Въдица за сафрид.

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от Момчил Димитров »

Колега,ти след като си решил да си купуваш триколенна пръчка и с нея ловели 90 процента от хората,защо питаш каква пръчка да си купиш??Аз разбирам да кажеш,не разбирам нищо,кажете ми каква въдица да си купя.Тогава много хора ще те посъветват какво да си вземеш!Аз лично предпочитам лека пръчка с която да не се уморявам,защото да махаш 3 часа и то ако не кълве,си е доста сериозно физическо изпитание.Аз използвам теле мач и съм много доволен.Много чувствителен връх,лека,не заема място в колата.Триколенната въдица не мога да я сгъна,а това за мен е пречка,не че нямам такава,но събира прах вкъщи само.Плюс това за мен въдици по .4.50,5 метра не са удобни за работа навсякъде,най-удачни за мен е дължижа 4,4,20 метра.Колкото до това с какво ще ловиш,корда или плетено влакно,всеки сам си преценя,но ако нямаш хубава макара,по добре се откажи от плетеняка,защото ако има вятър,ще прави постоянно възли и ще губиш време,а това е досадно,особенно ако има риба и другите ловят!И най-важното избора е твой и каквото и да си купиш,важното е да ти пасва на теб!Наслука!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от n1k3r »

lozzy.68 написа:И тази пръчица,за 10-15 лева,колко е дълга и каква акция има?!?! :( А макарта с 4 лагерчета и тя ли е за 15 лева?!?! Благодаря и Наслука!!! :drinkers:
Дълга е 3.60 с 4 водача акция 80 макс. 90. Макарата с 4 лагера ми излезна 60 лв. марката беше нещо с R. Като цяло няма значение парата а с малко средства колко може по добро да се намери. Казвам го това с цел като първоначално става. Аз почнах миналата година лятото да ходя на риболов и от тогава до сега всичко общо надхвърля може би 1000 лв. Това смятам, че е нищо. Бях свидетел на колега който направи сметка 1600 лв в рамките на 10 15 мин. Явно е рибар от доста дълго време и му требаха нещата. Тъй като сега и аз 2ра година ще ходя насам натам и аз ще направя една малка инвестиция до 500 600 лв.

Като цяло исках да кажа според уменията, опитноста и времето прекарано с въдица в ръка започваш да се снабдяваш с по добри, хубави и качествени неща. Колегата сега пита за неква пръчка за сафрид. Е да ама след като вкуси малко и от река и язовир ще почне като мен, теб и останалите да търси по доброто Аз миналата година си виках "а само на морето за малко ще ходя да мятам" Е да ама след като отидах на язовир нещата са объркаха в другия смисъл.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от lozzy.68 »

[quote="Момчил Димитров"]Колега,ти след като си решил да си купуваш триколенна пръчка и с нея ловели 90 процента от хората,защо питаш каква пръчка да си купиш? ......Най-после,да прочета нещо смислено,след толкова глю....сти!!! :wink: :drinkers:
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от Бобo »

От няколко години ловя сафрид от брега с една сопа на Energo Team. Триколенна . Не я помня точно кой модел е,ама е с дължина 3,60 и акция 20-50 гр. Лека е и с часове махам като гламав без да каталясам тотално. С 40 гр. олово развивам едни 60-70 метра,което си е добре,мисля. И не беше някаква страшна цена...направо си е нискобюджетна въдица,но на мен ми върши добра работа.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от lusienn »

Момчета триколенни има леки но са скъпички.

Фидера също е 3 колена но е лек-с различни връхчета.

Сафрид се лови с тежест 60-100 гр,според пръчката и дълбочината.

Аз ловя с пръчка 2.40 от лодка,и слагам за плитко-80 гр,за дълбоко-100 гр тежест,

и пак ми бягат риби докато ги кача в лодката.

Номера е да намалиме загубите при клъвнали вече риби.

От брега от буна слагам най дебелия връх,и 60-70 гр тежест за фидера,

По същия начин ловя и платерината,фидер пръчка три куки чепаренце с тапички и блатен червей,

за бомбардата пак ползвам хеви фидер.

Наслука на всички и си ловете всеки както може.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от rap66 »

mi6ole написа: ...Става дума за буните Ной и Слънчев ден
Няма я чета тая тема, че почвам да съ ядосвам. Най големия желатин на НОИ мята с 50 гр, олова. Аз с 45 гр. (в тихо време) правя дистанции от 100-120 м., а понякога и хващам :? Май месец ела на буната, никой няма да си скрие пръчката, дори напротив.

Предимството на НЕтелескопичната пръчка е че при нея може да се търси някакъв строй (имам предвид поведение, а не акция-тегло на примамките). При телескопа това е НЕвъзмножно. Но това че може не значи че е постигнато, само защото е на три части.

пп. И с трактор може да се стигне от Варна до София, но той е правен за други цели и в друго му е силата. А че някой го ползва щото не разполага с друго или че му е кев, че и убеждава другите че няма разлика между трактор и лимузина, и двете возят и ще те закарат до София - прав е :D
Аватар
PlamenIvanov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 10:21 am
Местоположение: Варна

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от PlamenIvanov »

rap66 написа:
mi6ole написа: ...Става дума за буните Ной и Слънчев ден


Предимството на НЕтелескопичната пръчка е че при нея може да се търси някакъв строй (имам предвид поведение, а не акция-тегло на примамките). При телескопа това е НЕвъзмножно. Но това че може не значи че е постигнато, само защото е на три части.

пп. И с трактор може да се стигне от Варна до София, но той е правен за други цели и в друго му е силата. А че някой го ползва щото не разполага с друго или че му е кев, че и убеждава другите че няма разлика между трактор и лимузина, и двете возят и ще те закарат до София - прав е :D
Напълно подкрепям написаното.
Когато човек иска нещо намира начин, а когато не иска намира причина.
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от biserkehayov »

Колега, на пролет както ти е казал Рапа, обиколи и разгледай. Много няма и да ти откажат да ги и тестваш и ако някоя тояга ти допадне тогава заминавай в някой магазин или поръчвай от чужбина. Абе темата е обширна и да знаеш избора е индувидуален. Преди две години въртях с едно екзори 3,90м и акция 8-40 и бях супер доволен, ама си го счупих по невнимание , а "новия" модел не ми харесва та скочих на дайва. Ама поради липса на 3,90 м си взех 4,20 м. Абе не е моята дължина и грамаж. Та иди разходи се по магазините и питай, ако не си сигурен в някой модел, ако има възможност да споделим мнение.
Поздрави

П.П. разгледай и обявите тук във форума. ето ти примерно не лошо предложение: https://www.nariba.com/obiavi/obiava/Be ... 0gr-a25217. не знам какво е състоянието на пръчката но виж се с човека и я огледай ако искаш.
mi6ole
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2011 2:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от mi6ole »

biserkehayov написа:Колега, на пролет както ти е казал Рапа, обиколи и разгледай. Много няма и да ти откажат да ги и тестваш и ако някоя тояга ти допадне тогава заминавай в някой магазин или поръчвай от чужбина. Абе темата е обширна и да знаеш избора е индувидуален. Преди две години въртях с едно екзори 3,90м и акция 8-40 и бях супер доволен, ама си го счупих по невнимание , а "новия" модел не ми харесва та скочих на дайва. Ама поради липса на 3,90 м си взех 4,20 м. Абе не е моята дължина и грамаж. Та иди разходи се по магазините и питай, ако не си сигурен в някой модел, ако има възможност да споделим мнение.
Поздрави

П.П. разгледай и обявите тук във форума. ето ти примерно не лошо предложение: https://www.nariba.com/obiavi/obiava/Be ... 0gr-a25217. не знам какво е състоянието на пръчката но виж се с човека и я огледай ако искаш.
Тази година като се засечем по буните ще пробвам твоята въдица, а може и на Милен да пробвам ДАМ-а. :drinkers:
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от rap66 »

Някой да има случайно Daiwa - Aqualite Power Float - 3.90m - 15/50g, 11785-390, тази която е 225 гр.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от 1000n »

mi6ole написа:Здравейте, колеги.
Търся си въдица за риболов на сафрид от брега.В момента съм с lineaeffe titan advanced tele 4m.
Дайте предложение за триколенна пръчка с бюджет до 130лв. Доста теми има за въдици за зарган, но за сафрид не намерих. Очаквам вашите предложения.
И аз лових години наред с една Lineaeffe 4м, която много ми се нравеше,
обаче беше много ниска акция (5-20гр.) и хвърлях не по-далеч от носа си :lol: .
Наскоро си взех ето тази:

http://fishingshop-pike.com/index.php?r ... ct_id=1847

с нея вече хвърлям доста по-навътре. :D

Въдицата е ALLROUND, т.е. е универсална.
Аз с нея мятам и чепарета и бомбарди понякога.

Трябва да уточня, че бомбардите ми са 25-30гр.,
а тежестите към чепаретата ми са 27-37гр.

Не виждам смисъл от по-тежки олова за чепарета от брега,
освен ако искате да късате чепарета по каменистото дъно.

Но дори и дъното да е пясъчно пак не бих ползвал толкова тежки тежести за чепаре.

Първо защото може чепарето по-лесно да се скъса във въздуха при замятане и
второ, защото чепарето с тежки олова(над 50гр.) се движи съвсем по дъното
и ако рибата е по-близо до повърхността, тогава е напрактика
невъзможно да удържаш чепарето да не потъва бързо до дъното.

Моля някой, който използва тежки олова за сафрид да разясни
предимствата на тежести като 60-80 или 100гр.,
защото аз засега виждам повече недостатъци отколкото предимства. :roll:

Наслука на всички! :D
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от ianimar »

рибата като е по вътре и долу на дъното ти трябва над 40гр. ,като е горе има тапи,с по голяма акция може и по малки тежести да хвърляш но обратното е малко некомфортно,аз лично съм с драгон който е три коленен и горна акция 30/която според мен е занижена/ и 40гр.си ги понася перфектно,затова ако нямаш викс идея да хвърляш 80+м. не ти тряба кой знай каква въдица
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от ianimar »

rap66 написа:Някой да има случайно Daiwa - Aqualite Power Float - 3.90m - 15/50g, 11785-390, тази която е 225 гр.
мисля че няма да ти хареса,видях колега да лови с бомбарда и взех да я пробвам но не останах впечатлен,не е балансирана и е малко мека
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от 1000n »

ianimar написа:рибата като е по вътре и долу на дъното ти трябва над 40гр. ,като е горе има тапи,с по голяма акция може и по малки тежести да хвърляш но обратното е малко некомфортно,аз лично съм с драгон който е три коленен и горна акция 30/която според мен е занижена/ и 40гр.си ги понася перфектно,затова ако нямаш викс идея да хвърляш 80+м. не ти тряба кой знай каква въдица
Ясно. Аз всъщност слагам по-тежки олова само когато има силен насрещен вятър.
Но с по-тежко олово от 50гр. на чепаре не съм ловил.
Явно има какво да тествам следващия сезон.

Наслука на всички! :D
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: Въдица за сафрид.

Мнение от biserkehayov »

Румене, моята е 4,20 м със същата акция. И аз много исках 3,90 да си взема, ама нямаше налична. Не знам дали познаваш Николай - Коджито от форума, той си купи 3,90 м, но не успяхме да се засечем по буните тази година.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”