Телескоп без водачи за сафрид

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Телескоп без водачи за сафрид

Мнение от Шримпа »

Здравейте, колеги.

Даите поредложение за телескоп 8 метра без водачи, Ще се използва за сафрид на чепаре от брега. Бях се зарибил за този http://www.masterfishing.bg/product/280 ... ia-sl.html , от отзиви на колеги ловящи сладководни риби, но там и кепчето играе. Продавача от магазина ми каза, че с това нещо повече от уклей не би вдигнал без кеп. Верно пръчката си е мноле лека и удобна, обаче върха(жило е) чак ме е страх да го хвана, толкова е тънък. Досега винаги съм ловил с 6 метра сопа и си знам какво става като ти се натоварят 10 -15 дебели хамсии, или някоя и друга граца в повече. Обаче вече 6 метра са за никъде. Като застанат от двете ми страни с по 8-9 метрови и през повечето време стоя и гледам, или направо си тръгвам :lol: Така че ми се ще да си взема нещо читаво и леко. Но пък и не искам да му треперя дали ще се почупи като(ако) почне да се товари. Бюджет до около 500 лева (макар че и това си е доста, ама пръчка не се купува всяка година).

Другите в/у който съм се замислил са
http://megafishing.bg/product/7/tica-ad ... ekten.html
http://megafishing.bg/product/8/tica-ex ... ekten.html

Предполагам има още много който си заслужават парите, така че ще съм благодарен на всяко мнение :)
emilkrastev
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2016 9:13 pm

Re: Телескоп без водачи за сафрид

Мнение от emilkrastev »

Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: Телескоп без водачи за сафрид

Мнение от Шримпа »

Колегите явно са заети със скубането на чернокопа.... :)
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Телескоп без водачи за сафрид

Мнение от Sorcerer »

Аз съм от тези, които ловят сладководни риби с Фрецията :D От посочените от теб сопи - тази според мен е по-по-най...
Иска си пазенето, все пак говорим за високомодулен карбон. Добре е балансирана и след 6/7 часов риболов прав , нагазил във водата с въдицата, не съм се чувствал пребит и скапан, което е от голямо значение :idea: Вярно е, че кепа ми винаги е до мен, но също така е вярно, че доста по- едри риби от уклей се вадят на гърди с нея... Въдицата има мощ, внимавай при замятанията - че нов връх ще ти излезне около 60 лв .
Успех с избора и да се похвалиш с придобивката :drinkers:
Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: Телескоп без водачи за сафрид

Мнение от Шримпа »

Sorcerer, благодаря за менеието. Ако беше за сладководни риби нямаше толкова много да го мисля, там както каза винаги кепа е до мен. Ама на морето няма как да набутам чепарето в кепа. Тукав Бургас колегите по кея хващат с много мощни и тежки сопи, оня ден на 2-ма им минаха с велосипеди през пръчките, и нищо им нямаше. Та затова съм принуден да искам съвет във форума
NicoleKidman
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Дек 26, 2018 5:20 am

Re: Телескоп без водачи за сафрид

Мнение от NicoleKidman »

кав Бургас колегите по кея хващат с много мощни и тежки
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Телескоп без водачи за сафрид

Мнение от Митко Кирилов »

"Тукав Бургас колегите по кея хващат с много мощни и тежки сопи, оня ден на 2-ма им минаха с велосипеди през пръчките, и нищо им нямаше." :D
Тия пръчки от бамбук ли са или от дрян? :lol: А колегите сигурно са щангисти или многобойци. А ние тук във Варна го ловим с леки карбонови пръчки и понякога си ги чупим или ни ги чупят кибиците! :P
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: Телескоп без водачи за сафрид

Мнение от Шримпа »

Как съживихте умряла тема :)

NicoleKidman - радвам се, че първият ти пост е смислен и цитира правописна грешка :) Ако може да се каже, че е цитат....
Защо мощни ли.. ами защото съм виждал изваден морски кефал от типа 'литър и половина' омотан в чепарето...
А за щангистите многобойци... повечето клатят от коляно.... за вас смях за дедовците реалност :)

Колега Митко Кирилов, понеже съм Ви чел внимателно постовете в темите за заргански пръчки и макари, вземете драснете с какво ги ловите. Марка, модел, та и ние да заимаме от тия аарни и леки сопи :)

Весели Празницина всички :)
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Телескоп без водачи за сафрид

Мнение от Митко Кирилов »

«Колега Митко Кирилов, понеже съм Ви чел внимателно постовете в темите за заргански пръчки и макари, вземете драснете с какво ги ловите. Марка, модел, та и ние да заимаме от тия аарни и леки сопи “
Поради ветровитото време т.г./нямаше много риба по буните/ се запалих по риболова на сафрид и кефалови с директен.Не мога да твърдя, че съм с най-класните пръчки/пенсионерски бюджет!/, но тия ми вършат работа.
За сафрид и кефалови на дъно: директен Exellent, 9 м.Като консерватор работя само с направени от мен монофилни чепарета с перушина и хващам не по-малко от „модерните“ изпълнения! Чак идваха да ми гледат чепаретата.
За плувка: директен Penax S-Cream Polle, 8 м., плувка 5 гр.
Посочените пръчки ги имате в Бургас/вода гази, жаден ходи!/.
Не знам при вас как е но при нас: който може хваща, който не може-гледа!И още: не каквито искаш, а каквото морето ти даде! :lol:
Весела Нова година , колега !
:drinkers:
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”