FL

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
ribo_men
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 343
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 8:31 pm

FL

Мнение от ribo_men »

Здравейте. Може и да има такава тема, но понеже не открих, пущам следното питане.
Коя от двете пръчки на ФЛ, е с повече предимства.

http://best-fishing.bg/vudici/vudici-sh ... -25lb.html

или

http://www.nasluka-shop.com/sharanska-v ... 3-60m.html

Ще съм благодарен на всеки коментар. Поздрави.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: FL

Мнение от hshopov »

viewtopic.php?f=132&t=13501 Ето я темата и по-добре питай там! Има по-голяма вероятност да ти отговорят , но дано и тук се наеме някой! Успех!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: FL

Мнение от oneillbgm »

Какви рибоци ще ловиш? Първата е със голям тест на изхвърляне. Сигурен съм си запознат със шаранските видове пръти и целенасочене търсиш такива големи тестове на изхвърляне вероятно за дистанция?
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: FL

Мнение от Митко Кирилов »

Относно FL: щом темата е поместена в раздела за „Морски риболов“, изразявам становище за този вид риболов.
1.Подробности за марката FL и вносителя можеш да намериш в сайта, посочен от колегата.
2. Почти всичко вече се произвежда в Китай.Много от брандовете са поръчани там, като производителят им слага и етикети/надписи по поръчка.Същите посочените от теб въдици е възможно да ги закупиш от друго място с друг надпис и…..друга цена.Затова е препоръчително да ги вземеш от директния вносител на FL.
3. За морско приложение, риболов на дъно от брега/сърфов риболов/, считам, че не ти трябва по-голяма акция от 3.25-3.5 лб.Пръчките с такава акция са достатъчно чувствителни и далекобойни: можеш да постигаш дистанция над 100 м в зависимост от това с каква тяжест и какво с основно влакно ловиш.
4. За да не бъда голословен: за риболов от брега /кефалови/най-напред/за проба/ си взех 3 коленна /без проблеми при транспортиране/ FL Diamond, 3.90 м, акция 3.5 лб.Усеща кълването и на 10 см барбуна.С олово 100 гр, монофил основно 0.20/шок-лидер 0.30 без проблем постигам дистанция над 100-110 м.Реших да си взема още една такава, но вече не ги произвеждали и след консултация с вносителя се сдобих с FL Carp Legend със същите характеристики. И двете пръчки са с върхов параболичен строй ,като Legend-а се усеща малко по-твърда.И с двете пръчки бяха уловени добри платерини.
За да не останеш с грешното мнение, че съм търсил „евтинджоси“ : другите ми въдици са от най-високия клас на „Шимано“, а макарите ми са „Дайва“.А продуктите на FL си оправдаха предназначението.
Това е личното ми мнение , което мога да ти кажа за марката, закупените въдици, къде и за какво ги използвам.
Успех в избора!
РР. Подарил съм и на моя племенник една също като моята пръчка Diamond. Много е доволен и много риба е наловил с нея!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
Божидар
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2521
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:57 pm
Местоположение: България-Габрово-Румъния
Обратна връзка:

Re: FL

Мнение от Божидар »

Имаш ЛС!
На Бодлива Крава ,Бог рога не дава!
Светът е оцелял,защото се е смял!
Аватар
каябаш
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 3:34 pm

Re: FL

Мнение от каябаш »

Здравейте колеги, отчаяно търся една пръчка на Фл, - FL I e classic, пръчкаа е бяла с черно, но или е изчерпана или под друго име смдрг цвят. Възможно ли е някой да ме насочи към официален представител или дистрибутор (вносител) за да се опитам да я поръчам?
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: FL

Мнение от lusienn »

Чукни в търсачката.

И се ориентирай.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”