Ремонт на DUO Tide Minnow Slim 200

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Joro GP
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Фев 06, 2016 2:03 pm

Ремонт на DUO Tide Minnow Slim 200

Мнение от Joro GP »

Здравейте,
днес станах и извадих да разгледам какви примамки за Гърция имам, какви нямам и т.н. Когато извадих воблерите веднага погледнах любимеца и ха ФАКт, лопадката му липсваше. Взех да мигам като мишка в трици, изнервих се, взех да я търся в кутията, в чантата но уви няма я. Да си купя друг ама това ми е първото DUO хич не ми се иска да го заменям. Решавам ще го поправям някак. Писах в нета, общо взето само отрицателни резултати или някой си е правил ама цял воблер. "Няма значение ще го ремонтирам" си казвам и започвам да мисля как. Имам същия воблер (което ми помпгна много, без него нямаше да мога да го направя), извадих го, разгледах лопадката, не ми се стори супер сложна форма и малко се успокоих. Взех да мисля какъв материал да ползвам и от къде да го взема. Започнах да разгеждам в нас на нещо подходящо, тук, там, все някакви тънки платмаси или пък цветни или с неподходяща форма ..... Накрая влизам в банята да видя някой леген или нещо такова. С влизането и хоп, това е, дръшката на четката за зъби ми се наби в очите, край, това е, намерих материала. Моята обаче нестава, кръгла е, много пилене ще трябва а и цвета не беше прозрачен. Отивам В "тук съм човек, тук пазарувам" и гледам. Гледам една четка SENSODIN, перфектна....да ама 4,80лв, а имаше едни най - обикновенните четки за зъби от едно време по 1 лв. ама от тях няма.... Отидох в друг магазин, там изобщо нямаше нищо подходящо и се върнах да взема SENSODINа. Минах и през железарията, взех един прозрачен POXIPOL и един лист от ножовка. Прибрах се седнах и започнах. Съжелявам само, че не направих снимки от самото начало, но ще опиша накратко как извърших процедурата.
Взех един лист и прикопирах лопадката от здравия воблер. Наложх дръжката на четката за зъби на рисънката за да видя къде широчината и е най - близка до тази на лопадката за да не се налага да изпилвам излишно. С ширината измерих и дължината и отрязах парчето от дръшката на четката. След това 1:30 внимателно пилене и оглеждане. При пиленето много ми помогна и пилата за крака на жена ми :) . Иначе, парче шкура на гладка повърхност за да не кривиш (дко колкото е възможно), в случея на масата. Шкура едра 80 и финна 120 за заглаждане, можеше и още един път с по - финна ама няма да го правя за продан. Игра на нерви, по малко от тук от там като през цялото време гледам да не пилна от някъде повече, щото край на проекта. Накрая голям зор, лопатката стана малка, трудно се държи, а от задна страна с един млко кофти радиус, не е плоска, птчупеното също беше с тая специфична форма, отзад става и по - тънка, абе изглеждаше ми доста по - просто преди да започна. Както и да е изпилих и дойде време за залепването. Много специичен момент. Не можеш да гледаш от всички страни дали е на право, а ако има малко настани и край, воблера ще тръгне като скутер на някъде. Сложих лепилото, сложих и лопадката, лепилото обаче се поразля около слепката и неможех да преценя дали лопатката е на мястото си. Разбрах, че и това не е точно така както си го мислех ама .... свърши, ще го мерим на око. Поизчаках липилото да постегне но да е още като пластелин и започнах да въртя воблера и да го оглеждам. С две три коригиращи побутвания и всичко си дойде на мястото.
Воблера готов залепен, ама дали работи, тая мисъл ме побърка и в 16:30 бях на гьола до летштето за проба. Отидох, закачих го и ми улекна. После похвърлях малко други примамки за костур ама нямаше. Накрая пак го закачих да му се порадвам, хвърлих до още 2 - 3 пъти и си тръгнах. Толкова за воблера, слагам малко снимки за да се види резултата от ремонта и ако има мераклии другата седмица за уикенд в Гърция съм на линия. Нямам търпение да го пробвам и в реална обстановка.
Поздрави!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Ремонт на DUO Tide Minnow Slim 200

Мнение от ianimar »

браво добре е станало :supz: ,сега остава да се пробва в бойна ситоация.
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Ремонт на DUO Tide Minnow Slim 200

Мнение от Hills »

Добре си се справил и си тотално превъртял по този воблер в добрият смисъл.
Големият мерак си личи !
Решил си да го възстановиш на всяка цена та и проби.
Вече съм спокоен има и по луди от мен :lol: .
Колега жена ти сигурно си е помислила че си леко превъртял.
Аз вчера търсих пресата за коса да изкривя едни лопатки .
Стана грандиозен скандал за една преса - мани.
Не си дават пресата за коса :oops:
Постижение е че си отмъкнал пилата на жена си ! Браво !
В направи си сам воблери съм постнал друг начин за възстановяване на лопатки на счупени воблери.
Когато нямате поликарбонат и без пластинки само със смола.
Joro GP
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Фев 06, 2016 2:03 pm

Re: Ремонт на DUO Tide Minnow Slim 200

Мнение от Joro GP »

Да бе, майни направо .......... тия неща наистина май не са нормални, но трябва да се споделят, не се знае на кой, кога, каво ще му се наложи да прави. Някой може да спести 30, 40 или 50 лв. за воблер заради едната лопатка.
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Ремонт на DUO Tide Minnow Slim 200

Мнение от Hills »

Аз съм виждал само цели воблери от четки за зъби.
А за лопатка от прозрачна такава четка не бях се сетил.
Определено си е новост и тези четки са много здрави ,леко гумирани.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”