DAIWA AQUALITE POWER FLOAT- Пръчка за зарган ?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: DAIWA AQUALITE POWER FLOAT- Пръчка за зарган ?

Мнение от ico_dok »

Честито колега и много риби с новата пръчка!!! Минах по твоя път и с умиление си спомням терзанията на тема : прът за бомбарда/зарган, в тази тема viewtopic.php?f=142&t=89123&start=30 съм ги описал. От лятото на 2015г. съм с Дайвата и смятам, че си намерих търсената пръчка. Освен на бомбарда на морето лових пролетта и карагьоз на Дунава, като и там се представи прекрасно. Навъртян и е доста голям километраж само с плетени влакна и до момента няма проблем с водачите. ползвана е и при няколко риболова в Гърция, но и там няма отражение от по-солената вода(аз винаги след риболов си мия пръчките с прясна вода де). За година и нещо ползване пръчката е като нова. Отлична пръчка с голям запас от здравина и мощ - ваденето на 800 грамова платерина не е никакъв проблем.
Успех!!!
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: DAIWA AQUALITE POWER FLOAT- Пръчка за зарган ?

Мнение от stefannankov »

Знам че темата е стара.. но отскоро имам такава въдица на 4,2 м, засега съм очарован от дистанция и как предава всичко по бланката дори при наличие на бош. Полупараболика според мен дава повече енергия при маха заради това че не се гъне само малка част от върха, при леко дори кълване вибрацията е като ток по бланката , а за засичането според мен също не е проблем, аз поне малко по-рязко засичам, затова си мисля че е предимство дори. Сравнявам основно с филстари, които имам и имах, поне за мен тази въдица е положително усещане.
А.Христов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 7:44 am
Местоположение: Варна

Re: DAIWA AQUALITE POWER FLOAT- Пръчка за зарган ?

Мнение от А.Христов »

В тон с хвалебствията, да драсна и аз нещо. Никога не съм се докосвал до Дайвата, но беше в полезрението ми. За този сезон и аз се сдобих с нова сопа и заложих на класиката едишън сбиро
https://www.ardent-peche.com/canne-balz ... 55-p-80121
По-добра въдица за бомбарда не съм имал. Успях да извадя и прилична платерина с нея, усещането от пръчката е страхотно. Между другото, вече след дълъг риболов не ми се схваща гърба :)
Minchorna
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Авг 25, 2017 10:39 am

Re: DAIWA AQUALITE POWER FLOAT- Пръчка за зарган ?

Мнение от Minchorna »

Здравейте, каква макара да комбинирам с горепосочената въдица 4.20 м.?
Tica Dynaspin 2500 дали е подходяща?
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: DAIWA AQUALITE POWER FLOAT- Пръчка за зарган ?

Мнение от stefannankov »

Minchorna написа:Здравейте, каква макара да комбинирам с горепосочената въдица 4.20 м.?
Tica Dynaspin 2500 дали е подходяща?
Аз съм я оборудвал с макара 250 гр и идва лека, гледам че тая я дават 270 гр- - ще е една идея по-добре, според мен някъде там ще се балансира добре, вероятно е обаче да се наложи да я преместиш малко по-назад.
Minchorna
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Авг 25, 2017 10:39 am

Re: DAIWA AQUALITE POWER FLOAT- Пръчка за зарган ?

Мнение от Minchorna »

Имам Daiwa Ninja 2500, ще пробвам с нея как е.. Макар че нинджата исках да си я оставя на първата сопa- Guangwei CrossFire 4.50m.
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: DAIWA AQUALITE POWER FLOAT- Пръчка за зарган ?

Мнение от stareca »

Въпросната пръчка излиза като модел в три последователни години като и трите се различават драстично в тегло и поведение.Първата е 2015 с обявено тегло 255гр.което реално е250 на цвят е гланц кафеникава със стария надпис дайва.Втората е 2016-2017 с обявено тегло 240гр. в началото бланката е черна после преминава в кафяв цвят според мен най добрата .Третата е 2018 изцяло кафява с мат лак обявено тегло от 255 грама но реално гони 270 лоши отзиви има за нея мой приятел е имаше но не бе доволен тежка с ужасен строй и невъзможна за постигане на някакъв баланс.Аз имам модела 2015 и не бих е заменил за никоя друга идеално ми пасва на начина ми на риболов всички изброени модели се отнасят за дължина 4,20 кастинга с тази пръчка е феноменален с влакно 0.6 по японската.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”