Нанофил.

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от Митко Кирилов »

rap66 написа:
Митко Кирилов написа:....Сега ще екпериментирам с “ново” плетено влакно, което има известна прилика с нанофила: жълто Duel Armored F+Pe Filament xFluorocarbon x Silicone 0.8, 150 м, 0.16 mm, 7 kg. .
Би ли споделил как се държи на възел. Дори ако може екдпериментаслно , колко издържас на паломар, клуп и безвъзлова карабинка. Пък аз ще изтествам 0.3 след няколко дни
Закупеното влакно ще използвам само с бомбарда.За мен е важно да се постига максимална дистанция.Дори и да има реална издържливост 50% от обявената тя ме удовлетворява, като се има в предвид теглото и динамичната съпротива на уловени риби/зарган и платерини/.Поради това му предназначение на него/ и на другите плетени влакна, които съм притежавал/ никога не съм им правил тестове за издържливост на скъсване, възли т.н.Затова не разполагам с необходимите за тест динамометри и др.Другото, което очаквам от него, поради двойното покритие/флуорокарбон и силикон/да не пие вода, да не се „разнищва“,да на "свири" и ....да не старее?!? :D
Плетените влакна, по разбираеми причини, винаги ползвам с шок лидер, монофил.За свързване между плетеното и монофила използвам Double Unit Knot /Hagman’s Knot/. С този възел свързах и новото влакно с шок лидера.Възелът издържа на доста яко опъване на линията, но по повърхността 3-4 см от него след възела се появиха неравности: при този възел очевидно се деформира двойното покритие! Нямах време да пробвам с друг възел, смятам да го направя при първа възможност!
Важно: задължително при навиване на макарата това да става с приложено усилие върху влакното!
При мен това се постига като влакното от ролката прекарвам през средата на дебела книга, оттам през водачи на въдица към макарата, хваната към въдицата.
За съжаление в магазина най-ниския наличен размер беше #8 (0.16 мм) иначе сигурно щях да закупя един или два размера по-тънко.
Това мога да споделя към момента и ще ми бъде интересно какви ще бъдат показанията на по-тънкото влакно при теб.
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Нанофил.

Мнение от bobo_33333 »

dobria1 написа:
bobo_33333 написа:Всеки лови с размер 1 или 1,2 по другите номерации или с влакна от 0,10мм нагоре
висока
Ще уточниш ли че нещо май много хора не те разбраха с това изречение!
За риболов от лодка ли говориш за тролинг ли,за от брега ли???
Тука за от брега както каза rap66 ползваме предимно 0.6 а по "ненормалните" сме с 0.4 дори и някой дори и не слагаме и шоклидер :wink:
Тази година дори при тролинга минах от 1.0 на 0.8 и си е :roll: супер

п.п.Относно нанофила в някоя тема бях го оплюл доста качествено,но за някой си е много добър(той си знае) :wink: така че както казваше същия този "всеки си знае как да си такова жената"
Да уточня.
Става въпрос за някакво сравнение,мм или тест,както е написал rap66- 0.8, 150 м, 0.16 mm, 7 kg.
Може ли да сравняваш влакно 0,06мм с твоето 0.4(което реално е колко мм) или колко кг издържа
Ползвам си го и не искам да го хваля,само не знам защо се коментира нещо ,неподходящо като размер,тва все едно да мааш навътре с 40 гр бомбарда ,а рибата да е на 2/30 м отпред и да губиш в обиране ,тези празни 50/60м
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”