Макари за риболов на сафрид/чернокоп САМО от лодка, до 100лв

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: Макари за риболов на сафрид/чернокоп САМО от лодка, до 1

Мнение от Бобo »

Здравейте,колеги!
Никой не каза нищо за Shimano Solstace.Споменавам я,защото миналата година успях да уцеля промоция и ми излезе под 100 лв. Специално моята макара нито съм я мил,нито съм я правил нещо...само тормоз-и не е мръднала още.И за кастинг от брега съм я ползвал,и за клатене от лодка...Поне за сега съм много доволен.
А иначе,както каза колегата rikitikitavi - малкият мултипликатор си е голяма благинка когато иде реч за риболов от лодка.

Поздрави
vesko1234
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 9:41 pm
Местоположение: Варна

Re: Макари за риболов на сафрид/чернокоп САМО от лодка, до 1

Мнение от vesko1234 »

Shimano Solstace е с 3+1 лагера, както Sienna, но е с гумирана дръжка и може би още някоя благинка, обаче вече я няма на пазара. Заменена е с аналогичния нов модел Sedona, която е с 1 лагер в повече и е малко по-скъпа (над 100лв).

Понеже ми трябваше още една макара в крайна сметка си взех Catana (2+1 лагера) втора употреба стария модел. Голяма разлика няма в материалите, нито във устройството. Шпулите са взаимно заменяеми. Лагерите са shielded и явно издръжливи до голяма степен на корозия (лагера на дръжката отвънка имаше ръжда, но вътре не е влязла). Стоманените цилиндърчета на стоп лагера и другите стоманени части вътре приличат на неръждавейка и нямаха поражения. И в аванса металите нямаха поражения. Ръждясват стоманените части на ръкохватката и зъбчатата шайбичка, която е под шпулата и е за щракането на аванса. ЦАМ-а на ръкохватката и държача на бигела също корозират.

AX FB е най евтиния вариант със същата концепция (50тина лв) и е само с 1 основен лагер + стоп лагер. Не знам дали само в лагерите е разликата и дали ако се заменят втулките с лагери няма да може да се тунингова до по-скъпите модели.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”