Препоръчаите две макари за сърф кастинг.

Модератори: Димо Михалев, dobria1

vanko4at
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 5:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Препоръчаите две макари за сърф кастинг.

Мнение от vanko4at »

Аматьора Бс написа:Здравейте колеги.За да не правя нова тема ще питам тук.Току що ми дойдоха подаръците-Шимано Аливио 4.20-120гр и Колмик Мормура 4.0-100гр.Въпросът е с какво да ги накича като бюджетът е 70лв за макара.А и другият въпрос е дали монофил 0.25 ще издържи 100гр тежест щот нали ще мааме яко с тези геги. :fishing6:
Зависи как работят пръчките и как хвърляш ... ноо по-скоро не.
Държавата се издържа от платените данъци , а народа от укритите.

http://www.facebook.com/Veterinaren.kabinet.Todorovi
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Препоръчаите две макари за сърф кастинг.

Мнение от kevlar »

Дай ни мнение за тях,тегло,представяне....
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Препоръчаите две макари за сърф кастинг.

Мнение от hris47 »

Аматьора Бс написа:Здравейте колеги.За да не правя нова тема ще питам тук.Току що ми дойдоха подаръците-Шимано Аливио 4.20-120гр и Колмик Мормура 4.0-100гр.Въпросът е с какво да ги накича като бюджетът е 70лв за макара.А и другият въпрос е дали монофил 0.25 ще издържи 100гр тежест щот нали ще мааме яко с тези геги. :fishing6:
Без да те обиждам,колега,ама това са пръчки за т.нар. бийч леджеринг и въобще не се опитвай да мааш яко,щото.....ще останеш само със спомена за тях.По принцип за сърфкастинг не е много здравословно да натоварваш с повече от половината акция, но дори и с 60гр. тежест такава линия ще ти е слаба-с две думи-не,няма да издържи.Ако искаш да мааш яко-прът-200-250гр.4,20-4,50м. макара-поне-8000,монофил-0.40-.0.45,тежести-125-150гр. за макарата е добре да е баитранер,с добър аванс и внимавай какви ги вършиш,че на мен ми отлетяха две пръчки към Италия.....само за справка-живея в Гърция ,Превеза и практикувам сърфкастинг от доста години и за мен 8-9 кг. лефери,пардон-гофари са не6то нормално.Знам,че доста колеги ще се изсмеят,ама да ги питам как се лови при 3-5 бофор,точно в такава вълна излизат трофейни риби,а тежвсти под 100 гр.след 2-3 мин.са при теб на брега.Мога да говоря още много на тая тема,но по-добре сам да стигнеш до някои истини.На слука на всички.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Препоръчаите две макари за сърф кастинг.

Мнение от Аматьора Бс »

Колега ясно е че ще си полезен и ще има какво да кажеш и покажеш ама влезе кат диво прасе във форума.Обърни внимание на датата все пак е от преди близо 3г моето питане.Много вода изтече много риби се хванаха.Навремето този такъм трябваше да вади кирливи кефалови по бургаско и е вадил доста но няма общо с гофитата за които говориш.Ползваха се с 80гр тежест и още са живи.Сега се ползват за зарган на тапа и къде си златна рибке.Две макарета Ryobi Proskyer Nose Power допълват комплекта.В събота тръгвам за Тасос и може да споделиш опит ако желаеш за монтажи и стръв .Да има и пуснато на дъно докато маам със воблерите.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Препоръчаите две макари за сърф кастинг.

Мнение от hris47 »

Аматьора Бс написа:Колега ясно е че ще си полезен и ще има какво да кажеш и покажеш ама влезе кат диво прасе във форума.Обърни внимание на датата все пак е от преди близо 3г моето питане.Много вода изтече много риби се хванаха.Навремето този такъм трябваше да вади кирливи кефалови по бургаско и е вадил доста но няма общо с гофитата за които говориш.Ползваха се с 80гр тежест и още са живи.Сега се ползват за зарган на тапа и къде си златна рибке.Две макарета Ryobi Proskyer Nose Power допълват комплекта.В събота тръгвам за Тасос и може да споделиш опит ако желаеш за монтажи и стръв .Да има и пуснато на дъно докато маам със воблерите.
Здравей,колега,абсолютно си прав,когато прочетох темата около мен бе доста шумно и не обърнах внимание на датата,а после бе късно,така че моля за извинение.Радвам се за твоите успехи и дано имаш все така слука,аз имам същите макари и съм много доволен.По повод стръвта и монтажите намини в темата ''surfkasting вГърция'',там доста съм написал и дано ти помогне да направиш един добър риболов.Успех и наслука :fishing6:
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Препоръчаите две макари за сърф кастинг.

Мнение от Аматьора Бс »

Извинен си колега.А темата за сърфкастинга я следя с интерес.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”