още първата зима :roll: . Солената вода не прощава.
Три години вече ловя с него в морето- нищо му няма.
ivanov87
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 4:42 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от ivanov87 »

Фидерите и макари те ми към тях са висок клас и затова не искам да ги ползвам по морето. Просто ми се свиди да ги използвам в солена вода, а болонезата ми е с малка акция и ще я счупя. Другата седмица ще ида да разгледам по магазините за някои теле мач с подходяща акция и някоя макара към него.
За да си най-добрия играч трябва да си добър навсякъде ,но да си специaлен някъде.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от fozi073 »

ivanov87 написа:Фидерите и макари те ми към тях са висок клас и затова не искам да ги ползвам по морето. Просто ми се свиди да ги използвам в солена вода, а болонезата ми е с малка акция и ще я счупя. Другата седмица ще ида да разгледам по магазините за някои теле мач с подходяща акция и някоя макара към него.
Maver и Colmic имат много добри телемачове подходящи за целта. HORNET na Colmic с акция 20-80.Кръстосана оплетка по цялата си дължина.Например.
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Пръчка за зарган / илария

Мнение от bubamara »

Colmic е много добър вариант ама е два пъти бюджета. Guangwei crossfire 20-80 gr. мисля ,че е под бюджета имам я от 5 години върши работа и pokke ultra trout 20-50gr. С работещ връх по сополива е ама кефа от ваденето на зарган е голямо и тя е под бюджета и двете ги има по сайтовете.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”