Нанофил.

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Нанофил.

Мнение от Kodjito75 »

Закупих си нанофил на бъркли 0,6. Но като направя възел много лесно се къса.
Защо се къса толкова лесно.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Нанофил.

Мнение от КИРО »

Преди да стегнеш,сложи вътре във възела парче от корда,абе нека е 0.2
и пак пробвай.Ако пак къса,май е "прегоряла" кордата.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Нанофил.

Мнение от kevlar »

Само на възел ли се къса толкова лесно?
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от Kodjito75 »

Да само на възел ,като го дърпам без възел ще ми пореже пръстите.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Нанофил.

Мнение от kevlar »

Значи, възела не ти е в ред!
Има специялен възел за нанофил, възела който е на опаковката ли правиш?
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от Kodjito75 »

Пробвах доста възели лесно се късат.
Даже и шок лидер пробвах да сложя пак се къса.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Нанофил.

Мнение от kevlar »

И аз имам на Бъркли белия нанофил, но проблеми не съм имал
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от Митко Кирилов »

И аз обичам да експериментирам с”новостите”.Когато се появи нанофила по причини, както при теб, се заинтересувах и доста се рових в много наши и главно други сайтове: отзивите, с изключение на постигане на далечна дистанция, като устойчивост на възли, абразивоустойчивост и дълготрайност бяха, меко казанио, отрицателни. Телоподобно влакно поради покритието/обвивката му върху снопа от нишки, което го прави много капризно на възли! Да беше попитал преди да го купиш, както с успех направи за триколенната въдица за бомбарда! Също се изненадах, че си се спрял на 3-нишковото влакно на ИЖК ?
При експериментите с влакната минах през хибридния ИЖК соул /останах доволен от дистанцията, но старее много бързо!/. Сега ще екпериментирам с “ново” плетено влакно, което има известна прилика с нанофила: жълто Duel Armored F+Pe Filament xFluorocarbon x Silicone 0.8, 150 м, 0.16 mm, 7 kg. /сноп от Ре влакна обвити с флуорокарбон и силикон. Отзивите, макар и не много, тъй като е ново, са положителни, но ще видим.Още не съм го навил на макарата. Видимо отговаря на размера си /не типично за плетеняците/, тънко, не е меко, наподобава флуорокарбоново влакно.
Все пак ти пожелавам да намериш решение с с възлите и да нямаш неочаквани късания и при малки усилия и придърпвания!
Успех и на слука през новия сезон и все пак сподели след време подробности за това влакно.Аз също ще пиша за Дуел-а.
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от Митко Кирилов »

И аз обичам да експериментирам с”новостите”.Когато се появи нанофила по причини, както при теб, се заинтересувах и доста се рових в много наши и главно други сайтове: отзивите, с изключение на постигане на далечна дистанция, като устойчивост на възли, абразивоустойчивост и дълготрайност бяха, меко казанио, отрицателни. Телоподобно влакно поради покритието/обвивката му върху снопа от нишки, което го прави много капризно на възли! Да беше попитал преди да го купиш, както с успех направи за триколенната въдица за бомбарда! Също се изненадах, че си се спрял на 3-нишковото влакно на ИЖК ?
При експериментите с влакната минах през хибридния ИЖК соул /останах доволен от дистанцията, но старее много бързо!/. Сега ще екпериментирам с “ново” плетено влакно, което има известна прилика с нанофила: жълто Duel Armored F+Pe Filament xFluorocarbon x Silicone 0.8, 150 м, 0.16 mm, 7 kg. /сноп от Ре влакна обвити с флуорокарбон и силикон. Отзивите, макар и не много, тъй като е ново, са положителни, но ще видим.Още не съм го навил на макарата. Видимо отговаря на размера си /не типично за плетеняците/, тънко, не е меко, наподобава флуорокарбоново влакно.
Все пак ти пожелавам да намериш решение с с възлите и да нямаш неочаквани късания и при малки усилия и придърпвания!
Успех и на слука през новия сезон и все пак сподели след време подробности за това влакно.Аз също ще пиша за Дуел-а.
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Нанофил.

Мнение от bobo_33333 »

Kodjito75 написа:Закупих си нанофил на бъркли 0,6. Но като направя възел много лесно се къса.
Защо се къса толкова лесно.
Това 0,6 ,какво е ,мм ли е ,да не е 0,06
Ползвам го доста отдавна ,ама 0,06 си е слабичко отвсякъде ,става за поводи ,но за хвърляне на тежести ,едва ли
Аз 0,12мм го късам ,ама 0,15мм доста трудно се къса ,много зависи от възлите ,ако колкото до амортизацията ,карам по 2/3 сезона и то доста често се използва
Тука има доста писано за него

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 13&t=48319
Аз там съм пораснал...
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Нанофил.

Мнение от muerter »

И в онази тема на Бобо съм го казал , ще го кажа и тук .
Нанофил 0.6 е по голям боклук дори и от най евтините монофилни влакна които съм ползвал.
Първите 2 риболова беше нещо невиждано , кастинга се вдигна с 30 % :) може и горница.
На 3ят обаче почнаха проблемите с възела и претриването . Влакното се късаше от 3-4 грамови примамки - основно на възела .В случая няма абсолютно никакво значение какъв възел ползваш , резултата винаги е плачевен .Единственото спасение са карабинките за безвъзлов монтаж , но при леки примамки е най малкото неестетично :) другите проблеми са ти ясни.
За мен лично , това влакно е зачеркнато с най дебелият перманентен маркер :mrgreen:
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от Митко Кирилов »

"За мен лично , това влакно е зачеркнато с най дебелият перманентен маркер :mrgreen:"
Колега, и аз отдавна съм на "същото" разстояние за това влакно, камо ли да го ползвам за поводи, както предлага Бобо!
По повод цитираната тема за това влакно и написаното от теб като заключение още един път мога, със съжаление, да констатирам следното: в България всеки пише, но никой не чете! :(
Това е!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от Kodjito75 »

Благодаря за информацията,значи пак съм се набутал.
Смятам да ловя с месина.
Вече никакво плетено и нанофил.
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от balyk »

Kodjito75 написа:Закупих си нанофил на бъркли 0,6. Но като направя възел много лесно се къса.
Защо се къса толкова лесно.
За много години, жив и здрав! Къса се, защото по принцип не става,отдавна я обсъждахме темата ама като не помня къде точно беше да ти пусна линка :smt102 както и да е, още като излезе много хора го наплюха
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Нанофил.

Мнение от Kodjito75 »

Първо трябваше да се разровя из форума а после да купувам.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”