Нанофил.

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от Митко Кирилов »

"Вече никакво плетено и нанофил."
Коджи, не изпадай от едната крайност в друга, колега!За нанофила ДА!
Събрани сме във форума за да споделяме и опит, и патила.Когато решиш нещо, попитай и проучвай
отзивите.И от тебе сме получили ценни съвети!Не сме толкова богати, че на сляпо да си купуваме неща, които реално няма да ни вършат работа!
Докато се реша да си закупя упоменатото по-горе плетено, що материал прерових и.... още не съм на 100% сигурен в избора си!
Така са нещата!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от Kodjito75 »

Вчера си навих нанофила на макарата а днес ще го сваля без да има и един риболов.
И ще си навия плетено влакно.
Благодаря на всички и лека вечер.
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Нанофил.

Мнение от milen_ilchev »

Колега, много лесно се отказваш! Аз го ползвам от няма и месец и имам 5-6 риболова с размер 0,06. До сега пет години съм го ползвал в размери 0,08 и 0,10. Влакното е специфично на възел! Оказа се, че 0,06 е още по-придирчиво, но при правилно изпълнение нямам проблем. Ползвам възлите от инструкцията. На кантарчето показа издържливост 1,4 кг. Размера е много близък до обявения, което го прави идеален за микроджиг. Чувствителността му надминава другите плетени влакна поради нулевата си разтегливост. Има си и доста минуси. Според мен потренирай малко с възлите на сухо и го пробвай. И без това вече си го купил.
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от Kodjito75 »

Вече го свалих и няма да го ползвам. Ако някои го иска ще муго дам за 12 лв.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Нанофил.

Мнение от rap66 »

Kodjito75 написа:Вчера си навих нанофила на макарата а днес ще го сваля без да има и един риболов.
И ще си навия плетено влакно.
Благодаря на всички и лека вечер.
Ако си го навил на Заубера, да знаеш че той (моя Заубер) признава само DUEL и GOSEN, другите ги плюе, не му харесват :D
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Нанофил.

Мнение от bobo_33333 »

Само не мога да разбера ,защо сравнявате реално несравними неща,така да се каже?
Никой не направи сравнение на друго влакно с такъв размер
Аз не съм ползвал този Нанофил с размер 0,06мм,Защото е много слаб и не само на възел,ползвам размер ,който задоволява потребностите ми
Някой ,от тука изказалите се против Нанофила ,ползва ли друго влакно със дебелина 0,06мм
Всеки лови с размер 1 или 1,2 по другите номерации или с влакна от 0,10мм нагоре
Всяко нещо си има предел
Все едно да сравняваш Мерцедес със 150кс и Порше със 300кс.
Е тва не мога да го разбера
Едно флурокарбон влакно с размер 0,10мм ,ми го къса уклей,а със 0,12мм същата марка имам изкаран шаран 11кг
Аз на този принцип ,смея да твърдя,че няма нито една марка монофилно влакно ,размер 0,04мм ,което да не се къса и са боклук всичките
Не искам да налагам мнение ,но ползвам основно 0,12 и 0,15мм Нанофил
Имам риби около 5/6кг извадени с това влакно и то без ползване на аванса на макарата,а рибите са сом,бяла и щука
Значи издръжливостта на нанофила 0,12мм е някъде ,колкото на 0,18мм монофил,а на 0,15мм е около 0,20мм монофил-тва приблизително по мои наблюдения и като сравнявам показателите написани на монофилите в тези размери.Нулевата разтегливост и по тънкият размер ,който позволява по далечното хвърляне с Нанофила са достатъчни ,да го предпочитам пред монофила, единствено цената в Бг е малко по висока
Аз там съм пораснал...
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Нанофил.

Мнение от rap66 »

bobo_33333 написа:Само не мога да разбера ,защо сравнявате реално несравними неща,така да се каже? Никой не направи сравнение на друго влакно с такъв размер
...
Nanofil е направен от Dyneema фибри (нишки), също като Pawer Pro брейда, само че не са оплетени, а слепени по някакъв "магичен" начин. Тъй че би трябвало да се сравнява с брейд със подобен диаметър, а не с монофил. А сравнен с качествен японски брейд с подобен диаметър издиша по всички показатели. Опитвал съм да вържа Nanofil съпоставим по диаметър с 0.8 брейд по японската номерация, късаше се като ибришим на възлите, а беше чисто нов. По морето от брега използваме най-често 0.6-0.8 по японската номерация, аз последната година 0.4 в повечето случаи.
Последно промяна от rap66 на Чет Яну 07, 2016 2:06 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Нанофил.

Мнение от rap66 »

..
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Нанофил.

Мнение от muerter »

За цената , за цената не се споменава !!!
Това влакно е на цена която съперничи на 50% от сносните плетени влакна които се предлагат у нас.Съпоставка няма да правя , на всеки е ясно кое е по доброто .
Бобо много правилно го сравнява с монофил - щото разликата с него е минимална , ама не в цената :mrgreen:
Едно нещо не мога да отрека - нема такъв кастинг с друго влакно !!
Не казвам нищо за по дебелите размери - нямам досег с тях .
Но за 0,06 продължавам да твърдя - боклук , а сравнено цена/качество - е тогава е върхът на боклуците !!!

пп:Никой не запита колегата ,за какъв вид риболов ще ползва влакното .
Не знам защо но все си мисля ,че ще се стрелят бомбарди с него .
Ако е така не ми се мисли с какво количество трябва да се запаси :mrgreen: :mrgreen:

Поздрави !!
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от Kodjito75 »

Щях да хващам на бомбарда с нанофила.
Но вече го свалих и си навих плетено влакно .
Аватар
dobrio
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 6:49 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нанофил.

Мнение от dobrio »

Аз, известно време упорствах с нанофила на спининг, не за друго ами защото бях дал пари за него. Не става !
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Нанофил.

Мнение от milen_ilchev »

Kodjito75 написа:Щях да хващам на бомбарда с нанофила.
Но вече го свалих и си навих плетено влакно .
В този си размер за бомбарда не става!
Ангел
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 8:52 pm

Re: Нанофил.

Мнение от Ангел »

На линка има схема на възли за Nanofil на Berkley. Сайта е китайски, но нали всичко се прави в Китай, би трябвало да помогне http://ru.aliexpress.com/item/Berkley-B ... 18400_6148" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от dobria1 »

bobo_33333 написа:Всеки лови с размер 1 или 1,2 по другите номерации или с влакна от 0,10мм нагоре
висока
Ще уточниш ли че нещо май много хора не те разбраха с това изречение!
За риболов от лодка ли говориш за тролинг ли,за от брега ли???
Тука за от брега както каза rap66 ползваме предимно 0.6 а по "ненормалните" сме с 0.4 дори и някой дори и не слагаме и шоклидер :wink:
Тази година дори при тролинга минах от 1.0 на 0.8 и си е :roll: супер

п.п.Относно нанофила в някоя тема бях го оплюл доста качествено,но за някой си е много добър(той си знае) :wink: така че както казваше същия този "всеки си знае как да си такова жената"
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Нанофил.

Мнение от rap66 »

Митко Кирилов написа:....Сега ще екпериментирам с “ново” плетено влакно, което има известна прилика с нанофила: жълто Duel Armored F+Pe Filament xFluorocarbon x Silicone 0.8, 150 м, 0.16 mm, 7 kg. .
Би ли споделил как се държи на възел. Дори ако може екдпериментаслно , колко издържас на паломар, клуп и безвъзлова карабинка. Пък аз ще изтествам 0.3 след няколко дни
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”